środa, 16 stycznia 2019 r.  Imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza
Wiadomości z tagiem Zbigniew Ziobro  RSS
Uciekał przed policją, zabił przechodnia na pasach. Ziobro chce kasacji wyroku

Dodano: 05.01.2019 11:07 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Zbigniew Ziobro wystąpił do Sądu Najwyższego o kasację wyroku w sprawie zdarzenia, do którego doszło w 2016 roku w Jeleniej Górze. Wojciech P. został skazany na 15 lat więzienia za śmiertelne potrącenie autem mężczyzny na przejściu dla pieszych. Przed sądem odpowiadał za zabójstwo. Minister sprawiedliwości uważa, że ta kara jest zbyt łagodna.

Źródło: https:

Sondaż: Czy Ziobro powinien przeprosić za słowa o Kwaśniaku

Dodano: 23.12.2018 6:04 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Czy Zbigniew Ziobro powinien przeprosić za stwierdzenie, że byłego zastępcę szefa KNF Wojciecha Kwaśniaka w 2014 roku pobito, gdyż KNF rozzuchwaliła bandytów? Odpowiedź w sondażu SW Research dla serwisu rp.pl.

Źródło: https:

Ziobro: wykazać determinację tam, gdzie napotyka się opór

Dodano: 15.12.2018 14:11 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Nasz rząd przywraca Polakom godność i szansę na lepsze życie. Chcemy też przywrócić ludziom sądownictwo i sprawić, aby sądy służyły Polakom - powiedział w sobotę na konwencji PiS minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro.

Źródło: https:

"Polityka": śledztwo w sprawie byłych urzędników KNF ruszyło, gdy nadzór nad sprawą przejął Ziobro

Dodano: 12.12.2018 15:08 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Śledztwo, w którym Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało byłych urzędników Komisji Nadzoru Finansowego zostało wszczęte na wniosek byłego posła Prawa i Sprawiedliwości Przemysława Wiplera - ustalił tygodnik "Polityka". Początkowo prokuratura nie dopatrzyła się przestępstwa, a śledztwo ruszyło dopiero po tym, jak nadzór nad nią przejął Zbigniew Ziobro - czytamy.

"Nie wiedziałam, że można stracić tyle krwi i jeszcze żyć"

Dodano: 10.12.2018 18:55 | 2 odsłon | 0 komentarzy

16 kwietnia 2014 roku zawodowy przestępca ciężko pobił Wojciecha Kwaśniaka, wiceszefa Komisji Nadzoru Finansowego, odpowiedzialnego za nadzór nad SKOK-ami. O zlecenie ataku oskarżony został członek władz SKOK Wołomin. Teraz prokuratura zarzuca Kwaśniakowi opieszałość w działaniu w sprawie SKOK-ów, a Zbigniew Ziobro twierdzi, że być może został pobity, bo KNF "rozzuchwalała przestępców". W rozmowie z "Faktami" TVN Wojciech Kwaśniak i jego żona Agata opowiedzieli o ataku, niedawnym zatrzymaniu i przykrości, jaką sprawiła im wypowiedź ministra sprawiedliwości.

Ziobro: fakty w sprawie SKOK Wołomin są miażdżące

Dodano: 07.12.2018 17:32 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Po przeprowadzonych kontrolach, najpóźniej w październiku 2013 roku, powinna być wydana decyzja o ustanowieniu nadzoru tymczasowego, by zapobiec przestępczemu wyprowadzeniu pieniędzy ze SKOK Wołomin - przekonywał prokurator generalny Zbigniew Ziobro. Jego zdaniem kierownictwo Komisji Nadzoru Finansowego "rażąco" spóźniło się z decyzją o ustanowieniu nadzoru, a fakty w sprawie SKOK Wołomin są "miażdżące".

Ziobro podsumowuje pracę prokuratury. "Widzimy postęp"

Dodano: 06.12.2018 18:19 | 3 odsłon | 0 komentarzy

- Oczywiście nie jesteśmy usatysfakcjonowani stanem, który obecnie udało nam się osiągnąć, ale widzimy postęp, widzimy sukcesy, rezultaty, zmianę podejścia, mentalności w prokuraturze - ocenił prokurator generalny Zbigniew Ziobro, podsumowując w czwartek pracę tej instytucji pod swoim kierownictwem.

Źródło: https:

"Mogłoby być szybciej, minister Ziobro nie jest w stu procentach zadowolony"

Dodano: 15.11.2018 19:45 | 5 odsłon | 0 komentarzy

Oczywiście, mogłoby być szybciej, Zbigniew Ziobro nie jest w stu procentach zadowolony. Ale wcześniej czekano sześć miesięcy ze zgłoszeniem tej sprawy - powiedział rzecznik ministra sprawiedliwości Jan Kanthak. Razem z posłem Platformy Obywatelskiej Marcinem Kierwińskim komentował on w programie "Tak jest" postępowanie po zawiadomieniu o domniemanej ofercie korupcyjnej ze strony szefa Komisji Nadzoru Finansowego, Marka Chrzanowskiego.

Źródło: https:

Afera KNF: Czy Morawiecki może ufać Ziobrze

Dodano: 15.11.2018 18:18 | 5 odsłon | 0 komentarzy

Sześć dni – tyle czasu upłynęło od chwili, gdy do Prokuratury Generalnej zawiadomienie złożył Roman Giertych, do momentu, gdy prokurator generalny Zbigniew Ziobro zdecydował o wszczęciu śledztwa w sprawie podejrzenia popełnienia przestępstwa przez szefa KNF.

Dera o publikacji "GW" ws. KNF: Tam nie ma dowodów na to, że ktoś komuś coś proponował

Dodano: 13.11.2018 18:02 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Tam nie ma żadnych dowodów na to, że ktoś komuś coś proponował - tak o publikacji „Gazety Wyborczej” ws. rozmowy szefa KNF z Leszkiem Czarneckim mówi w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Andrzej Dera. Według prezydenckiego ministra nie ma nic dziwnego w tym, że śledztwo w tej sprawie będzie osobiście nadzorował Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro. "Żeby potem nie było sytuacji, że ktoś o czymś nie wiedział" - uzasadnia gość Marcina Zaborskiego. Pytany, kogo prezydenta Andrzej Duda wezwał dziś do siebie, żeby rozmawiać o tym, co napisała...

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone