poniedziałek, 24 czerwca 2019 r.  Imieniny: Danuty, Jana, Janiny
Wiadomości z tagiem Sejm  RSS
"Marszałek Sejmu popełnił błąd". Przewodniczący KRS o noweli Kodeksu karnego

Dodano: 19.06.2019 20:55 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Mam zastrzeżenia do trybu procedowania nowelizacji Kodeksu karnego w Sejmie. Szczególna procedura kodeksowa nie została dochowana - ocenił przewodniczący Krajowej Rady Sądownictwa sędzia Leszek Mazur. Jego zdaniem, przy pracach nad nowelą błąd popełnił marszałek Sejmu Marek Kuchciński.

Tagi: KOD, TVN, Sejm, Praca
Źródło: https:

"Ministerstwo nie będzie uczestniczyło w prywatnym projekcie politycznym prezydent Gdańska"

Dodano: 19.06.2019 16:51 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Zaostrza się spór o przejęcie Westerplatte specustawą, którą we wtorek posłowie Prawa i Sprawiedliwości przegłosowali na sejmowej Komisji Infrastruktury. Politycy PiS oskarżają prezydent Gdańska Aleksandrę Dulkiewicz o obrazę ofiar komunizmu, a gospodarz terenu - Muzeum Gdańska - traci nadzieję na pozytywne dla siebie rozstrzygnięcie. Pod znakiem zapytania stanęło zaplanowane na 25 czerwca spotkanie Dulkiewcz z wiceministrem kultury Jarosławem Sellinem.

Źródło: https:

Spór o Westerplatte. Prezydent Gdańska: uważacie, że polska krew ma jakąś cenę?

Dodano: 18.06.2019 20:07 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Zagospodarowanie Westerplatte nie ma nic wspólnego z tym, jakie powinno być pole bitwy, która zakończyła się 7 września 1939 roku - ocenił Kazimierz Smoliński (Prawo i Sprawiedliwość) podczas prac sejmowej Komisji Infrastruktury nad złożonym przez posłów PiS projektem specustawy zakładającej "wywłaszczenie" pola bitwy na Westerplatte. Opozycja nazwała projekt "skandalicznym".

Źródło: https:

Spór na linii rząd-prezydent Gdańska o Muzeum Westerplatte

Dodano: 18.06.2019 18:52 | 0 odsłon | 0 komentarzy


"Ostatni raz państwo nacjonalizowało zbiory muzealne w czasach stalinowskich. Dacie nam odszkodowanie? Jak chcecie wycenić polską krew na Westerplatte?" - tak emocjonalnie prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz atakowała w Sejmie projekt posłów PiS o budowie Muzeum Westerplatte. Sejmowa komisja zaczęła prace nad specustawą, która przekaże wszystkie grunty państwu i ma przyspieszyć budowę muzeum przez rząd.

Źródło: https:

Horała: Odpowiedzialność Tuska? Nie interesował się sprawą

Dodano: 18.06.2019 7:49 | 0 odsłon | 0 komentarzy

- Czy Donald Tusk powinien ponieść odpowiedzialność za powstanie luki podatkowej VAT? Jeszcze tutaj się powstrzymam - mówi przewodniczący sejmowej komisji śledczej do spraw VAT poseł Marcin Horała.

Źródło: https:

Horała mówi o Liechtensteinie i Andorze, Tusk wytyka mu "pewne nieścisłości"

Dodano: 17.06.2019 18:29 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Nie mam żadnych złudzeń. Jestem tutaj nie dlatego, żebym wierzył w pana dobre intencje na rzecz wyświetlenia prawdy - mówił Donald Tusk przed sejmową komisją śledczą do spraw VAT, zwracając się do przewodniczącego Marcina Horały z Prawa i Sprawiedliwości. - Jestem tutaj dlatego, że szanuję instytucje państwa polskiego - dodał były premier. - Więc z poszanowania do tej instytucji proszę odpowiadać na pytania, a pan kolejną już minutę czyni wycieczki w innym kierunku - odparł Horała. Utarczek słownych między oboma politykami było w czasie przesłuchania więcej.

Źródło: https:

Nowy szef PO? Kluzik-Rostkowska: Musielibyśmy być szaleni

Dodano: 17.06.2019 18:02 | 2 odsłon | 0 komentarzy


"To Donald Tusk przesłuchał dziś sejmową komisję do spraw VAT. Nie mam wątpliwości, że to Donald Tusk panował nad sytuacją" – uważa posłanka PO Joanna Kluzik-Rostkowska. Według gościa Popołudniowej rozmowy w RMF FM, "komisje śledcze przestały działać". "Jest ich tak dużo i poziom szczegółowości jest tak wielki, że tylko dla osób, które się tym bardzo interesują to może być ważne" – powiedziała Kluzik-Rostkowska. I dodała: "To przesłuchanie miało jeszcze ten walor, że można było strzelić radykalny pasek w TVP Info".

Źródło: https:

"Rośnie układ tak chory, że nawet autorom powieści kryminalnych by się to nie śniło"

Dodano: 17.06.2019 16:58 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Będziecie musieli odpowiedzieć, dlaczego prowadzicie prace komisji z próbą insynuowania, że ktoś z ówczesnych rządzących był zainteresowany, aby opóźnić wprowadzenie odwróconego VAT - powiedział w poniedziałek były premier Donald Tusk, zeznając przed sejmową komisją śledczą do spraw VAT. Jak podkreślił, "najgorliwszymi przeciwnikami odwróconego VAT był PiS i jego eksperci". - Opór PiS był też przy podnoszeniu wieku emerytalnego i nie przeszkodziło to wam w miesiąc go podwyższyć - ripostował przewodniczący komisji Marcin Horała z Prawa i Sprawiedliwości.

Źródło: https:

"Pytanie? Tusk nie wie albo opowiada refleksje"

Dodano: 17.06.2019 16:33 | 1 odsłon | 0 komentarzy

- Kiedy pada konkretne pytanie, to pan Donald Tusk albo nic nie wie, albo opowiada jakieś ogólne refleksje - tak przesłuchanie byłego premiera przez sejmową komisję śledczą ds. VAT komentował jej przewodniczący, Marcin Horała (PiS).

Źródło: https:

Tusk po przesłuchaniu: chodzi o propagandę, nie sprawiedliwość

Dodano: 17.06.2019 16:00 | 1 odsłon | 0 komentarzy

- Tu nie chodzi o żadne szukanie sprawiedliwości. Wszystko podporządkowane jest wyłącznie propagandzie - powiedział były premier Donald Tusk po przesłuchaniu przez sejmową komisję śledczą ds. VAT.

Źródło: https:

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone