sobota, 21 września 2019 r.  Imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca
Wiadomości z tagiem Smoleńsk  RSS
Sąd: Macierewicz musi odpowiedzieć na pytania Brejzy

Dodano: 22.08.2019 14:27 | 7 odsłon | 0 komentarzy

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie nakazał Antoniemu Macierewiczowi, przewodniczącemu podkomisji smoleńskiej, odpowiedzieć na pytania, które w marcu tego roku zadał mu poseł PO Krzysztof Brejza.

Ambasador Rosji: W Polsce uparcie doszukujecie się spisku

Dodano: 06.08.2019 18:35 | 12 odsłon | 0 komentarzy


"Jeśli by w Polsce dano sobie spokój z teoriami spiskowymi w związku z katastrofą smoleńską, wrak dawno byłby już w Polsce. Nie ma co szukać innych motywów przetrzymywania wraku" - stwierdził w rozmowie z Onetem ambasador Rosji Siergiej Andriejew. "Niestety w Polsce uparcie doszukujecie się spisku i nie chcecie uznać rezultatów śledztwa. Dawno już zakończylibyśmy śledztwo, ale póki ono nie jest zakończone, wedle prawa nie możemy oddać wraku" - tłumaczył.

Źródło: https:

Onet: "Pośpiech i łamanie zasad bezpieczeństwa". Eksperci o lotach marszałka Kuchcińskiego.

Dodano: 05.08.2019 21:43 | 16 odsłon | 0 komentarzy


Dokumentacja lotów marszałka Kuchcińskiego od marca 2018 r. do maja 2019 r. ukazuje pośpiech, bałagan i łamanie zasad bezpieczeństwa lotów. Wszystkie miały status superważnych lotów HEAD, ale tylko połowa została zamówiona w terminie. 49 z 98 lotów było zamawianych z dnia na dzień, a korekty często robiono z godziny na godzinę, nawet już w dniu wylotu. Zmian w programie lotów było ponad 20. Zdaniem ekspertów, odstępstwa w procedurze HEAD stają się dziś normą, a politycy nie wyciągnęli wniosków z katastrofy pod Smoleńskiem.

Źródło: https:

Jest kolejne postanowienie prokuratury ws. zwolnienia z tajemnicy tłumaczki ze Smoleńska

Dodano: 23.07.2019 19:04 | 14 odsłon | 0 komentarzy


Mec. Paweł Murawski poinformował, że otrzymał postanowienie prokuratury ws. zwolnienia z tajemnicy, swojej klientki, Magdaleny Fitas-Dukaczewskiej. Od 1999 do 2015 roku pracowała jako tłumaczka języka angielskiego i rosyjskiego ze wszystkimi kolejnymi polskimi rządami i prezydentami. W 2010 roku była tłumaczką premiera Donalda Tuska podczas wizyty w Katyniu 7 kwietnia oraz w Smoleńsku 10 kwietnia.

Źródło: https:

Frasyniuk winny naruszenia nietykalności policjantów

Dodano: 22.07.2019 19:29 | 14 odsłon | 0 komentarzy


Opozycjonista z czasów PRL Władysław Frasyniuk naruszył nietykalność cielesną policjantów podczas kontrmanifestacji smoleńskiej w czerwcu 2017 r. - orzekł w poniedziałek warszawski sąd rejonowy. Jednocześnie sąd warunkowo umorzył postępowanie na okres jednego roku.

Źródło: https:

Macierewicz sam przesłuchał posłów PO

Dodano: 10.07.2019 19:23 | 15 odsłon | 0 komentarzy

Dwaj posłowie PO-KO - Paweł Suski i Cezary Tomczyk - zostali wezwani przed podkomisję smoleńską. - Żadnej podkomisji nie było - relacjonowali informując, że każdy z nich odbył rozmowę w cztery oczy z przewodniczącym Antonim Macierewiczem. Posłowie zarzucili podkomisji pozorowanie pracy i marnowanie pieniędzy podatników. Wieczorem w rozmowie z Telewizją Republika Antoni Macierewicz powiedział, że nikt nie kwestionował tej procedury przesłuchań.

Źródło: https:

Macierewicz "bawi się w przesłuchania posłów". Suski: poprosiłem o legitymację, wypisał sobie

Dodano: 10.07.2019 19:06 | 17 odsłon | 0 komentarzy

Cezary Tomczyk i Paweł Suski, dwaj posłowie klubu Platforma Obywatelska-Koalicja Obywatelska, zostali wezwani na środę do stawienia się przed podkomisją smoleńską. Okazało się, że czekała ich rozmowa w cztery oczy z Antonim Macierewiczem. "Powiedzieć o tej komisji, że to parodia państwa to nie powiedzieć nic" - skomentował Tomczyk na Twitterze. - Mija wiele czasu, komisja nie ma kompletnie nic do powiedzenia, nic nie robi, a pan Macierewicz bawi się w przesłuchania posłów - mówił Paweł Suski.

Źródło: https:

"Podkomisja smoleńska jest jedną z największych patologii w naszym kraju"

Dodano: 09.07.2019 21:22 | 17 odsłon | 0 komentarzy

- Jutro o 13 na pewno ja będę miał kilka pytań do komisji, bo chciałbym wiedzieć jak to jest możliwe, że to pierwsza na świecie komisja, która zajmuje się badaniem wypadków lotniczych, która nie badała wraku i nie była na miejscu katastrofy - stwierdził w "Kropce nad i" w TVN24 Cezary Tomczyk (Platforma Obywatelska), który w środę ma się stawić przed podkomisją. - Gdybyśmy od pierwszego dnia od tej tragedii zrobili jako państwo wszystko, żeby sprawa była wyjaśniania w Polsce (...) myślę, że uniknęlibyśmy wielu sytuacji, które budzą dzisiaj emocje - ocenił wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta.

Źródło: https:

Macierewicz wzywa Tomczyka. Poseł: patologia

Dodano: 09.07.2019 19:38 | 17 odsłon | 0 komentarzy

Poseł Platformy Obywatelskiej Cezary Tomczyk został wezwany na przesłuchanie w sprawie katastrofy smoleńskiej. Przed komisją ma się stawić jutro. - Ta podkomisja Macierewicza jest jedną z największych patologii w naszym kraju - uważa poseł.

Pytania o lotnisko w Smoleńsku. Co innego mówi Sasin, co innego zeznał urzędnik

Dodano: 18.06.2019 17:50 | 17 odsłon | 0 komentarzy

Wicepremier Jacek Sasin twierdzi, że kancelaria prezydenta Lecha Kaczyńskiego nie wiedziała, iż lotnisko w Smoleńsku jest oficjalnie zamknięte. Przeczą temu złożone w 2016 roku zeznania Macieja J., pracownika tej kancelarii. - To, że lotnisko jest nieczynne (...) istniało w świadomości w momencie przygotowywania wizyty - mówił przed sądem. Warszawski sąd okręgowy, który w ubiegłym tygodniu wydał wyrok w sprawie organizacji lotu do Smoleńska potwierdził, że kancelaria prezydenta wiedziała "o wcześniejszym zamknięciu lotniska smoleńskiego".

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone