czwartek, 17 stycznia 2019 r.  Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
Wiadomości z tagiem Roboty  RSS
Bez latarek schodzili ze Śnieżki, zjeżdżali z góry na materacach. Ratownicy pomagają turystom

Dodano: 29.12.2018 19:16 | 2 odsłon | 0 komentarzy

W ostatnich kilku dniach ratownicy GOPR mieli pełne ręce roboty. Trzy osoby w rejonie Suchego w Szczyrku w sobotę zjeżdżały na materacach, po czym uderzyły w drzewo. Potrzebowały pomocy medycznej. W piątek późnym wieczorem, na Śnieżkę weszła dwójka turystów bez odpowiedniego przygotowania.

Tagi: TVN, Roboty
Źródło: https:

Eksplozja w centrum Aten. Ranny policjant

Dodano: 27.12.2018 10:58 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Urządzenie wybuchowe domowej roboty eksplodowało w czwartek rano przed cerkwią w centrum Aten. Lekko ranny został policjant - poinformowała państwowa telewizja grecka ERT. Na razie nikt nie przyznał się do ataku.

Źródło: https:

Nvidia prezentuje nowy moduł Jetson AGX Xavier

Dodano: 13.12.2018 18:37 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Platforma dla autonomicznych maszyn. Nvidia pokazała swój nowy moduł Jetson AGX Xavier, przygotowany z myślą o zastosowaniu w robotach i urządzeniach przemysłowych. Konstrukcja bazuje na chipie z układem graficznym Volta, oferującym też rdzeni Tensor. Zieloni określili wydajność urządzenia w obliczeniach dotyczących sztucznej inteligencji na 32 TOPS.

Źródło: https:

Nvidia PhysX z otwartym kodem źródłowym

Dodano: 04.12.2018 15:27 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Zaskakujący ruch zielonych. Nvidia uwolniła kod źródłowy silnika PhysX, dzięki czemu każdy zainteresowany może korzystać z niego korzystać bez dodatkowych zezwoleń ze strony firmy. Przedsiębiorstwo tłumaczy ten ruch zmianami na rynku, na którym symulacja fizyki coraz ściślej łączy się ze sztuczną inteligencją, robotyką, czy pojazdami autonomicznymi. Jest więc ważne, by dostęp do techniki był jak najszerszy.

Źródło: https:

Gigantyczny korek przed granicą w Świecku. "Kontrole, wzmożony ruch i roboty drogowe"

Dodano: 23.11.2018 17:01 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Nawet 45 kilometrów miał w piątek korek na autostradzie A2 po stronie Niemiec do Polski, przed granicą w Świecku. Powodem były m.in. roboty drogowe i zwężenie trasy do jednego pasa.

Źródło: https:

Visentin: Za 7 euro rocznie na głowę nie podbijemy kosmosu

Dodano: 04.11.2018 10:30 | 8 odsłon | 0 komentarzy


My Europejczycy byliśmy kiedyś największymi odkrywcami, teraz jakby przestało nam na tym zależeć. Na program kosmiczny wydajemy rocznie na głowę po mniej niż 10 euro, jak można prowadzić badania, dokonywać odkryć, mając tak mało pieniędzy? - mówi RMF FM Gianfranco Visentin. Szef Sekcji Automatyki i Robotyki Europejskiej Agencji Kosmicznej, gość czwartej edycji European Rover Challenge, w rozmowie z Grzegorzem Jasińskim mówi o największych wyzwaniach misji marsjańskich, problemach z temperaturą i promieniowaniem, ale też szansach na pozytywne...

Źródło: https:

HP ZBook Studio G5 - specyfikacja wydajnego notebooka dla profesjonalistów

Dodano: 16.10.2018 9:00 | 8 odsłon | 0 komentarzy

Mobilna stacja robocza dla wymagających. HP wprowadziło na rynek nową wersję swojego notebooka ZBook Studio G5, na którego pokładzie znajdziemy wydajne procesory Intela i profesjonalne układy graficzne Nvidii. Produkt HP dostępny jest w wielu wersjach, różniących się m.in. ekranem, konfiguracją pamięci i zestawem nośników danych.

Źródło: https:

Asus ROG Dominus Extreme - prezentacja płyty głównej dla 28-rdzeniowych Xeonów

Dodano: 09.10.2018 15:12 | 8 odsłon | 0 komentarzy

Przyszła baza dla Xeona W-3175X. Asus ma coś dla osób, chcących zbudować potężną stację roboczą wyposażoną w 28-rdzeniowe chipy Skylake-X. Firma pokazała oficjalnie model ROG Dominus Extreme, którego nazwa jest w pełni adekwatna do oferowanych możliwości. Urządzenia jest ogromne, udostępnia sporo różnego rodzaju złączy i oferuje potężną sekcję zasilania, która z pewnością przyda się do napędzenia zainstalowanych komponentów.

Źródło: https:

Japońskie roboty wylądowały na asteroidzie i dlaczego mało kogo to obchodzi

Dodano: 25.09.2018 15:12 | 9 odsłon | 0 komentarzy

„Mało kogo obchodzi” to oczywiście prowokacja z mojej strony, bo pierwsze w historii lądowanie na asteroidzie obchodzi zapewne co najmniej 127 milionów Japończyków oraz całe mnóstwo ludzi zaangażowanych w loty kosmiczne. Jest to ogromny sukces, a jeszcze większy będzie wtedy, kiedy uda się przywieźć próbki kosmicznej skały na Ziemię. Wstyd mi, że to niemal przegapiliśmy. [...]

Źródło: https:

​Sukces Polaków na zawodach łazików w Starachowicach!

Dodano: 16.09.2018 19:33 | 12 odsłon | 0 komentarzy


Czwarta edycja międzynarodowych zawodów robotycznych dobiegła końca. European Rover Challenge okazał się w tym roku pod wieloma względami rekordowy: ponad 400 konstruktorów z sześciu kontynentów, wybitne ikony światowej astronautyki w jednym miejscu, tłumy odwiedzających oraz największa w historii ERC Strefa Pokazów Naukowo-Technologicznych. A to wszystko odbywało się od 14 do 16 września, w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach.

Źródło: www.rmf24.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone