sobota, 23 marca 2019 r.  Imieniny: Feliksa, Konrada, Zbysławy
Wiadomości z tagiem Senat  RSS
Senat przeciwny polityce Trumpa. Nie chce brać udziału w "katastrofalnej wojnie"

Dodano: 14.03.2019 10:23 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Kontrolowany przez republikanów Senat USA uchwalił w środę rezolucję wzywającą do zakończenia amerykańskiego wsparcia dla koalicji pod wodzą Arabii Saudyjskiej, uczestniczącej w wojnie w Jemenie. Decyzję tę podjął wbrew polityce prezydenta Donalda Trumpa.

Źródło: https:

WP: Anna Maria Anders może zostać ambasadorem we Włoszech

Dodano: 13.03.2019 15:27 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Senator Anna Maria Anders "dostała zielone światło do objęcia wakatu na stanowisku ambasadora we Włoszech" - twierdzi Wirtualna Polska.

Tagi: NATO, Senat
Źródło: https:

Pakiet antykremlowskich ustaw w Kongresie USA. Rosja: to emocjonalna egzaltacja

Dodano: 13.03.2019 12:17 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Izba Reprezentantów Kongresu Stanów Zjednoczonych, w której większość mają demokraci, przyjęła cztery ustawy, potępiające politykę Kremla. Akty prawne między innymi zakazują władzom USA, by kiedykolwiek uznały zaanektowany w 2014 roku Krym za część Rosji. Dokumenty trafią teraz do Senatu.

Tagi: USA, Rosja, TVN, Senat
Źródło: https:

Winid o przyjęciu Polski do NATO: To było jak mecz piłkarski. Rosjan było więcej, ale byliśmy lepsi

Dodano: 12.03.2019 18:02 | 2 odsłon | 0 komentarzy


"Mieliśmy grupę amerykańskich senatorów i kongresmenów, którzy wspierali nas od początku bardzo zdecydowanie, zarówno z prawa jak i z lewa. (...) To było, jak taki mecz piłkarski, przy czym Rosjan było więcej, ale my byliśmy lepsi. Poza tym mieliśmy tez dobrą współprace z naszymi kolegami z Czech, Węgier, Słowacji, Słowenii, Rumunii, państw bałtyckich, które wówczas wybiły się na niepodległość. Ta współpraca regionalna była dobra" – mówi o przyjęciu Polski do NATO w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Bogusław Winid. doradca prezydenta RP ds....

Źródło: https:

"Kampania kompletnie odklejona od rzeczywistości"

Dodano: 11.03.2019 21:00 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Wizja, którą zaproponował Jarosław Kaczyński w swoim przemówieniu, jest kompletnie dziurawa, bo nie dotyka jakiegokolwiek zagadnienia dotyczącego moralności publicznej. Omija problemy codzienne Polaków – mówił w "Faktach po Faktach" socjolog Paweł Śpiewak. - Widać, że te prezenty finansowe, które Jarosław Kaczyński zdecydował się rozdzielić, chyba nie odnoszą takiego skutku. Chyba trzeba było to wzmocnić homofobicznym i ksenofobicznym zawołaniem – ocenił senator niezrzeszony Marek Borowski.

Klauzula sumienia odłożona na półkę

Dodano: 11.03.2019 17:22 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Posłowie zastanawiają się nad prawem do sprzeciwu sumienia dla aptekarzy, a senatorowie – diagnostów. W obu przypadkach na zwłokę gra resort zdrowia.

Tagi: NATO, Senat
Źródło: https:

Neumann: PiS chce wyprowadzenia Polski z Unii. Terlecki: opozycja umiera z przerażenia

Dodano: 09.03.2019 19:54 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Konwencja potwierdziła kierunek, w którym PiS podążał przez ostatnie trzy lata, czyli wyprowadzanie Polski z Unii Europejskiej - ocenił szef klubu parlamentarnego Platforma Obywatelska-Koalicja Obywatelska, Sławomir Neumann. "Liderzy list PiS do PE to najlepsza kadra narodowa wystawiona w meczu o silną Polskę" - napisał na Twitterze marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Politycy komentowali sobotnią konwencję Prawa i Sprawiedliwości.

"Milczałam przez wiele lat". Senator opowiedziała o tym, co spotkało ją w armii

Dodano: 07.03.2019 9:52 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Byłam przerażona tym, jak mogę zostać potraktowana, gdy ujawnię prawdę - przyznała w środę amerykańska senator Martha McSally. Poinformowała, że w trakcie swojej służby w siłach powietrznych zgwałcił ją wyższy rangą wojskowy.

Źródło: https:

"Kampania wyborcza ze świetnym kalendarzem rozdawania ludziom grantów i bonusów"

Dodano: 03.03.2019 20:45 | 2 odsłon | 0 komentarzy

To, co robi dziś Prawo i Sprawiedliwość z nauczycielami jest po prostu przerażające - mówił w niedzielnych "Faktach po Faktach" senator niezrzeszony Grzegorz Napieralski. Zarzuty odpierał poseł PiS Marcin Horała. - To właśnie za rządów Prawa i Sprawiedliwości bardzo wiele grup społecznych odczuło wyraźną, konkretną poprawę w swoich kieszeniach - przekonywał.

"Kiedy wreszcie prokuratura przestanie się bać Jarosława Kaczyńskiego?"

Dodano: 02.03.2019 13:15 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Jarosław Kaczyński powinien być wielokrotnie dłużej przesłuchiwany niż strona poszkodowana, czyli austriacki biznesmen, a jakoś nie możemy się tego doczekać - skomentował poseł PO Rafał Grupiński. - Kiedy pan prokurator generalny przestanie blokować możliwość przesłuchania prezesa PiS - pytał. - Z całą pewnością, jeżeli prezes Kaczyński zostanie wezwany do prokuratury, to stawi się na przesłuchanie - podkreślił wicemarszałek Senatu Adam Bielan (Porozumienie/Zjednoczona Prawica).

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone