środa, 22 maja 2019 r.  Imieniny: Emila, Neleny, Romy
Wiadomości z tagiem Tomasz Nałęcz  RSS
Nałęcz: Wspólny marsz z ONR? Piłsudski się w grobie przewraca

Dodano: 11.11.2018 9:36 | 9 odsłon | 0 komentarzy

- Jeśli się uznaje marszałka Piłsudskiego - i słusznie - za budowniczego niepodległości, to on się z wściekłości w grobie na Wawelu przewraca jak fryga - powiedział prof. Tomasz Nałęcz, komentując wspólny marsz państwowy i narodowców.

"Młodzież sensowniej się wypowiadała w komentarzach niż prezydent Rzeczypospolitej"

Dodano: 01.09.2018 21:04 | 15 odsłon | 0 komentarzy

Prezydent ma niestety tę niedobrą cechę człowieka życia publicznego, że zapala się w każdej sytuacji i traci jakikolwiek umiar. I zapomniał chyba, gdzie jest. - ocenił w "Faktach po Faktach" historyk profesor Tomasz Nałęcz. Profesor Andrzej Rychard, socjolog, uznał, że podczas wystąpienia Andrzeja Dudy "było sporo emocji, nad którymi prezydent nie potrafił zapanować".

Słowa Błaszczaka o marszu w Poznaniu "psują wizerunek Polski na świecie"

Dodano: 15.08.2018 21:19 | 13 odsłon | 0 komentarzy

- Obawiam się, chociaż wydawało mi się jako byłemu wykładowcy pana Błaszczaka, że on odebrał staranne wykształcenie, że on nie rozumie słowa "sodomia" i "sodomita" - stwierdził w Faktach po Faktach" prof. Tomasz Nałęcz, komentując wypowiedź szefa MON o Marszu Równości w Poznaniu. Zdaniem Marka Migalskiego, w oczach zachodnich ministrów Mariusz Błaszczak "jest po prostu zdziczałym prawicowcem, troglodytą, który nie jest w stanie zrozumieć, że świat się trochę zmienił od XIX wieku".

"Sąd Najwyższy zadał cierpienie Kaczyńskiemu"

Dodano: 03.08.2018 4:41 | 16 odsłon | 0 komentarzy

Prof. Tomasz Nałęcz zauważył na antenie TVN24, że pod oświadczeniem Kancelarii Prezydenta, w którym stwierdza się, że działania SN ws. zawieszenia części przepisów ustawy o SN po skierowaniu pytania w ich sprawie do TSUE są bezskuteczne, nie podpisał się nikt z imienia i nazwiska.

Źródło: https:

Nałęcz: nikt nie chciał dać twarzy i nazwiska do tego oświadczenia

Dodano: 02.08.2018 21:00 | 17 odsłon | 0 komentarzy

- Jak nie wiadomo, co zrobić, a trzeba coś powiedzieć, to trzeba posłużyć się terminem Kancelaria Prezydenta. W praktyce oznacza to, że nikt nie chciał dać twarzy i nazwiska dla tego oświadczenia - mówił w "Faktach po Faktach" profesor Tomasz Nałęcz. Odniósł się w ten sposób do oświadczenia prezydenckiej kancelarii na temat czwartkowego postanowienia Sądu Najwyższego.

Prezydent "próbuje rozpędzić samochód i zobaczyć, czy ściana, na którą pędzi, ustąpi"

Dodano: 21.07.2018 21:22 | 6 odsłon | 0 komentarzy

- Prezydent tak jakby nie miał pojęcia o losach dotychczasowych referendów, zarządzanych przez jego poprzedników - powiedział w "Faktach po Faktach" historyk Tomasz Nałęcz. - Próbuje znaleźć rozwiązanie sytuacji, w którą tak naprawdę sam się zapędził - ocenił socjolog Andrzej Rychard.

Tomasz Nałęcz będzie gościem Rozmowy w samo południe w RMF FM

Dodano: 12.07.2018 21:53 | 21 odsłon | 0 komentarzy


​Gościem Marcina Zaborskiego w Rozmowie w samo południe będzie historyk i były wicemarszałek Sejmu prof. Tomasz Nałęcz. Z naszym gościem w dniu 550. rocznicy powstania polskiego parlamentaryzmu porozmawiamy o jego dzisiejszym obrazie. Zapytamy też, jak nasz gość chciałby obchodzić 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez nasz kraj i czy możliwe jest świętowanie tej rocznicy bez bieżących podziałów politycznych. Nie zabraknie też pytań o Sąd Najwyższy i dzisiejszą scenę partyjną.

Źródło: www.rmf24.pl

"Ta wpadka pokazała, że sztandarowa akcja prezydenta jest wielką ściemą propagandową"

Dodano: 11.06.2018 20:40 | 20 odsłon | 0 komentarzy

Ta wpadka jest tym bardziej bolesna, że ona pokazuje, że ta debata z Polakami o konstytucji jest tak naprawdę udawana - powiedział w "Faktach po Faktach" były wicemarszałek Sejmu, profesor Tomasz Nałęcz. - Odrzucam takie myślenie, że pan prezydent był tam sobie prywatnie, to nie wolno mu zadać pytania - podkreślił Michał Kamiński, poseł PSL-UED.

"Bez Kaczyńskiego prawica nie istnieje jako formacja z szansami na rządzenie"

Dodano: 23.05.2018 21:05 | 22 odsłon | 0 komentarzy

Jarosław Kaczyński pełni "niekwestionowane przywództwo po prawej stronie areny politycznej" - mówił profesor Waldemar Paruch, politolog i społeczny doradca marszałka Sejmu, w "Faktach po Faktach" w TVN24. Dodał, że bez Kaczyńskiego prawica nie ma szans na rządzenie. PiS "nie jest to partia kierowana zbiorowo" - podkreślał z kolei profesor Tomasz Nałęcz, historyk, były wicemarszałek Sejmu i doradca prezydenta Bronisława Komorowskiego.

"Pamiętamy literatów, polityków, celebrytów z kina, ale II Rzeczpospolita była chłopska"

Dodano: 31.03.2018 22:55 | 8 odsłon | 0 komentarzy

Polska nigdy nie była krajem jednonarodowym, jednoetnicznym. Zawsze była złożona z wielu etni, który ze sobą współżyły - zaznaczał historyk i demograf historyczny profesor Krzysztof Zamorski. Wraz z reporterką TVN24 Brygidą Grysiak w kolejnej części cyklu "Sto lat Niepodległości" przedstawił zmiany, jakie polskie społeczeństwo przeszło od 1918 roku. W drugiej części programu o II Rzeczpospolitej opowiadał również profesor Tomasz Nałęcz.

Źródło: https:

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone