niedziela, 24 marca 2019 r.  Imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna
Wiadomości z tagiem Szkoły  RSS
Koniec poszukiwań w gruzach zawalonej szkoły

Dodano: 14.03.2019 17:28 | 5 odsłon | 0 komentarzy

Nigeryjskie władze poinformowały w czwartek o wstrzymaniu akcji poszukiwawczej na miejscu środowej katastrofy budowlanej w Lagos w Nigerii. W środę wieczorem podano, że spod gruzów wydobyto osiem ciał i 37 żywych osób, ale ostateczny bilans ofiar nie jest jeszcze znany. Nie wiadomo też, ile osób jest uznawanych za zaginione.

Źródło: https:

Rosja zablokowała usługę mailową ProtonMail

Dodano: 14.03.2019 1:21 | 5 odsłon | 0 komentarzy

Tak ma wyglądać walka o bezpieczeństwo rosyjskich obywateli. Federalna Służba Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej zleciła zablokowanie dostępu do usługi pocztowej ProtonMail i ponad 20 innych adresów internetowych. Powodem takiej blokady miały być anonimowe groźby dotyczące fałszywych ataków bombowych na szkoły i obiekty rządowe, które z powodów zgłoszeń trzeba było ewakuować.

Źródło: https:

Gdy otworzyli ogień, trwała przerwa. Napastnicy to byli uczniowie

Dodano: 13.03.2019 20:47 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Dwóch zamaskowanych napastników weszło w środę do szkoły w brazylijskim mieście Suzano i otworzyło ogień. Jak podaje policja, zginęło co najmniej sześcioro dzieci oraz dwie pracownice placówki. Po dokonaniu masakry sprawcy się zastrzelili.

Źródło: https:

Nie ma pracy dla młodych, ale protestują wszyscy. Kraj walczy o swoją przyszłość

Dodano: 11.03.2019 20:24 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Jakie są powody protestów w Algierii? Kim są protestujący, czy są zorganizowani? Jakie mają żądania? Na pytania tvn24.pl odpowiada dr Monika Krukowska z Zakładu Bliskiego Wschodu i Azji Środkowej Szkoły Głównej Handlowej.

Źródło: https:

Egzaminy w szkołach. Projekty MEN zakładają zmiany

Dodano: 11.03.2019 18:45 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Możliwość powołania do zespołu nadzorującego przebieg egzaminów: gimnazjalnego, ósmoklasisty oraz maturalnego dodatkowych nauczycieli spoza szkoły, w której egzamin jest przeprowadzany - to zakładają projekty nowelizacji rozporządzeń w sprawie warunków i sposobu przeprowadzania egzaminów.

Źródło: https:

O. Rydzyk: Walec nowej lewicy idzie przez instytucje, szkoły

Dodano: 10.03.2019 21:27 | 2 odsłon | 0 komentarzy

"Żyjemy w czasie szczególnego niszczenia wiary Kościoła katolickiego. Ten walec nowej lewicy idzie bardzo mocno przez instytucje, przez uczelnie, przez szkoły, przez media. Idzie również bardzo mocno przez naszą Ojczyznę" - napisał o. Tadeusz Rydzyk w przesłaniu do sympatyków Radia Maryja.

Źródło: https:

Dyrektor CKE: Za sprawdzenie jednego egzaminu nauczyciel może dostać ok. 20 zł brutto

Dodano: 06.03.2019 18:02 | 2 odsłon | 0 komentarzy


"Liczymy, że nawet jeśli strajk nauczycieli rozpocznie się 8 kwietnia, to przecież może być zawieszony na czas przeprowadzania egzaminów. Mówienie o strajku jako czymś, co jest faktem, jest przedwczesne" - mówił w Popołudniowej rozmowie w RMF FM dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik. Dodał jednak, że jeśli wszyscy nauczyciele danej szkoły podjęliby strajk, "to wówczas egzaminu w tej szkole przeprowadzić się nie da". "Nie ma jednak żadnych wskazań do tego, że wszyscy nauczyciele do tego strajku przystąpią" - dodał.

Źródło: https:

Potrącił dziecko i uciekł. Chłopiec w szpitalu

Dodano: 06.03.2019 13:24 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Policjanci zatrzymali 18-letniego kierowcę BMW, który w Łowiczu (Łódzkie) potrącił dziecko. Chłopiec znajdował się na przejściu dla pieszych w pobliżu szkoły podstawowej. 8-latek trafił do szpitala. Pierwsze informacje i zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Źródło: https:

Broniarz: Ogólnopolski strajk nauczycieli - nieunikniony

Dodano: 27.02.2019 18:02 | 2 odsłon | 0 komentarzy


"Wszystko na to wskazuje - patrząc na opinie nauczycieli, informacje, które docierają do nas z każdego z województw - że ogólnopolski strajk nauczycieli jest nieunikniony" - mówi w Popołudniowej rozmowie w RMF FM szef Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz dodając, że formalnie decyzję w sprawie strajku „może podjąć prezydium zarządu głównego ZNP i to się stanie 4 marca”. Czy strajk odbędzie się w trakcie zaplanowanych egzaminów? "Przepis prawa powoduje, że dyrektor szkoły, przedszkola ma być poinformowany o terminie strajku na 5...

Źródło: https:

Dwóch nastolatków wyszło spod lodu o własnych siłach. Jeden wrócił do wody po trzeciego

Dodano: 27.02.2019 14:16 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Nastolatkowie zamiast do szkoły, poszli do parku. Weszli na zamarznięty zbiornik wodny i lód zarwał się pod nimi. Mogłoby już ich nie być na świecie, gdyby nie pan Paweł. - Szukałem dużej deski. Wziąłem ją i idę tam, na boso. Widzę, że jest dziura, dookoła lód. Podbiegłem tam, kucnąłem, może klęknąłem czy może położyłem się nawet i tak tę deskę podałem - opowiada nam mężczyzna.

Tagi: TVN, Szkoły
Źródło: https:

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone