czwartek, 22 sierpnia 2019 r.  Imieniny: Cezarego, Marii, Zygfryda
Wiadomości z tagiem TVN24  RSS
"To nie były pieniądze z Ministerstwa Sprawiedliwości. Budżet nie finansował pani Emilii""

Dodano: 21.08.2019 21:59 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Pani Emilia nigdzie ze swoim światopoglądem nie przeszła. Ona jest po tej samej stronie sceny politycznej, ona tylko postanowiła dokonać rachunku sumienia - mówiła w "Kropce nad i" w TVN24 mecenas Ewa Stępniak, pełnomocnik Emilii - kobiety, która miała organizować hejt na sędziów. Poinformowała, że otrzymywała ona za te działania pieniądze, ale "to nie były pieniądze z Ministerstwa Sprawiedliwości".

Źródło: https:

"W marcu prokuratura zajęła nośniki elektroniczne p. Emilii"

Dodano: 21.08.2019 21:50 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej Borys Budka powiedział w TVN24, że otrzymał informację, iż w marcu na polecenie Prokuratury Regionalnej w Katowicach zajęto wszystkie urządzenia elektroniczne pani Emilii, która, jak pisał Onet, miała współpracować z byłym już wiceministrem sprawiedliwości Łukaszem Piebiakiem w sprawie zorganizowanego hejtu wobec sędziów krytykujących zmiany w wymiarze sprawiedliwości za rządów PiS.

Miller: Dymisja Ziobry? Natychmiast

Dodano: 21.08.2019 21:14 | 0 odsłon | 0 komentarzy

- Minister ponosi polityczną i prawną odpowiedzialność za funkcjonowanie swojego urzędnika. Wydaje się, że jest niepodobieństwem, aby minister Zbigniew Ziobro nie był informowany o tych wydarzeniach - powiedział w TVN24 były premier Leszek Miller, europoseł wybrany z list KO, odnosząc się do afery z udziałem byłego już wiceministra sprawiedliwości Łukasza Piebiaka, opisanej przez Onet.

Źródło: https:

Miller: w Ministerstwie Sprawiedliwości intensywny zapach zdechłej myszy

Dodano: 21.08.2019 20:13 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Wiceminister w żadnym urzędzie nie sprawuje samodzielnej pozycji. Działa w obszarze wyznaczonym przez ministra i jest przez tego ministra kontrolowany - mówił w "Faktach po Faktach" w TVN24 były premier Leszek Miller. - Minister ponosi polityczną i prawną odpowiedzialność za funkcjonowanie swojego urzędnika - dodał. Jego zdaniem, nieprawdopodobne jest, "aby minister Ziobro nie był informowany o wydarzeniach" związanych z publikacjami dotyczącymi akcji hejtowania wymierzonej w sędziów.

Źródło: https:

"Wszystkie ścieżki i znaki prowadzą do ministra sprawiedliwości. To jest bardzo poważna sytuacja"

Dodano: 21.08.2019 19:35 | 0 odsłon | 0 komentarzy

- Pani Emila była trybikiem w tej machinie (...). Ważne jest to, kto był tym szefem - mówiła w "Tak jest" w TVN24 sędzia Marta Kożuchowska-Warywoda ze Stowarzyszenia Sędziów Polskich "Iustitia", odnosząc się do organizowania hejtu w Ministerstwie Sprawiedliwości. Oceniła, że "wszystkie ścieżki i znaki prowadzą do ministra sprawiedliwości". - Budzi pewne zdziwienie opieszałość prokuratury w podejmowaniu działań procesowych w tej sprawie - dodał Jarosław Onyszczuk ze Stowarzyszenia Prokuratorów "Lex super omnia".

Tagi: TVN24, TVN, Doda, BIK
Źródło: https:

Parchimowicz: mam informację, że w Ministerstwie Sprawiedliwości kupiono telefony prepaidowe

Dodano: 21.08.2019 16:19 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Prezes Stowarzyszenia Prokuratorów "Lex Super Omnia" Krzysztof Parchimowicz, odnosząc się do publikacji dotyczących organizowania hejtu wobec sędziów, mówił w TVN24, że trzeba wyjaśnić "czy w Ministerstwie Sprawiedliwości kupiono prepaidowe telefony". - Informacja, którą uzyskałem w listopadzie wskazywała na to, że miały służyć do tego, żeby rozpowszechniać hejt w sieci. Powtarzam pogłoskę i domagam się sprawdzenia tej pogłoski - wskazywał.

Tagi: TVN24, TVN
Źródło: https:

"Żaden wiceminister nie pozwoliłby sobie na takie działanie, gdyby nie było ogólnego przyzwolenia"

Dodano: 20.08.2019 20:31 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Mamy do czynienia z grupą i jest to obowiązkiem prokuratury, aby to wyjaśnić. Nie jestem tak naiwny, żeby sądzić, że będzie to miało miejsce jutro lub pojutrze - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 Krystian Markiewicz ze Stowarzyszenia Sędziów Polskich "Iustitia". - Nie wierzę, że w chwili obecnej mamy do czynienia z niezależną prokuraturą. Prokuratura miałaby wyjaśniać to, co się dzieje w Ministerstwie Sprawiedliwości, na którego czele stoi prokurator generalny Zbigniew Ziobro? Miałaby zaszkodzić swojemu szefowi? - pytał.

Rzepliński: dymisja Piebiaka nie kończy sprawy, bo całe to ministerium to jest oranżeria

Dodano: 20.08.2019 19:10 | 1 odsłon | 0 komentarzy

O działalności Łukasza Piebiaka sądzę to samo, co sądzili członkowie Krajowej Rady Sądownictwa, kiedy ona była organem konstytucyjnym. On wielokrotnie kandydował do sądu okręgowego i sędziowie nie zgadzali się na to, żeby powierzyć mu funkcję sędziego okręgowego - powiedział w "Tak jest" w TVN24 Andrzej Rzepliński, były prezes Trybunału Konstytucyjnego.

Źródło: https:

"Mamy bardzo mocne dowody, że minister Ziobro wiedział o całej sytuacji"

Dodano: 20.08.2019 18:47 | 0 odsłon | 0 komentarzy

To jest dla mnie sytuacja zatrważająca, to jest w najwyższej skali patologia - mówił w TVN24 adwokat Michał Wawrykiewicz z inicjatywy Wolne Sądy, odnosząc się do opisanej przez Onet akcji hejtu wobec krytycznych sędziów, za którą stać miał wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak. Sędzia Waldemar Żurek podkreślił, iż "mamy bardzo mocne dowody, że minister Zbigniew Ziobro, czyli szef Łukasza Piebiaka, wiedział o całej sytuacji".

Źródło: https:

​Afera w Ministerstwie Sprawiedliwości. Pełnomocnik Emilii ujawnia szczegóły

Dodano: 20.08.2019 18:25 | 1 odsłon | 0 komentarzy


"To nie była inicjatywa oddolna", "instrukcje wychodziły z ministerstwa" "w sprawę zamieszane jest szersze grono osób, także ze środowiska sędziowskiego" - tak do afery w Ministerstwie Sprawiedliwości odniósł się w rozmowie z TVN24 pełnomocnik pani Emilii Konrad Pogoda.

Tagi: TVN24, TVN
Źródło: https:

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone