czwartek, 18 października 2018 r.  Imieniny: Hanny, Klementyny, Łukasza
Wiadomości z tagiem Witold Waszczykowski  RSS
Waszczykowski wykładowcą na Akademii Sztuki Wojennej

Dodano: 04.10.2018 15:56 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Były szef MSZ Witold Waszczykowski został wykładowcą na Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie. Będzie prowadził zajęcia o nazwie: "Współczesnych zagrożeń bezpieczeństwa narodowego".

Źródło: https:

"Niemcy powinni zacząć egzekwować prawo". Waszczykowski o wizie Ludmiły Kozłowskiej

Dodano: 14.09.2018 14:14 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Niemcy postępują złośliwie. Powinni respektować prawo europejskie – ocenił w piątek Witold Waszczykowski. Były minister spraw zagranicznych tak skomentował decyzję niemieckich władz o udzieleniu wizy Ludmile Kozłowskiej. Szefowa Fundacji Otwarty Dialog, która krytykowała rządy PiS, w sierpniu została wydalona z Polski z zakazem wjazdu do strefy Schengen.

Źródło: https:

"Prawda": Waszczykowski wyleciał, bo nie był radykalny

Dodano: 10.09.2018 17:25 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Witold Waszczykowski, poprzednik Jacka Czaputowicza na stanowisku ministra spraw zagranicznych, został zdymisjonowany, ponieważ nie był w stanie podjąć tak radykalnych decyzji - pisze rosyjska "Prawda", komentując słowa polskiego szefa MSZ, który w poniedziałek ogłosił, że kadra kierownicza resortu została zmieniona niemal w stu procentach.

Źródło: https:

​Warszawa przestała zabiegać, by nowe dowództwo NATO powstało w Polsce?

Dodano: 27.04.2018 20:34 | 10 odsłon | 0 komentarzy


​Warszawa praktycznie przestała zabiegać, by nowe dowództwo NATO powstało w Polsce - ustaliła dziennikarka RMF FM Katarzyna Szymańska-Borginon. W listopadzie 2017 roku ówczesny minister obrony Antoni Macierewicz oraz szef polskiej dyplomacji Witold Waszczykowski zadeklarowali, że Polska gotowa jest gościć u siebie jedno z nowych dowództw NATO, które powstanie w wyniku reformy struktury dowodzenia Sojuszu przeprowadzanej w związku ze zwiększonym zagrożeniem ze strony Rosji.

"Timmermans chciał, bym stawił się do raportów w Brukseli"

Dodano: 13.04.2018 19:12 | 10 odsłon | 0 komentarzy

- Timmermans domagał się, bym ja wraz z ministrem Ziobro stawił się u niego do raportów w Brukseli. Na to się nie godziliśmy. Natomiast dzisiaj doszło do zmiany po obu stronach atmosfery - mówił w RMF FM Witold Waszczykowski, były szef polskiej, tłumacząc ocieplenie stosunków na linii Polska - Komisja Europejska.

Źródło: www.rp.pl

Waszczykowski: Kuchciński to dobry marszałek. Sprawnie prowadzi obrady, mimo trudnej atmosfery

Dodano: 13.04.2018 18:02 | 5 odsłon | 0 komentarzy


„Ostatnie posiedzenia Sejmu pokazują, że jest wreszcie bardzo sprawnie prowadzony, mimo usilnych prób prowokacji (…) Marek Kuchciński to jest dobry marszałek, który sprawnie prowadzi te obrady, mimo trudnej atmosfery” – tak o burzliwych debatach w Sejmie mówił w Popołudniowej rozmowie w RMF FM były minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski. „Niektóre były tylko dla formalności, żeby odliczyć, że były wnioski. Właściwie nimi nie były, bo były niepodpisane, niedokończone, albo o sprawach, których nie można wnioskować we wnioskach...

Źródło: www.rmf24.pl

Triumf San Escobar. Rozdano "Srebrne Usta" za 2017 rok

Dodano: 05.04.2018 22:10 | 7 odsłon | 0 komentarzy

Były minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski został tegorocznym laureatem plebiscytu radiowej Trójki "Srebrne usta" na najbardziej zaskakujące i zabawne wypowiedzi polityków. Nagrodzono jego wypowiedź o nieistniejącym państwie San Escobar.

Źródło: https:

Waszczykowski nagrodzony za "San Escobar"

Dodano: 05.04.2018 17:53 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Były szef MSZ Witold Waszczykowski wygrał tegoroczny plebiscyt radiowej Trójki Srebrne Usta. Były minister zasłynął wypowiedzią o nieistniejącym kraju San Escobar.

Źródło: www.rp.pl

Witold Waszczykowski będzie gościem Porannej rozmowy w RMF FM

Dodano: 13.03.2018 19:45 | 8 odsłon | 0 komentarzy


Gościem Porannej rozmowy w RMF FM będzie Witold Waszczykowski. Byłego ministra spraw zagranicznych poprosimy o ocenę pierwszych miesięcy urzędowania jego następcy Jacka Czaputowicza. Czy szefostwo resortu dobrze radzi sobie z kryzysem wokół ustawy o IPN? Jaki wpływ na relacje w ministerstwie może mieć ujawnienie przez dziennikarzy notatki o relacjach polsko-amerykańskich?

Źródło: www.rmf24.pl

Dyplomatyczna ocena szefa MSZ. Poranna rozmowa z Witoldem Waszczykowskim

Dodano: 05.02.2018 20:55 | 9 odsłon | 0 komentarzy


Ostatnie tygodnie nie były łatwe dla nowego ministra spraw zagranicznych. Jacek Czaputowicz, nazwany przez Jarosława Kaczyńskiego „eksperymentem”, musiał szybko sprawdzić się w obliczu kryzysu w stosunkach polsko-izraelskich. Zarzewiem konfliktu jest uchwalona przez Sejm ustawa o Instytucie Pamięci Narodowej. O ocenę działań MSZ w tej sprawie poprosimy poprzednika Czaputowicza na stanowisku - gościem Porannej rozmowy w RMF FM będzie Witold Waszczykowski.

Źródło: www.rmf24.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone