poniedziałek, 16 września 2019 r.  Imieniny: Jagienki, Kamili, Korneliusza
Wiadomości z tagiem Wojsko  RSS
"Drżę na samą myśl, że użyję tu terminu ludobójstwa, ale mimo wszystko muszę to zrobić"

Dodano: 10.09.2019 17:09 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Ludność okupowanego terytorium Dżammu i Kaszmir boi się najgorszego. Drżę na samą myśl, że użyję tu terminu ludobójstwa, ale mimo wszystko muszę to zrobić - mówił w Radzie Praw Człowieka ONZ Shah Mehmood Qureshi, pakistański minister spraw zagranicznych. Działania Indii w Kaszmirze nazwał "nielegalną wojskową okupacją".

Tagi: Wojsko, TVN, ONZ
Źródło: https:

"Dziękuję, synku, że wszystko wytrzymałeś"

Dodano: 09.09.2019 12:31 | 2 odsłon | 0 komentarzy

"Moskwa skorzystała na tym bardziej niż Kijów, który zapłacił wysoką cenę" - tak ukraińska sekcja niemieckiego radia Deutsche Welle skomentowała sobotnią wymianę więźniów między Rosją a Ukrainą. Operacja wymiany więźniów dla Rosji miała charakter "raczej wojskowo-polityczny", podczas gdy dla Ukrainy - przede wszystkim humanitarny, piszą z kolei moskiewskie "Wiedomosti". W ramach wymiany do ojczyzny wróciło 35 Rosjan i 35 Ukraińców, w tym reżyser Ołeh Sencow.

Źródło: https:

Jego żołnierze mordowali, gwałcili i palili wioski. "Bohater, który zdradził"

Dodano: 06.09.2019 21:34 | 1 odsłon | 0 komentarzy

We wczesnych latach 80. XX wieku, niedługo po uzyskaniu przez Zimbabwe niepodległości, rząd Roberta Mugabe wysłał na zachód kraju wojsko, by krwawo rozprawić się z opozycją. Żołnierze z Piątej Brygady, wyszkoleni przez Koreę Północną, byli brutalni i całkowicie bezwzględni. Ich ofiarami padły dziesiątki tysięcy ludzi. Tamte wydarzenia do dziś są najkrwawszym rozdziałem w historii Zimbabwe. Tymczasem zmarły w piątek Robert Mugabe jeszcze tego samego dnia został ogłoszony bohaterem narodowym. O decyzji tej poinformował w telewizji obecny przywódca państwa Emmerson Mnangagwa.

Źródło: https:

Onet: Farma trolli w Żandarmerii Wojskowej

Dodano: 06.09.2019 7:01 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Od 2017 roku grupa hejterów powiązanych z Żandarmerią Wojskową prowadziła zmasowany atak na osoby, które zdecydowały się ujawnić mobbing i przypadki molestowania seksualnego w ŻW - pisze Onet.

Źródło: https:

27 spotkań z Putinem. Abe znów apeluje o zawarcie traktatu pokojowego

Dodano: 05.09.2019 15:20 | 4 odsłon | 0 komentarzy

- Zawrzyjmy traktat pokojowy - zaapelował do prezydenta Rosji Władimira Putina premier Japonii Shinzo Abe. W sprawie tej jest "masa pytań", w tym dotyczących kwestii wojskowych - odpowiedział Putin. Przywódcy krajów spotkali się po raz kolejny we Władywostoku. Japonia i ZSRR, a potem Rosja po II wojnie światowej nie podpisały traktatu z powodu sporu terytorialnego o Wyspy Kurylskie.

Źródło: https:

Prezydent latał w statusie HEAD nad morze, a premier na plan filmowy

Dodano: 04.09.2019 21:00 | 5 odsłon | 0 komentarzy

Premier Mateusz Morawiecki wykorzystywał wojskowe samoloty na potrzeby kręcenia filmu z sobą w roli głównej, a najwięcej lotów – ponad 600 – ma na koncie prezydent, który wielokrotnie w statusie HEAD latał do rezydencji w Juracie. Na Helu Andrzej Duda był też w trakcie protestów w obronie sądów w 2017 roku – wynika z dokumentów, do których dotarli dziennikarze portalu TVN24 i magazynu "Czarno na Białym".

Generał, który Misiewiczowi się nie kłaniał, teraz doradza prezydentowi Dudzie

Dodano: 04.09.2019 16:41 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Generał dywizji Andrzej Reudowicz został najważniejszym wojskowym doradcą prezydenta Andrzeja Dudy. To doświadczony dowódca, szef kapituły cenionego przez żołnierzy Orderu Krzyża Wojskowego. To także oficer, którego karierą zachwiało spotkanie z ówczesnym rzecznikiem Ministerstwa Obrony Narodowej Bartłomiejem Misiewiczem. – Raczej będzie chciał dbać o interesy sił zbrojnych niż przypodobać się politykom – uważa były dowódca generalny, generał broni Mirosław Różański.

Źródło: https:

Dowodził obroną przeciwlotniczą separatystów. Holendrzy chcą go przesłuchać

Dodano: 03.09.2019 16:12 | 7 odsłon | 0 komentarzy

Holenderska prokuratura chce przesłuchać Władimira Cemacha. Ten były dowódca obrony przeciwlotniczej wojsk prorosyjskich separatystów zainteresował holenderskich śledczych w związku ze sprawą zestrzelenia w lipcu 2014 roku malezyjskiego boeinga nad obwodem donieckim na wschodniej Ukrainie. Zginęło wówczas 298 osób, w większości obywateli Holandii.

Źródło: https:

"Jeśli spełnione zostaną warunki umowy", Amerykanie "w ciągu 135 dni opuszczą pięć baz"

Dodano: 02.09.2019 19:50 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Projekt porozumienia z talibami przewiduje, że jeżeli spełnią wynegocjowane warunki, Amerykanie w ciągu 135 dni wycofają wojsko z pięciu baz, w których dziś są obecni - poinformował specjalny wysłannik USA do Afganistanu Zalmay Khalilzad.

Źródło: https:

Karetka z pacjentem na szpitalnym podjeździe czekała osiem godzin, dwie kolejne po siedem

Dodano: 02.09.2019 13:35 | 5 odsłon | 0 komentarzy

Jedna karetka czekała na przyjęcie osiem godzin, a dwie kolejne po siedem - tak 29 sierpnia wyglądało popołudnie w 4. Wojskowym Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu. Szpital wyjaśnia, że pacjenci nie czekali na pomoc medyczną, bo ta została im udzielona. Czekać musieli wyłącznie na łóżka. Jednak w tym czasie trzy ambulanse były unieruchomione.

Źródło: https:

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone