poniedziałek, 24 czerwca 2019 r.  Imieniny: Danuty, Jana, Janiny
Wiadomości z tagiem UNESCO  RSS
Polowanie na liście UNESCO? "Na pewno to kontrowersyjny wniosek"

Dodano: 20.06.2019 9:29 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Polski Związek Łowiecki złożył wniosek o wpisanie polskiej kultury łowieckiej na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. - Na pewno jest to wniosek kontrowersyjny – ocenia Bartosz Skaldawski, dyrektor Narodowego Instytutu Dziedzictwa. Materiał magazynu "Polska i Świat".

Tagi: Złoty, TVN, UNESCO
Źródło: https:

Kowalczyk: Zagrożenie pożarowe w Puszczy Białowieskiej jest ogromne

Dodano: 24.04.2019 17:58 | 5 odsłon | 0 komentarzy


"Zagrożenie pożarowe w Puszczy Białowieskiej jest ogromne i konieczne jest działanie, usuwanie suchych drzew" - uważa minister środowiska Henryk Kowalczyk. Przyszłą wycinkę krytykują ekolodzy, którzy twierdzą, że może być ona niezgodna z rekomendacjami UNESCO.

Źródło: https:

Fińska sauna zgłoszona do listy UNESCO

Dodano: 30.03.2019 10:03 | 8 odsłon | 0 komentarzy

Finlandia oficjalnie zgłosiła "kulturę sauny" do wpisania na listę światowego niematerialnego dziedzictwa kultury UNESCO - poinformowało w piątek fińskie ministerstwo kultury.

Tagi: TVN, UNESCO
Źródło: https:

29 listopada 2018: Nie będzie spotkania Putin - Trump. Krakowskie szopki na liście UNESCO

Dodano: 29.11.2018 20:12 | 18 odsłon | 0 komentarzy


[wyroznij-prawo]

Tagi: UNESCO
Źródło: https:

Krakowskie szopki wpisane na listę UNESCO

Dodano: 29.11.2018 13:46 | 16 odsłon | 0 komentarzy

Szopkarstwo krakowskie jako pierwszy polski wpis trafia na Reprezentatywną Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego Ludzkości.

Tagi: UNESCO
Źródło: https:

Popis siły i pracy zespołowej. Ludzkie wieże wyrosły w hiszpańskiej Tarragonie

Dodano: 07.10.2018 12:24 | 22 odsłon | 0 komentarzy

Od Barcelony, przez Valls, Tarragonę aż po Walencję. Tradycja budowania ludzkich wież (castelli) w katalońskich miastach sięga XVIII wieku, a osiem lat temu została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO jako przykład niematerialnego dziedzictwa kulturowego ludzkości. Budowana przez Hiszpanów wieża jest symbolem jednoczenia się ludzi mimo różnych wyznań i pochodzenia. Najpierw ustawiają się najsilniejsi uczestnicy, później lżejsi, a na sam szczyt wieży wdrapuje się dziecko - według mieszkańców to symbol odwagi. Mottem całej zabawy jest "força, equilibri, valor y seny", czyli "siła, równowaga, odwaga i zdrowy rozsądek", który jest szczególnie istotny przy "rozmontowywaniu" ludzkiej wieży, co również jest częścią widowiska.

Tagi: MON, TVN, UNESCO
Źródło: https:

Eksperci UNESCO sprawdzają, jakie zmiany zaszły w Puszczy Białowieskiej

Dodano: 26.09.2018 20:29 | 23 odsłon | 0 komentarzy

Eksperci UNESCO i Międzynarodowej Unii Ochrony Przyrody (IUCN) rozpoczęli misję kontrolną w Puszczy Białowieskiej. - Może być wpisana na listę obiektów w zagrożeniu, co byłoby ogromną utratą wizerunkową dla całego kraju. Nie mamy nic lepszego niż Puszcza Białowieska, więc należy się nią chwalić i o nią dbać - podkreśla mieszkanka Hajnówki Joanna Łapińska. Minister środowiska Henryk Kowalczyk zapewnia z kolei, że rekomendacje zespołu będą podstawą do stworzenia planu ochrony puszczy.

Źródło: https:

Obce wojska mają się wycofać ze "smoczej wyspy". "Kryzys się zakończył"

Dodano: 14.05.2018 19:14 | 36 odsłon | 0 komentarzy

Premier Jemenu Ahmad Obajd bin Daghr ogłosił w poniedziałek koniec kryzysu na Sokotrze, wyspie na Oceanie Indyjskim wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Na początku maja Zjednoczone Emiraty Arabskie rozmieściły na niej swoich żołnierzy.

Źródło: https:

"Fantastyczna wyspa" zaczyna się starzeć. Na samochody spadła część wiaduktu

Dodano: 06.02.2018 19:29 | 39 odsłon | 0 komentarzy

W centrum brazylijskiej stolicy Brasilii zawalił się fragment wiaduktu drogowego. Tony betonu spadły na parking i niewielką restaurację, nie ma jednak informacji o ofiarach. Brasilia, zbudowane w 1960 roku od podstaw miasto, uważana jest za arcydzieło modernizmu i znajduje się na liście UNESCO. Jak zauważa Reuters, zwana przez Brazylijczyków "fantastyczną wyspą" Brasilia zaczyna się jednak starzeć - w niedzielę zawaliła się w niej także część budynku mieszkalnego.

Źródło: https:

Piątek w Puszczy Białowieskiej: Ciężarówki blokowane przez ekologów

Dodano: 04.08.2017 9:10 | 105 odsłon | 0 komentarzy


"Dziś - około godziny piątej rano - do pracy w Puszczy Białowieskiej ruszyły harwestery, pojazdy do wycinki drzew. Wiemy o czterech maszynach, które pracują m.in. w rejonie trzeciej strefy UNESCO, czyli tam, gdzie zgodnie z decyzjami nie powinny być" - mówi w rozmowie z reporterem RMF FM Piotrem Bułakowskim, jeden z ekologów. O północy mija termin na odpowiedź, jaką resort środowiska, musi przesłać do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej ws. wycinki w Puszczy Białowieskiej. W ubiegłym tygodniu Trybunał zdecydował o zastosowaniu środka...

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone