sobota, 21 września 2019 r.  Imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca
Wiadomości z tagiem Wojsko  RSS
Pożar w szpitalu wojskowym. "Wewnątrz panował chaos"

Dodano: 20.09.2019 19:56 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Ponad 90 osób zostało ewakuowanych z powodu pożaru garnizonowego szpitala wojskowego w Łucku na Ukrainie. Doszczętnie spłonął dach i część górnego piętra budynku.

Tagi: Wojsko, TVN, PIT
Źródło: https:

"Jeśli Amerykanie myślą o jakichkolwiek spiskach, to naród irański odpowie"

Dodano: 20.09.2019 14:26 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Iran udzieli odpowiedzi na wszelkie "spiski" ze strony Stanów Zjednoczonych - oświadczył wysoki rangą irański wojskowy, cytowany w piątek przez państwową agencję IRNA.

Źródło: https:

Szokująca wypowiedź doradcy Putina o okupacji Polski przez ZSRR

Dodano: 16.09.2019 19:30 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Twierdzenia, że ZSRR jesienią 1939 roku okupował Polskę są niezgodne z faktami historycznymi - oświadczył w poniedziałek były szef administracji prezydenta Rosji Siergiej Iwanow, a obecnie szef rady opiekuńczej Rosyjskiego Towarzystwa Wojskowo-Historycznego (RWIO).

Źródło: https:

Uniosą rury ze ściekami, ale nie nowe czołgi. Wojsko nie ma pieniędzy na mosty pontonowe

Dodano: 16.09.2019 14:09 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Most pontonowy, który wojsko przerzuciło przez Wisłę w Warszawie, żeby doprowadzić ścieki do oczyszczalni, został zbudowany z przestarzałych elementów parku pontonowego PP-64 Wstęga. Żeby przy ich pomocy przeprawić na drugi brzeg współczesny czołg, trzeba by zbudować most o podwójnej szerokości, pojedyncza nie wystarczy. O tym, że nie ma pieniędzy na nowe mosty wojsko dowiedziało się w dniu awarii kolektora oczyszczalni ścieków Czajka w Warszawie.

Tagi: Wojsko, TVN
Źródło: https:

"Drżę na samą myśl, że użyję tu terminu ludobójstwa, ale mimo wszystko muszę to zrobić"

Dodano: 10.09.2019 17:09 | 5 odsłon | 0 komentarzy

Ludność okupowanego terytorium Dżammu i Kaszmir boi się najgorszego. Drżę na samą myśl, że użyję tu terminu ludobójstwa, ale mimo wszystko muszę to zrobić - mówił w Radzie Praw Człowieka ONZ Shah Mehmood Qureshi, pakistański minister spraw zagranicznych. Działania Indii w Kaszmirze nazwał "nielegalną wojskową okupacją".

Tagi: Wojsko, TVN, ONZ
Źródło: https:

"Dziękuję, synku, że wszystko wytrzymałeś"

Dodano: 09.09.2019 12:31 | 4 odsłon | 0 komentarzy

"Moskwa skorzystała na tym bardziej niż Kijów, który zapłacił wysoką cenę" - tak ukraińska sekcja niemieckiego radia Deutsche Welle skomentowała sobotnią wymianę więźniów między Rosją a Ukrainą. Operacja wymiany więźniów dla Rosji miała charakter "raczej wojskowo-polityczny", podczas gdy dla Ukrainy - przede wszystkim humanitarny, piszą z kolei moskiewskie "Wiedomosti". W ramach wymiany do ojczyzny wróciło 35 Rosjan i 35 Ukraińców, w tym reżyser Ołeh Sencow.

Źródło: https:

Jego żołnierze mordowali, gwałcili i palili wioski. "Bohater, który zdradził"

Dodano: 06.09.2019 21:34 | 1 odsłon | 0 komentarzy

We wczesnych latach 80. XX wieku, niedługo po uzyskaniu przez Zimbabwe niepodległości, rząd Roberta Mugabe wysłał na zachód kraju wojsko, by krwawo rozprawić się z opozycją. Żołnierze z Piątej Brygady, wyszkoleni przez Koreę Północną, byli brutalni i całkowicie bezwzględni. Ich ofiarami padły dziesiątki tysięcy ludzi. Tamte wydarzenia do dziś są najkrwawszym rozdziałem w historii Zimbabwe. Tymczasem zmarły w piątek Robert Mugabe jeszcze tego samego dnia został ogłoszony bohaterem narodowym. O decyzji tej poinformował w telewizji obecny przywódca państwa Emmerson Mnangagwa.

Źródło: https:

Onet: Farma trolli w Żandarmerii Wojskowej

Dodano: 06.09.2019 7:01 | 5 odsłon | 0 komentarzy

Od 2017 roku grupa hejterów powiązanych z Żandarmerią Wojskową prowadziła zmasowany atak na osoby, które zdecydowały się ujawnić mobbing i przypadki molestowania seksualnego w ŻW - pisze Onet.

Źródło: https:

27 spotkań z Putinem. Abe znów apeluje o zawarcie traktatu pokojowego

Dodano: 05.09.2019 15:20 | 5 odsłon | 0 komentarzy

- Zawrzyjmy traktat pokojowy - zaapelował do prezydenta Rosji Władimira Putina premier Japonii Shinzo Abe. W sprawie tej jest "masa pytań", w tym dotyczących kwestii wojskowych - odpowiedział Putin. Przywódcy krajów spotkali się po raz kolejny we Władywostoku. Japonia i ZSRR, a potem Rosja po II wojnie światowej nie podpisały traktatu z powodu sporu terytorialnego o Wyspy Kurylskie.

Źródło: https:

Prezydent latał w statusie HEAD nad morze, a premier na plan filmowy

Dodano: 04.09.2019 21:00 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Premier Mateusz Morawiecki wykorzystywał wojskowe samoloty na potrzeby kręcenia filmu z sobą w roli głównej, a najwięcej lotów – ponad 600 – ma na koncie prezydent, który wielokrotnie w statusie HEAD latał do rezydencji w Juracie. Na Helu Andrzej Duda był też w trakcie protestów w obronie sądów w 2017 roku – wynika z dokumentów, do których dotarli dziennikarze portalu TVN24 i magazynu "Czarno na Białym".

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone