środa, 26 czerwca 2019 r.  Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny
Wiadomości z tagiem Złoty  RSS
Polowanie na liście UNESCO? "Na pewno to kontrowersyjny wniosek"

Dodano: 20.06.2019 9:29 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Polski Związek Łowiecki złożył wniosek o wpisanie polskiej kultury łowieckiej na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. - Na pewno jest to wniosek kontrowersyjny – ocenia Bartosz Skaldawski, dyrektor Narodowego Instytutu Dziedzictwa. Materiał magazynu "Polska i Świat".

Tagi: Złoty, TVN, UNESCO
Źródło: https:

"Bezmiar cierpienia jest oczywisty". Milionowe zadośćuczynienie dla córki Żołnierzy Wyklętych

Dodano: 19.06.2019 19:28 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Sąd Okręgowy w Lublinie przyznał w środę milion złotych zadośćuczynienia od Skarbu Państwa za doznaną krzywdę córce Żołnierzy Wyklętych Magdalenie Zarzyckiej-Redwan. Kobieta urodziła się w 1949 roku w więzieniu na Zamku Lubelskim, gdzie przetrzymywano jej rodziców. Jej matka zmarła tuż po porodzie. - Bezmiar tego cierpienia jest oczywisty - powiedział sędzia Adam Daniel, uzasadniając orzeczenie.

Źródło: https:

Tesla w ogniu. Został tylko wrak

Dodano: 19.06.2019 14:17 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Na jednej z ulic w Ścinawie na Dolnym Śląsku doszczętnie spłonęła tesla o wartości kilkuset tysięcy złotych. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną pożaru.

Źródło: https:

Zmarł ksiądz Michał Łos. Za zgodą papieża przyjął święcenia na szpitalnym łóżku

Dodano: 17.06.2019 18:45 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Ksiądz Michał Łos, chory na raka zakonnik, który na szpitalnym łóżku przyjął święcenia i złożył śluby wieczyste, zmarł w poniedziałek w warszawskim szpitalu. Miał 31 lat.

Tagi: Złoty, TVN, PIT
Źródło: https:

Zielone serce w złocie najlepsze w maju

Dodano: 17.06.2019 18:06 | 3 odsłon | 0 komentarzy

To serce skradło Wasze serca. Zielona wyspa pośrodku pola rzepaku na Dolnym Śląsku została materiałem maja, zdobywając 36 procent głosów. Na drugim miejscu, z 30 procentami, uplasowała się konstelacja Starlink, która przecięła nocne niebo nad Polską. Z kolei trzecie miejsce zajęła przepiękna relacja Jagi z wiosennego spaceru. Zwycięzcy i laureatom serdecznie gratulujemy.

Źródło: https:

"Iran jest wystarczająco silny, by zablokować eksport ropy przez cieśninę Ormuz"

Dodano: 17.06.2019 17:24 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Jeśli Iran postanowi zablokować eksport ropy przez cieśninę Ormuz, jest wystarczająco silny militarnie, by zrobić to w pełni i publicznie - oświadczył w poniedziałek szef sztabu generalnego irańskich sił zbrojnych generał Mohammad Bakeri, cytowany przez agencję Fars. Bakeri zareagował w ten sposób na obciążanie Iranu przez USA odpowiedzialnością za zeszłotygodniowe ataki na dwa tankowce w Zatoce Omańskiej.

Źródło: https:

Umieszczony w areszcie, uwolniony, został świadkiem. "Muszę być ostrożny"

Dodano: 17.06.2019 17:18 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Dziennikarz śledczy portalu Meduza Iwan Gołunow złożył zeznania w charakterze świadka - podał portal radia Echo Moskwy. Gołunow zeznawał w sprawie dotyczącej rozpowszechniania narkotyków, w której został wcześniej zatrzymany i umieszczony w areszcie domowym, a następnie uwolniony z braku dowodów winy.

Źródło: https:

Potknęła się i wylała kubek wrzątku na śpiącą 3,5-letnią dziewczynkę. Przedszkolanka skazana

Dodano: 17.06.2019 14:37 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Przed wrocławskim sądem zapadł wyrok w sprawie przedszkolanki, która przypadkowo oblała wrzątkiem jedną ze swoich podopiecznych. 5,5-letnia dziś dziewczynka wciąż boryka się ze skutkami poparzenia. Przedszkolanka nie wypierała się tego, co się stało. Sąd skazał ją na rok więzienia w zawieszeniu na dwa lata. Kobieta musi też zapłacić 50 tysięcy złotych nawiązki na rzecz poparzonej Magdy. Wyrok nie jest prawomocny.

Źródło: https:

Upał pokonał tory, grad wielkości jabłek czy sowa w opałach? Głosujcie

Dodano: 15.06.2019 13:21 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Po zeszłotygodniowej fali upałów nie zabrakło Waszych relacji pogodowych. Grad wielkości jabłek, gwałtowne burze i piękne mammatusy nawiedziły w zeszłym tygodniu Polskę. Piotr przysłał zdjęcia wygiętej od gorąca szyny na torowisku tramwajowym w Bydgoszczy. Od Reporterki 24 Mai otrzymaliśmy nagranie pirata drogowego, który nie zwalnia na pasach, a sowę uratowaną przez strażaków z Nysy przysłał na Kontakt 24 damiansiwy. Który materiał był najlepszy? To do Was należy decyzja.

Źródło: https:

Sondaże wyborcze tym razem na Złoty Puchar Pytii nie zasłużyły

Dodano: 15.06.2019 11:45 | 7 odsłon | 0 komentarzy


Centrum Badań Ilościowych nad Polityką Uniwersytetu Jagiellońskiego po raz 4 rozstrzygnęło konkurs o Puchar Pytii za najlepszy spondaż wyborczy. Tym razem konkurs dotyczył majowych wyborów do Parlamentu Europejskiego. Srebrny Puchar Pytii za najlepszy sondaż otrzymała firma CBM Indicator za sondaż z 24 V 2019 roku dla Wiadomości. Brązowe medale otrzymały dwie firmy: Estymator za sondaż z 22-23 V 2019 roku dla Do Rzeczy oraz IBRIS za sondaż z 22-23 V 2019 roku dla Dziennika Gazety Prawnej, RMF FM i rmf24.pl. Dodatkowo Kapituła nagrody...

Źródło: https:

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone