czwartek, 15 listopada 2018 r.  Imieniny: Amielii, Idalii, Leopolda
Wiadomości z tagiem Ukraina  RSS
Gruzin podejrzany o zabójstwo Polki tymczasowo aresztowany

Dodano: 03.11.2018 13:39 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Ukraiński sąd aresztował tymczasowo Gruzina podejrzanego o zabójstwo 28-letniej Polki – poinformował w sobotę rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania. Trwa procedura związana ekstradycją zatrzymanego do Polski.

Tagi: Ukraina, TVN, Rzym
Źródło: https:

Wpadł podejrzany o zabójstwo Pauliny D. Ukrył się na Ukrainie

Dodano: 01.11.2018 8:00 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Przełom w sprawie morderstwa Pauliny D. 39-letni Gruzin Mamuka Ch., podejrzewany o to zabójstwo, został zatrzymany w Kijowie, na Ukrainie.

Źródło: https:

Ekspert o losie Polaków porwanych przez piratów. "Przetrzymują ich w kryjówkach na lądzie"

Dodano: 29.10.2018 20:45 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Kilka dni mogą potrwać negocjacje nigeryjskich piratów w sprawie okupu za porwanych marynarzy - mówi ekspert od bezpieczeństwa na morzu Sebastian Kalitowski. Szef polskiej dyplomacji Jacek Czaputowicz potwierdził, że konsulat RP w Hamburgu rozmawia w tej sprawie z armatorem, a konsulat w Abudży - stolicy Nigerii - z władzami lokalnymi. Uzbrojona grupa uprowadziła z należącego do niemieckiego armatora statku 11 osób, w tym 8 Polaków, 2 Filipińczyków oraz Ukraińca. Ekspert twierdzi, że piratom zależy na jak najszybszym porozumieniu się i...

Źródło: https:

MSZ zabrał głos ws. posągów lwów na Cmentarzu Orląt

Dodano: 29.10.2018 18:52 | 5 odsłon | 0 komentarzy


​Sprawa posągów lwów na Cmentarzu Orląt ma szerszy kontekst; decyzje mogą być podejmowane nie w samym Lwowie, ale także w stolicy Ukrainy, Kijowie, mam jeszcze nadzieję na podtrzymanie dialogu, rozmowy między naszymi państwami - mówił szef MSZ Jacek Czaputowicz. Rada Obwodowa we Lwowie zażądała w ubiegłym tygodniu usunięcia posągów dwóch lwów z Cmentarza Orląt Lwowskich, które uznała za "symbol polskiej okupacji Lwowa". Oświadczenie w tej sprawie Rada przyjęła w miniony czwartek; rada uważa, że lwy ustawiono nielegalnie.

Źródło: https:

Ukraina ma problemy na Morzu Azowskim. Liczy na działania Zachodu wobec Rosji

Dodano: 29.10.2018 18:39 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Kijów liczy na sankcje Unii Europejskiej i USA w związku z działalnością Rosji na Morzu Azowskim, gdzie od kilku miesięcy zatrzymywane są statki, zmierzające do ukraińskich portów – oświadczył w poniedziałek minister infrastruktury Ukrainy Wołodymyr Omelan.

Źródło: https:

Opublikowano testament Sencowa. Na prośbę reżysera

Dodano: 26.10.2018 20:33 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Media ukraińskie i niezależne media w Rosji opublikowały w piątek testament napisany we wrześniu przez Ołeha Sencowa. Ukraiński reżyser swą ostatnią wolę przygotował w kolonii karnej na rosyjskiej Dalekiej Północy, gdzie odbywa wyrok i gdzie przez długi czas prowadził głodówkę.

Źródło: https:

Lwowscy radni chcą usunięcia lwów z Cmentarza Orląt. Polskie MSZ interweniuje

Dodano: 26.10.2018 18:49 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Polska ambasada w Kijowie interweniowała w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Ukrainy w sprawie oświadczenia Rady Obwodowej Lwowa na temat usunięcia posągów dwóch lwów z Cmentarza Orląt Lwowskich - poinformował w piątek szef polskiego MSZ Jacek Czaputowicz. Wyraził nadzieję, że ciągle możliwe jest znalezienie porozumienia w tej sprawie.

Tagi: Ukraina, TVN, MSZ
Źródło: https:

Nie przywiózł sosów do pizzy, wyzwali go, wytrącili telefon. "Jesteś Polak czy Ukrainiec?"

Dodano: 24.10.2018 15:15 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Białorusin Alexander Matweiczyk usłyszał stek wyzwisk, bo do pizzy, którą przywiózł, nie było sosów. - Ty jesteś Polak, czy Ukrainiec? - zapytał jeden z zamawiających pizzę. Białorusin odpowiedział, że nie ma to znaczenia. - Jestem człowiekiem - stwierdził. - Dla mnie ku**a ma to znaczenie - usłyszał. Agresorzy zostali zatrzymani i usłyszeli prokuratorskie zarzuty. Matweiczyk zrezygnował z pracy.

Źródło: https:

Pieniądze dla Ukrainy za podwyżki cen gazu. "To jest wymuszony krok"

Dodano: 20.10.2018 15:00 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Ukraina i Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) wstępnie uzgodniły nowy program finansowania, który zastąpi program rozszerzonego finansowania wygasający w 2019 roku - poinformował MFW. Wcześniej rząd Ukrainy zgodził się na podwyżkę o 23,5 procent ceny gazu dla odbiorców indywidualnych.

« Nowsze wiadomości Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone