wtorek, 23 października 2018 r.  Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna
Wiadomości z tagiem Ryszard Bugaj  RSS
"Kaczyński kreuje Morawieckiego na Wallenroda, kiedy mleko się rozlało"

Dodano: 05.10.2018 20:28 | 1 odsłon | 0 komentarzy

PiS kreował Morawickiego na niebudzącego wątpliwości, krystalicznego, nieuwikłanego w układy. W tej chwili ten obraz się trochę załamuje - mówił w "Faktach po Faktach" Ryszard Bugaj, były doradca ekonomiczny prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Odniósł się do ujawnionych nagrań z afery taśmowej, na których pojawia się Mateusz Morawiecki. Drugi gość programu, Ludwik Dorn, były szef MSWiA stwierdził, że kluczowe w tej sprawie są zeznania kelnerów, którzy mówią o "przestępczym procederze" z udziałem Morawieckiego.

Rządy PiS muszą skutkować społeczną frustracją

Dodano: 01.08.2018 17:04 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Nie wszyscy, którzy uznają demokrację za najlepszy z systemów, muszą identyfikować jej esencję jednolicie i wspierać te same instytucje – przekonuje były polityk, profesor ekonomii i publicysta prof. Ryszard Bugaj.

Źródło: https:

Prof. Bugaj o referendum ws. konstytucji: Prezydent zabiera się do tego niefortunnie. Nic z tego nie będzie

Dodano: 13.06.2018 18:02 | 7 odsłon | 0 komentarzy


„Mam mieszane uczucia ws. referendum, które pan prezydent chce zrobić” - mówił w Popołudniowej rozmowie w RMF FM prof. Ryszard Bugaj, ekonomista i były poseł. „Z jednej strony uważam, że konstytucja jest niezła, z drugiej strony uważam, że po 20 latach można widzieć pewne mankamenty. Ale po trzecie myślę sobie, że pan prezydent zabiera się do tego tak niefortunnie, że nic z tego nie będzie dobrego” - stwierdził gość Marcina Zaborskiego. „Pytania są prostu nietrafne” - dodał ekonomista, odnosząc się do zaprezentowanego wczoraj zestawu 15...

Źródło: www.rmf24.pl

Bugaj: myślałem, że PiS sporo straci

Dodano: 31.05.2018 21:03 | 9 odsłon | 0 komentarzy

- Myślę, że duża część, szczególnie wyborców PiS, została przekonana, że protest w Sejmie miał swój podtekst polityczny, wymierzony w PiS - ocenił w "Faktach po Faktach" TVN24 prof. Ryszard Bugaj, ekonomista.

Źródło: https:

Staniszkis: Zostały złamane warunki brzegowe. Unia powinna zareagować ostro

Dodano: 24.01.2018 20:48 | 8 odsłon | 0 komentarzy

Reakcja Unii Europejskiej na łamanie praworządności powinna być bardzo ostra. Został zniszczony Trybunał Konstytucyjny i podział władz - powiedziała w "Kropce nad i" socjolożka prof. Jadwiga Staniszkis. Zdaniem ekonomisty prof. Ryszarda Bugaja, "Europa, jeśli będzie miała dobre alibi, to się z rządem pogodzi, ale jest pytanie czy dostanie to alibi".

"Od kiedy ta hucpa polityczna jest aktem religijnym?"

Dodano: 11.06.2017 20:09 | 23 odsłon | 0 komentarzy

Z jakiego paragrafu kodeksu karnego policja wnosi sprawę do sądu? To woła o pomstę do nieba - mówił w "Faktach po Faktach" profesor Tomasz Nałęcz, były doradca Bronisława Komorowskiego. - Miesięcznice od kilku lat nie są wydarzeniami religijnymi, tylko stricte politycznymi - ocenił profesor Ryszard Bugaj, były doradca prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

"Nie mam cienia wątpliwości, kto ma rację". Ziobro z Jakim kontra Strzembosz, Łętowska, Zoll

Dodano: 31.05.2017 20:20 | 19 odsłon | 0 komentarzy

- W komisji konstytucyjnej ten artykuł (artykuł 139 konstytucji - red.) nie interesował mnie specjalnie, ale też nie było cienia wątpliwości, jak go interpretować. Nie przyszło mi do głowy, że jest taka możliwość, żeby ułaskawić kogoś przed zakończeniem procesu sądowego - powiedział w "Faktach po Faktach" Ryszard Bugaj, były doradca prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Źródło: www.tvn24.pl

Prof. Ryszard Bugaj: Pomysł referendum konstytucyjnego w wykonaniu Andrzeja Dudy grozi zamieszaniem

Dodano: 29.05.2017 18:23 | 21 odsłon | 0 komentarzy


„To niekoniecznie jest idea absurdalna, ale boję się, że w wykonaniu Andrzeja Dudy jest to pomysł grożący zamieszaniem (…). To, czego się obawiam w tym pomyśle, to pytań w rodzaju: „Czy jesteś za tym, żeby wszyscy byli równi wobec prawa?” – powiedział w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Ryszard Bugaj, odnosząc się do postulowanego przez prezydenta referendum konstytucyjnego. „Jestem podejrzliwy, przyznaję się do podejrzliwości. Prezydent wykonał parę ruchów, które godziły w porządek konstytucyjny” – dodał były polityk i ekonomista. „Pytanie...

Źródło: www.rmf24.pl

Prof. Ryszard Bugaj gościem w Popołudniowej rozmowie w RMF FM

Dodano: 29.05.2017 13:45 | 21 odsłon | 0 komentarzy


Gościem Marcina Zaborskiego w Popołudniowej rozmowie w RMF FM jest były polityk i ekonomista prof. Ryszard Bugaj. Z jednym z twórców konstytucji z 1997 roku rozmawiamy o pomyśle prezydenta Andrzeja Dudy o zorganizowaniu referendum konstytucyjnego 11 listopada 2018 roku. Naszego gościa pytamy też jak ocenia realizację planu Morawieckiego i czy widzi w przyszłości miejsce dla Donalda Tuska w polskiej polityce.

Źródło: www.rmf24.pl

Bugaj: Wyborcy PiS nie mają alternatywy

Dodano: 28.05.2017 15:07 | 21 odsłon | 0 komentarzy

- Gdyby zabrakło Jarosława Kaczyńskiego, w PiS-ie nastąpiłaby katastrofa. Tam nie ma polityka, który zdołałby poskromić ambicje i ego tak wielu osób - mówi prof. Ryszard Bugaj.

Źródło: www.rp.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone