wtorek, 22 stycznia 2019 r.  Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego
Wiadomości z tagiem Ryszard Bugaj  RSS
"Ziobro to mina podłożona pod Prawo i Sprawiedliwość"

Dodano: 12.12.2018 20:58 | 3 odsłon | 0 komentarzy

- Nie wiem, czy to było tak palnięte zarówno w wypadku Zbigniewa Ziobro jak i Grzegorza Biereckiego - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 były marszałek Sejmu Marek Borowski, odnosząc się do słów obu polityków w sprawie pobicia byłego wiceszefa KNF Wojciecha Kwaśniaka. Zdaniem Borowskiego, gdy ktoś nie zna całej sprawy, może interpretować te słowa w ten sposób, że Kwaśniak "był członkiem mafii". - Obydwaj autorzy tych słów powinni pomyśleć chwilę, zanim coś powiedzą - ocenił profesor Ryszard Bugaj.

"Prawo i Sprawiedliwość się ugnie i zaakceptuje ten wyrok"

Dodano: 26.10.2018 20:49 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej broni polskiej konstytucji, kiedy jej stosowanie jest wyłączone - stwierdził w "Faktach po Faktach" w TVN24 profesor Kazimierz Michał Ujazdowski, niezależny europoseł, były polityk PiS. - Prawo i Sprawiedliwość zaakceptuje ten wyrok - uznał profesor Ryszard Bugaj. Komentowali oni w ten sposób decyzję TSUE o zastosowaniu tak zwanych środków tymczasowych, które nakazują Polsce zawieszenie przepisów nowej ustawy o Sądzie Najwyższym.

"Kaczyński kreuje Morawieckiego na Wallenroda, kiedy mleko się rozlało"

Dodano: 05.10.2018 20:28 | 10 odsłon | 0 komentarzy

PiS kreował Morawickiego na niebudzącego wątpliwości, krystalicznego, nieuwikłanego w układy. W tej chwili ten obraz się trochę załamuje - mówił w "Faktach po Faktach" Ryszard Bugaj, były doradca ekonomiczny prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Odniósł się do ujawnionych nagrań z afery taśmowej, na których pojawia się Mateusz Morawiecki. Drugi gość programu, Ludwik Dorn, były szef MSWiA stwierdził, że kluczowe w tej sprawie są zeznania kelnerów, którzy mówią o "przestępczym procederze" z udziałem Morawieckiego.

Rządy PiS muszą skutkować społeczną frustracją

Dodano: 01.08.2018 17:04 | 11 odsłon | 0 komentarzy

Nie wszyscy, którzy uznają demokrację za najlepszy z systemów, muszą identyfikować jej esencję jednolicie i wspierać te same instytucje – przekonuje były polityk, profesor ekonomii i publicysta prof. Ryszard Bugaj.

Źródło: https:

Prof. Bugaj o referendum ws. konstytucji: Prezydent zabiera się do tego niefortunnie. Nic z tego nie będzie

Dodano: 13.06.2018 18:02 | 15 odsłon | 0 komentarzy


„Mam mieszane uczucia ws. referendum, które pan prezydent chce zrobić” - mówił w Popołudniowej rozmowie w RMF FM prof. Ryszard Bugaj, ekonomista i były poseł. „Z jednej strony uważam, że konstytucja jest niezła, z drugiej strony uważam, że po 20 latach można widzieć pewne mankamenty. Ale po trzecie myślę sobie, że pan prezydent zabiera się do tego tak niefortunnie, że nic z tego nie będzie dobrego” - stwierdził gość Marcina Zaborskiego. „Pytania są prostu nietrafne” - dodał ekonomista, odnosząc się do zaprezentowanego wczoraj zestawu 15...

Źródło: www.rmf24.pl

Bugaj: myślałem, że PiS sporo straci

Dodano: 31.05.2018 21:03 | 17 odsłon | 0 komentarzy

- Myślę, że duża część, szczególnie wyborców PiS, została przekonana, że protest w Sejmie miał swój podtekst polityczny, wymierzony w PiS - ocenił w "Faktach po Faktach" TVN24 prof. Ryszard Bugaj, ekonomista.

Źródło: https:

Staniszkis: Zostały złamane warunki brzegowe. Unia powinna zareagować ostro

Dodano: 24.01.2018 20:48 | 15 odsłon | 0 komentarzy

Reakcja Unii Europejskiej na łamanie praworządności powinna być bardzo ostra. Został zniszczony Trybunał Konstytucyjny i podział władz - powiedziała w "Kropce nad i" socjolożka prof. Jadwiga Staniszkis. Zdaniem ekonomisty prof. Ryszarda Bugaja, "Europa, jeśli będzie miała dobre alibi, to się z rządem pogodzi, ale jest pytanie czy dostanie to alibi".

"Od kiedy ta hucpa polityczna jest aktem religijnym?"

Dodano: 11.06.2017 20:09 | 32 odsłon | 0 komentarzy

Z jakiego paragrafu kodeksu karnego policja wnosi sprawę do sądu? To woła o pomstę do nieba - mówił w "Faktach po Faktach" profesor Tomasz Nałęcz, były doradca Bronisława Komorowskiego. - Miesięcznice od kilku lat nie są wydarzeniami religijnymi, tylko stricte politycznymi - ocenił profesor Ryszard Bugaj, były doradca prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

"Nie mam cienia wątpliwości, kto ma rację". Ziobro z Jakim kontra Strzembosz, Łętowska, Zoll

Dodano: 31.05.2017 20:20 | 26 odsłon | 0 komentarzy

- W komisji konstytucyjnej ten artykuł (artykuł 139 konstytucji - red.) nie interesował mnie specjalnie, ale też nie było cienia wątpliwości, jak go interpretować. Nie przyszło mi do głowy, że jest taka możliwość, żeby ułaskawić kogoś przed zakończeniem procesu sądowego - powiedział w "Faktach po Faktach" Ryszard Bugaj, były doradca prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Źródło: www.tvn24.pl

Prof. Ryszard Bugaj: Pomysł referendum konstytucyjnego w wykonaniu Andrzeja Dudy grozi zamieszaniem

Dodano: 29.05.2017 18:23 | 28 odsłon | 0 komentarzy


„To niekoniecznie jest idea absurdalna, ale boję się, że w wykonaniu Andrzeja Dudy jest to pomysł grożący zamieszaniem (…). To, czego się obawiam w tym pomyśle, to pytań w rodzaju: „Czy jesteś za tym, żeby wszyscy byli równi wobec prawa?” – powiedział w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Ryszard Bugaj, odnosząc się do postulowanego przez prezydenta referendum konstytucyjnego. „Jestem podejrzliwy, przyznaję się do podejrzliwości. Prezydent wykonał parę ruchów, które godziły w porządek konstytucyjny” – dodał były polityk i ekonomista. „Pytanie...

Źródło: www.rmf24.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone