wtorek, 21 maja 2019 r.  Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora
Wiadomości z tagiem Watykan  RSS
"To James Bond Kościoła, agent 007". W czerwcu przyjedzie do Polski

Dodano: 19.05.2019 16:21 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Jeśli Franciszek wysyła Charlesa Sciclunę, to oznacza, że chce wiedzieć więcej - stwierdził w rozmowie z reporterem TVN24 Marco Politi, watykanista i biograf papieży. Scicluna, który zajmuje się pedofilią w Kościele, przyjedzie w czerwcu do Polski. - To James Bond Kościoła, agent 007. Jest wysyłany wtedy, gdy sytuacja jest bardzo trudna - powiedział Politi.

Źródło: https:

Rzecznik Watykanu: nuncjusz wyraził bliskość i solidarność Ojca Świętego i swoją z ofiarami nadużyć

Dodano: 17.05.2019 18:37 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Rzecznik Watykanu Alessandro Gisotti przekazał w piątek, że nuncjusz apostolski w Warszawie arcybiskup Salvatore Pennacchio zapewnił o bliskości i solidarności papieża Franciszka i swojej z ofiarami nadużyć seksualnych. Arcybiskup Pennacchio w rozmowie z reporterem TVN24 w poniedziałek mówił, że "papież jest bardzo zaniepokojony". - Wyrażamy swoje współczucie, solidarność - mówił.

Źródło: https:

Dwa kolejne doniesienia o osobach pokrzywdzonych przez księdza Adama S.

Dodano: 16.05.2019 15:41 | 0 odsłon | 0 komentarzy

W ostatnich miesiącach zgłosiły się dwie nowe osoby, które twierdzą, że były pokrzywdzone przez księdza Adama S. pokazanego w filmie Tomasza Sekielskiego - dowiedział się tvn24.pl. Po październikowym reportażu w "Uwadze" ksiądz zrezygnował z pracy katechety w szkole podstawowej, gdzie - jak zapewnia nas jej dyrektorka - nikt się na niego nie skarżył. Duchowny ma zakaz pełnienia funkcji kapłańskich i czeka na decyzję Watykanu w swojej sprawie.

Tagi: TVN24, TVN, Watykan
Źródło: https:

"To ważny, potrzebny film. Szkoda, że powstał tak późno"

Dodano: 12.05.2019 20:47 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Mamy ogromne spóźnienie. Szkoda, że dzieje się to teraz, w roku 2019, kiedy jesteśmy przymuszeni przez Watykan, przez światową opinię publiczną. To o 20, 15 lat za późno - zauważył w "Faktach po Faktach" w TVN24 ksiądz prof. Andrzej Kobyliński, filozof i etyk z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Socjolog prof. Ireneusz Krzemiński przypomniał, że "w latach 80. Kościół był wielką niszą wolności, wsparciem dla ruchu prodemokratycznego". - W tej chwili Kościół ze swoją obrzydliwa obłudą przekreślił swoją moralną wartość - ocenił

Źródło: https:

Papież do księży: nie brudźcie Eucharystii nikczemnymi interesami

Dodano: 12.05.2019 12:13 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Nie brudźcie Eucharystii nikczemnymi interesami - apelował papież Franciszek w niedzielę podczas mszy w Watykanie, w trakcie której wyświęcił 19 nowych księży. Prosił, aby starali się podobać Bogu, a nie sobie samym.

Źródło: https:

Papież: Podniosło się ryzyko nuklearnego holokaustu

Dodano: 02.05.2019 14:28 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Papież Franciszek wyraził w czwartek zaniepokojenie wzrostem zjawisk suwerenizmu i nacjonalizmu. Zwracając się do uczestników konferencji w Watykanie na ten temat, podkreślił, że niektóre kraje budują relacje "bardziej w duchu sprzeciwu niż współpracy". Wyraził także zaniepokojenie tym, że epoka rozbrojenia minęła. "Podniosło się ryzyko nuklearnego holokaustu" - powiedział.

Źródło: https:

Koczują na granicy z USA. Papież przekazał pół miliona dolarów na pomoc dla migrantów

Dodano: 27.04.2019 22:01 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Papież Franciszek przekazał pół miliona dolarów na pomoc dla tysięcy migrantów, koczujących przy zamkniętej granicy Meksyku z USA - poinformował w sobotę Watykan. Pieniądze otrzymają diecezje i zakony zapewniające migrantom dach nad głową i żywność.

Źródło: https:

Papież ostrzega przed "kamieniem grzechu"

Dodano: 21.04.2019 8:28 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Podczas mszy Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę w Watykanie papież Franciszek mówił, że nie można dać się przytłoczyć przez "kamień" grzechu. Dodał, że Wielkanoc to "święto usuwania kamieni". Kościół, podkreślił, nie może tracić ducha w obliczu niepowodzeń.

Źródło: https:

Msza Wigilii Paschalnej. Papież: Dzisiaj odkrywamy, że nasza droga nie jest daremna

Dodano: 20.04.2019 22:09 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Podczas mszy Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę w Watykanie papież Franciszek mówił, że nie można dać się przytłoczyć przez "kamień" grzechu. Dodał, że Wielkanoc to "święto usuwania kamieni". Jak podkreślił, Kościół nie może tracić ducha w obliczu niepowodzeń.

Źródło: https:

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone