poniedziałek, 17 czerwca 2019 r.  Imieniny: Laury, Leszka, Marcjana
Wiadomości z tagiem Stany Zjednoczone  RSS
"Prezydent Trump zrobił wszystko, co mógł, by zapobiec wojnie"

Dodano: 16.06.2019 19:45 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Choć nie ma wątpliwości, że to Iran jest odpowiedzialny za czwartkowe ataki na dwa tankowce w Zatoce Omańskiej, Stany Zjednoczone nie chcą wojny z tym krajem - oświadczył w niedzielę amerykański sekretarz stanu Mike Pompeo.

Źródło: https:

Huawei Mate 30 Pro - specyfikacja techniczna

Dodano: 16.06.2019 18:40 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Znamy też wygląd. Huawei, pomimo problemów, jakie nastręcza firmie blokada handlowa nałożona przez Stany Zjednoczone, przygotowuje się do premiery nowych flagowców z serii Mate. To modele Mate 30 i Mate 30 Pro, a ich premiera spodziewana jest na październik. Do prezentacji sprzętu zostało jeszcze sporo czasu, ale w sieci już teraz znajdziemy szczegółowe informacje na temat najmocniejszego z nadchodzących urządzeń.

Źródło: https:

Huawei rozważa wykorzystywanie systemu Sailfish OS

Dodano: 15.06.2019 15:59 | 0 odsłon | 0 komentarzy

To spora niespodzianka. Huawei zostało wpisane przez Stany Zjednoczone na tzw. czarną listę handlową, przez co nadchodzące urządzenia firmy stracą dostęp do usług Google, wliczając w to m.in. sklep Play. Chińczycy przygotowywali się na taką ewentualność od lat, rozwijając własną alternatywę dla Androida, system HongMeng OS, znany też jako Ark OS.

Źródło: https:

Donald Trump: To Iran dokonał ataku na tankowce w Zatoce Omańskiej

Dodano: 14.06.2019 17:30 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Prezydent USA twierdzi, że to Iran stoi za atakami na tankowce w Zatoce Omańskiej. Donald Trump ostrzegł też władze Iranu przed zamknięciem ważnej dla transportu ropy naftowej cieśniny Ormuz. Jednocześnie zaznaczył, że chce powrotu Teheranu do rozmów. W rozmowie telefonicznej z telewizją Fox News amerykański prezydent powiedział, że Stany Zjednoczone "zdemaskowały" Iran.

Niezaszczepione dziecko nie będzie przyjęte do szkoły. Kolejne miasto zmienia przepisy

Dodano: 14.06.2019 13:02 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Bez ważnych szczepień żadne dziecko nie może zostać przyjęte do szkoły w Nowym Jorku. Nowe prawo uchwalono w czwartek 13 czerwca. Stany Zjednoczone mierzą się z epidemią odry, najwięcej zachorowań jest właśnie w Nowym Jorku. - Szanuję wolność religijną, ale najważniejsze jest zdrowie społeczeństwa - skomentował gubernator Andrew Cuomo.

Źródło: https:

Iran odrzuca oskarżenia. Amerykanie pokazują nagranie

Dodano: 14.06.2019 8:46 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Armia Stanów Zjednoczonych udostępniła nagranie, na którym, jak twierdzą Amerykanie, widać Irańczyków ściągających minę z burty uszkodzonego wcześniej tankowca. W czwartek w Zatoce Omańskiej zaatakowane zostały tankowce Kokuka Courageous i Front Altair. Amerykanie twierdzą, że za atakiem stał Teheran, czemu Irańczycy zaprzeczają.

Źródło: https:

Pompeo: odpowiedzialny za atak na tankowce jest Iran

Dodano: 13.06.2019 19:56 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Stany Zjednoczone, w oparciu o informacje wywiadowcze, rodzaj użytej broni oraz wyrafinowanie oceniły, że za atakiem na dwa tankowce w Zatoce Omańskiej stoi Iran - oświadczył sekretarz stanu USA, Mike Pompeo. Wcześniej amerykański generał przekazał agencji Reutera, że do jednego ze statków doczepione było urządzenie wybuchowe, najprawdopodobniej mina.

Źródło: https:

Rosjanie straszą powtórką kryzysu kubańskiego

Dodano: 13.06.2019 17:40 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Podpisana w środę polsko-amerykańska deklaracja w sprawie obronności spotkała się z reakcją Moskwy. Kreml oświadczył w czwartek, że rosyjskie wojsko uważnie śledzi plany wzmocnienia obecności militarnej Stanów Zjednoczonych w Polsce. Z kolei rosyjscy parlamentarzyści ostrzegają, że w razie ewentualnego konfliktu Polska stałaby się "oczywistym celem uderzenia odwetowego".

Źródło: https:

Huawei pokaże swoją alternatywę dla Androida już w październiku

Dodano: 13.06.2019 14:03 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Oprogramowanie musi być już na ostatnim etapie rozwoju. Od kilku tygodni w sieci bardzo dużo mówi się o tym, że Huawei pracuje nad własną alternatywą dla Androida. Wszystko przez blokadę handlową, którą nałożyły na firmę Stany Zjednoczone. Wcześniej spekulowaliśmy, że platforma zadebiutuje gdzieś między jesienią tego a wiosną przyszłego roku, ale teraz w internecie w końcu pojawiła się konkretna data premiery.

Źródło: https:

Więcej żołnierzy USA w Polsce. Andrzej Duda i Donald Trump podpisali deklarację

Dodano: 12.06.2019 20:01 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Andrzej Duda i Donald Trump podpisali wspólną deklarację o współpracy obronnej w zakresie obecności sił zbrojnych Stanów Zjednoczonych na terytorium Polski. Podpisanie dokumentu miało miejsce w czasie rozpoczętej dzisiaj wizyty polskiego prezydenta w Waszyngtonie. Zgodnie z deklaracją, Stany Zjednoczone planują zwiększyć swoją aktualną obecność wojskową w Polsce o mniej więcej 1000 dodatkowych żołnierzy "w najbliższej przyszłości".

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone