niedziela, 22 września 2019 r.  Imieniny: Maury, Milany, Tomasza
Wiadomości z tagiem Sojusz Lewicy Demokratycznej  RSS
Iwiński: Nie pojmuję decyzji uniemożliwiającej mi udział w wyborach

Dodano: 25.08.2019 19:27 | 5 odsłon | 0 komentarzy


Tadeusz Iwiński – polityk, który przez wiele lat zasiadał w Sejmie jako reprezentant Sojuszu Lewicy Demokratycznej - napisał list otwarty do lidera tej formacji – Włodzimierza Czarzastego. "Szczerze mówiąc nie pojmuję dość arbitralnie podjętej decyzji uniemożliwiającej mi udział w wyborach i uważam ją za błędną" – napisał. "Skoro panuje niemal powszechna zgoda, że zbliżające się wybory są najważniejsze dla Polski od 30 lat, to musi bezwzględnie obowiązywać zasada: wszystkie ręce na pokład" – dodał.

Nie "KW Lewica", a "KW Sojusz Lewicy Demokratycznej". PKW zarejestrowała komitet

Dodano: 14.08.2019 17:30 | 4 odsłon | 0 komentarzy

PKW zarejestrowała w środę kolejne cztery komitety, które będą mogły wystawić kandydatów w jesiennych wyborach parlamentarnych. Jest wśród nich KW Sojusz Lewicy Demokratycznej. Ugrupowania tworzące lewicowy blok deklarowały wcześniej, że wystartują w jesiennych wyborach jako KW Lewica. Na drodze do rejestracji komitetu pod taką nazwą stanęły jednak kwestie formalne. - Ja bym nie robił dogmatu z rejestracji, ja bym robił wartość z tego, że po raz pierwszy możemy iść wspólnie - podkreśla szef SLD Włodzimierz Czarzasty. - Koalicja jest silna i stabilna - zapewnia lider Wiosny Robert Biedroń.

Sojusz Lewicy Demokratycznej zmienił skrót

Dodano: 06.08.2019 20:54 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Sojusz Lewicy Demokratycznej zmienił skrót z SLD na Lewica. Taką informację przekazała rzeczniczka ugrupowania Anna-Maria Żukowska.

Źródło: https:

Sprawdzamy, co w przeszłości Adrian Zandberg mówił o SLD

Dodano: 19.07.2019 18:33 | 5 odsłon | 0 komentarzy

- Przez kilkanaście lat w Polsce praktycznie nie mieliśmy lewicy. Mieliśmy formację postkomunistyczną, która była neoliberalna, która stała po stronie wielkiego biznesu - taki pogląd wyrażał w 2016 roku lider Lewicy Razem Adrian Zandberg. W piątek Sojusz Lewicy Demokratycznej, Wiosna i Lewica Razem ogłosiły wspólny start do wyborów parlamentarnych. Na wspólnej konferencji prasowej Zandberg przekonywał, że programy jego partii, Wiosny i SLD są sobie bliskie i spójne.

"Owocny wieczór" liderów lewicy ws. wspólnej listy

Dodano: 18.07.2019 22:44 | 4 odsłon | 0 komentarzy

W piątek o 13.00 liderzy Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Wiosny i Razem mają poinformować o utworzeniu wspólnego bloku na jesienne wybory parlamentarne - wynika z informacji "Rzeczpospolitej".

Rzecznik PSL: koalicja z SLD to kwestia dyskusji, która się toczy

Dodano: 01.07.2019 17:03 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Koalicja, w której jest Polskie Stronnictwo Ludowe i Sojusz Lewicy Demokratycznej to kwestia dyskusji, która się toczy. Efektem tej dyskusji będzie wynik głosowania na posiedzeniu Rady Naczelnej 6 lipca - powiedział rzecznik PSL Jakub Stefaniak. - Natomiast nie ma wątpliwości, że nasza propozycja, która leży na stole, to dwa bloki na opozycji: chadecki i lewicowy - zaznaczył.

Timmermans: Zachęcam Polaków, aby byli proeuropejskim narodem

Dodano: 06.05.2019 17:31 | 8 odsłon | 0 komentarzy


Przez 15 lat Polska stała się jednym z liderów Europy. Jedynymi, którzy mogą to powstrzymać są tylko i wyłącznie sami Polacy, nikt inny - wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans przekonywał Polaków, żeby w nadchodzących wyborach zagłosowali za europejskimi wartościami. Taki apel wygłosił po debacie zorganizowanej przez Sojusz Lewicy Demokratycznej - uczestniczący w Koalicji Europejskiej przed wyborami do Europalamentu.

KO, PSL i SLD wyłonią wspólne koalicje w 9 województwach

Dodano: 16.11.2018 15:29 | 19 odsłon | 0 komentarzy


Koalicja Obywatelska, Polskie Stronnictwo Ludowe i Sojusz Lewicy Demokratycznej wyłonią wspólne koalicje w 9 województwach. Między innymi na Mazowszu, gdzie na sejmik liczyło także Prawo i Sprawiedliwość.

Czy SLD powinno zawierać koalicje z PiS

Dodano: 01.11.2018 15:18 | 19 odsłon | 0 komentarzy

Czy Sojusz Lewicy Demokratycznej powinno zawierać koalicje samorządowe z Prawem i Sprawiedliwością? Polacy nie mają wątpliwości – pokazał sondaż SW Research dla serwisu rp.pl.

Źródło: https:

Waniek: To lewica była matką niepodległości

Dodano: 09.10.2018 18:02 | 21 odsłon | 0 komentarzy


"Długo opierałam się tej propozycji" - powiedziała w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Danuta Waniek pytana o swój start w wyborach samorządowych. "To nie był mój pomysł" - przyznała. "Lewica jest dla mnie niezwykle ważna. To jest część mojej osobistej, psychicznej chemii. Z trudem znosiłam to, że nie zdobyła mandatów w ostatnich wyborach parlamentarnych" - tłumaczyła. "Mogę wyborcom bardzo wiele ciekawych rzeczy z przeszłości i teraźniejszości powiedzieć" - zapewniła kandydatka Sojuszu Lewicy Demokratycznej do Sejmiku Województwa Mazowieckiego.

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone