środa, 23 stycznia 2019 r.  Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy
Wiadomości z tagiem Smoleńsk  RSS
Rybicki: ekshumacje kolejnych ofiar miały na celu wydłużanie śledztwa

Dodano: 07.01.2019 20:59 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Chciałbym, żeby sprawa katastrofy smoleńskiej została raz na zawsze zamknięta. Mam nadzieję, że wyrok Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w jakimś stopniu się do tego przyczyni - powiedział w "Faktach po Faktach" senator Sławomir Rybicki, którego brat zginął w Smoleńsku.

Rodziny dwóch ofiar ze Smoleńska dostaną odszkodowania. "Satysfakcja jest wątpliwa"

Dodano: 07.01.2019 16:36 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Rodziny dwóch ekshumowanych ofiar katastrofy smoleńskiej - Arkadiusza Rybickiego i Leszka Solskiego - otrzymają odszkodowania w wysokości 16 tysięcy euro. Uprawomocnił się wyrok Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, który podjął taką decyzję we wrześniu 2018 roku.

Źródło: https:

Miał wprowadzić policjanta w błąd. Frasyniuk prawomocnie uniewinniony

Dodano: 03.01.2019 14:12 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Sąd Okręgowy w Warszawie uniewinnił w czwartek Władysława Frasyniuka - poinformował jego obrońca mecenas Piotr Schramm. Utrzymał tym samym w mocy wyrok sądu rejonowego. Działacz opozycji w czasach PRL obwiniany był o to, że w czerwcu 2017 roku podczas kontrmiesięcznicy smoleńskiej wprowadził w błąd policjanta, mówiąc, że nazywa się Jan Józef Grzyb.

Źródło: https:

Tłumaczyła rozmowy Tusk - Putin, wezwana do prokuratury. Bodnar: strzał w stopę

Dodano: 22.12.2018 21:30 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Magdalena Fitas-Dukaczewska, która w 2010 roku tłumaczyła rozmowy Donalda Tuska z Władimirem Putinem, została wezwana do prokuratury w charakterze świadka. Ma to związek ze śledztwem dotyczącym katastrofy smoleńskiej. - Jak polska dyplomacja ma prowadzić w przyszłości normalne działania dyplomatyczne, jeśli tłumacze nie będą mieli pewności, że nikt ich nie będzie ścigał? - zastanawiał się w "Faktach po Faktach" rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar.

Warszawa: Pomnik smoleński ma być rozbudowany

Dodano: 18.12.2018 21:14 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Jacek Sasin, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów oraz członek Komitetu Społecznego Budowy Pomników śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz Ofiar Tragedii Smoleńskiej zapowiedział, że przed 10 kwietnia przyszłego roku pomnik na placu Piłsudskiego w Warszawie powinien zostać rozbudowany.

Źródło: https:

Wojewódzki: Smoleńsk? Emocjonalnie byłem blisko Kaczyńskiego

Dodano: 03.12.2018 11:04 | 4 odsłon | 0 komentarzy

- Ja nigdy w życiu – i zaznaczam to grubą czcionką – nigdy w życiu nie byłem emocjonalnie tak blisko Jarosława Kaczyńskiego jak wtedy - mówił w rozmowie z Onetem Kuba Wojewódzki o swojej reakcji na katastrofę smoleńską.

Źródło: https:

Referendum ws. pomnika smoleńskiego? "Prawo ma rada miasta"

Dodano: 29.11.2018 20:18 | 3 odsłon | 0 komentarzy

- Z perspektywy ratusza, z perspektywy zarządzających miastem, będziemy przyglądali się emocjom ludzi wokół tego tematu - mówił w RMF FM wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej pytany o to, czy jest możliwe, aby w Warszawie pod rządami Rafała Trzaskowskiego doszło do referendum ws. przeniesienia pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej, który w kwietniu tego roku stanął na Placu Piłsudskiego.

Kaczyński kontra Wałęsa w sądzie. Zobacz najciekawsze fragmenty

Dodano: 22.11.2018 21:40 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Jarosław Kaczyński i Lech Wałęsa stawili się w czwartek w gdańskim sądzie na rozprawie. Proces o naruszenie dóbr osobistych wytoczył prezes PiS. Sprawa dotyczy sugestii ze strony byłego prezydenta, że szef PiS jest odpowiedzialny za katastrofę smoleńską, oraz stawianych przez Wałęsę zarzutów, że Kaczyński wydał polecenia "wrobienia" go i przypisania mu współpracy z organami bezpieczeństwa PRL. Wyrok ma zapaść 6 grudnia.

Wałęsa: Żadnych decyzji Lech Kaczyński nie podjął bez uzgodnienia z bratem

Dodano: 22.11.2018 9:55 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Jarosław Kaczyński i Lech Wałęsa nie zgodzili się na zaproponowaną ugodę – ogłosił sąd w Gdańsku. Rozpoczął się tym samym proces z powództwa prezesa PiS. Jarosław Kaczyński pozwał byłego prezydenta Lecha Wałęsy za wpisy w internecie. Sprawa dotyczy m.in. wypowiedzi Wałęsy, że szef PiS jest odpowiedzialny za katastrofę smoleńską. Były prezydent zarzucił także Kaczyńskiemu wydanie polecenia "wrobienia" go i przypisania mu współpracy z organami bezpieczeństwa PRL-u. Wyrok zostanie ogłoszony 6 grudnia.

"W tej sprawie dzieje się coś dziwnego". Frasyniuk przed sądem, zeznawali też policjanci

Dodano: 19.11.2018 17:09 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Nie przyznaję się do winy - mówił w poniedziałek Władysław Frasyniuk podczas swojego procesu przed stołecznym sądem rejonowym. Działacz opozycji z czasów PRL jest oskarżony o naruszenie nietykalności dwóch policjantów podczas kontrmanifestacji wobec marszu miesięcznicy smoleńskiej 10 czerwca 2017 roku. Miał wtedy "reagować agresywnie" wobec funkcjonariuszy. Frasyniuk podkreślał przed sądem, że "to nie jest proces o pobicie policjantów czy wierzganie nogami".

Źródło: https:

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone