sobota, 24 sierpnia 2019 r.  Imieniny: Bartosza, Jerzego, Maliny
Wiadomości z tagiem Tatry  RSS
Dowódca akcji ratunkowej pod Giewontem: Długo pracuję i nie pamiętam takiej historii

Dodano: 22.08.2019 21:08 | 0 odsłon | 0 komentarzy


"Długo pracuję i nie pamiętam takiej historii" - mówi w rozmowie z reporterem RMF FM Maciejem Pałahickim Mieczysław Ziach z Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, dowódca akcji ratunkowej pod Giewontem. Piorun uderzył tam w grupę turystów. Intensywne wyładowania miały miejsce także w innych rejonach Tatr. Wiadomo, że po polskiej stronie zginęły cztery osoby, a po słowackiej jedna.

Tagi: Tatry, RMF FM
Źródło: https:

Poruszająca relacja przewodnika tatrzańskiego: Wokół nas fruwały kamienie

Dodano: 22.08.2019 19:33 | 0 odsłon | 0 komentarzy


"Po uderzeniu pioruna latały głazy, takie jak pięść i większe, w promieniu 100 metrów to się rozprysło" - mówi w rozmowie z RMF FM przewodnik tatrzański, który był naocznym świadkiem dramatycznych wydarzeń w okolicach Giewontu. Piorun uderzył tam w grupę turystów. Intensywne wyładowania miały miejsce także w innych rejonach Tatr. Wiadomo, że po polskiej stronie zginęły cztery osoby, a po słowackiej jedna. "Z daleka było słychać grzmoty i ludzie jeszcze szli do góry" - podkreśla rozmówca dziennikarza RMF FM Macieja Pałahickiego.

Źródło: https:

Świadek o burzy w Tatrach: Pojawiła się nie wiadomo skąd

Dodano: 22.08.2019 18:15 | 0 odsłon | 0 komentarzy


"Byliśmy w bezpośredniej bliskości tego zdarzenia. Wybraliśmy akurat wejście na Kopę Kondracką. Ok. godz. 13 burza pojawiła się nie wiadomo skąd, nagle" - mówi słuchacz RMF FM pan Krzysztof, odnosząc się do tragedii w okolicach Giewontu. Piorun uderzył tam w grupę turystów. Intensywne wyładowania miały miejsce także w innych rejonach Tatr. Wiadomo, że po polskiej stronie zginęły cztery osoby, w tym dwoje dzieci.

Źródło: https:

Zobacz, jak burze nadciągnęły nad Tatry

Dodano: 22.08.2019 16:46 | 1 odsłon | 0 komentarzy

W czwartek po południu nad Tatrami przeszły krótkotrwałe, ale tragiczne w skutkach burze. Wiadomo, że zginęły co najmniej dwie osoby, ponad 20 zostało poszkodowanych. Zobacz, jak groźne zjawiska nadciągnęły nad Tatry.

Tagi: KOD, Tatry, TVN, Burze
Źródło: https:

Gwałtowne burze w Tatrach. Nie żyje 5 osób, w tym dwoje dzieci

Dodano: 22.08.2019 14:09 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Nad Tatrami przeszła gwałtowna burza. Piorun uderzył w grupę turystów, którzy przebywali w okolicy Giewontu. Intensywne wyładowania miały miejsce także w innych rejonach Tatr. Wiadomo, że po polskiej stronie zginęły cztery osoby, w tym dwoje dzieci. Jest wielu rannych. W akcji uczestniczyły cztery śmigłowce LPR. Jak podało słowackie pogotowie górskie Horska Zachranna Slużba (HZS), po tej stronie gór zginęła jedna osoba.

Źródło: https:

Dwóch grotołazów utknęło w największej jaskini Tatr. Trwa skomplikowana akcja

Dodano: 17.08.2019 20:48 | 3 odsłon | 0 komentarzy

W tatrzańskiej Jaskini Wielkiej Śnieżnej utknęło dwóch grotołazów. Wąski korytarz jaskini zalała woda. Trwa skomplikowana wyprawa ratunkowa.

Tagi: Tatry, TVN
Źródło: https:

Tatry: Skomplikowana akcja ratunkowa w Jaskini Wielkiej Śnieżnej

Dodano: 17.08.2019 19:59 | 1 odsłon | 0 komentarzy


9 ratowników bierze udział w skomplikowanej akcji ratunkowej w najgłębszej jaskini Tatr - Wielkiej Śnieżnej. Około 500 metrów poniżej otworu wejściowego odciętych zostało dwóch grotołazów. Woda zalała korytarz, w którym się znajdowali.

Tagi: Tatry
Źródło: https:

Zepchnął dziecko z 10. piętra galerii Tate Modern. "Nic nie wskazuje na to, by znał ofiarę"

Dodano: 05.08.2019 14:55 | 2 odsłon | 0 komentarzy

17-latek został aresztowany po tym, jak zrzucił sześcioletniego chłopca z platformy widokowej na dziesiątym piętrze londyńskiej galerii sztuki Tate Modern. Dziecko trafiło do szpitala. Znajduje się w stanie "krytycznym, ale stabilnym". Podejrzany usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa.

Źródło: https:

13-latka z Litwy zgubiła się rodzicom w Tatrach. Wędrowała po górach 7 godzin

Dodano: 10.07.2019 14:13 | 4 odsłon | 0 komentarzy


"Dzielna dziewczynka" - mówi o niej ratownik TOPR Marcin Józefowicz, który sprowadzał 13-latkę pochodzącą z Litwy z Doliny Pięciu Stawów Polskich. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że zgubiła się siedem godzin wcześniej rodzicom w rejonie Kasprowego Wierchu, a więc w innej części Tatr.

Źródło: https:

Przyrodni brat Blanki: Wieszają na nim psy. Tata by w życiu tego nie zrobił

Dodano: 02.07.2019 15:08 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Wiem, że to dziecko nie było maltretowane dwa miesiące, a szczególnie przez dwójkę rodziców, bo ostatnie dwa miesiące tata u mnie spędził - mówił w rozmowie z "Uwagą!" TVN syn Grzegorza W., przyrodni brat Blanki z Olecka. Areszt wobec mężczyzny podejrzanego o zabójstwo dziewczynki został uchylony. - Wszyscy na nim teraz wieszają psy, że gwałciciel, zabójca. Tata w życiu by tego nie zrobił. Ja i moje dwie siostry nigdy od ojca nie mieliśmy żadnej przykrej sytuacji - dodał syn Grzegorza W.

Tagi: Tatry, TVN24, TVN, Psy, Doda, Tata
Źródło: https:

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone