niedziela, 24 marca 2019 r.  Imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna
Wiadomości z tagiem RMF FM  RSS
Szef "Solidarności": Nie siądziemy do stolika z ZNP

Dodano: 23.03.2019 9:44 | 0 odsłon | 0 komentarzy

W poniedziałek będziemy brali udział w prezydium Rady Dialogu Społecznego. Jeśli faktycznie na tym spotkaniu rozpoczną się negocjacje z rządem, to Solidarność będzie domagać się osobnych negocjacji, ponieważ nasze postulaty są zupełnie inne od ZNP - zapowiedział w RMF FM przewodniczący NSZZ "Solidarność" Piotr Duda.

Źródło: https:

Rak piersi na Zachodzie zabija rzadziej. W Polsce śmiertelność rośnie

Dodano: 19.03.2019 13:48 | 0 odsłon | 0 komentarzy


"W walce z rakiem piersi Polska i inne kraje Europy Środkowej i Wschodniej muszą zrobić więcej, niż do tej pory" - mówi RMF FM prof. Carlo La Vecchia z Uniwersytetu w Mediolanie. Przygotowany pod jego kierunkiem i opublikowany dziś na łamach czasopisma "Annals of Oncology" raport przewiduje, że z sześciu największych krajów Unii Europejskiej, tylko w Polsce w tym roku śmiertelność z tej przyczyny wciąż rośnie, w pozostałych już spada. Jego zdaniem, główną przyczyną jest opóźnienie profilaktyki, przede wszystkim kampanii walki z paleniem...

Bez zmian diety, nie dałoby się wymówić... RMF FM

Dodano: 14.03.2019 21:20 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Przekonanie o tym, że Homo sapiens od swoich początków był w stanie wymawiać wszelkie głoski, które były mu potrzebne do stworzenia mowy, było nieuzasadnione. Znacznie później nauczył się wymawiać takie spółgłoski, jak "f", "v" i "w". I to tylko dlatego, że zmienił dietę z mięsnej na bardziej delikatną. Pisze o tym na łamach czasopisma "Science" miedzynarodowa grupa naukowców pod kierunkiem badaczy z University of Zurich.

Źródło: https:

Przeciszewski: Kościół nie chce nic ukrywać, nie chce zamiatać pod dywan

Dodano: 14.03.2019 18:02 | 3 odsłon | 0 komentarzy


„Ten raport, to opracowanie statystyczne jest pokazaniem, że Kościół nie chce nic ukrywać, nie chce nic zamiatać pod dywan, ujawnia te wszystkie przypadki, jakie zna od 1990 roku. To są zgłoszenia, które nastąpiły po 1990 roku, czyli mogą dotyczyć też lat wcześniejszych” - mówi w Popołudniowej rozmowie w RMF FM szef Katolickiej Agencji Informacyjnej Marcin Przeciszewski.

Źródło: https:

Błąd w nowych dowodach osobistych z chipem

Dodano: 14.03.2019 16:05 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Nawet kilka tysięcy nowych dowodów osobistych z chipem mogło zostać wyprodukowanych z błędem. Jak ustalił reporter RMF FM - produkcja dokumentów została na pewien czas wstrzymana, a dokumenty - decyzją ministra cyfryzacji - unieważnione.

Tagi: RMF FM, Rzym
Źródło: https:

Szymański: Odrzucenie brexitu bez umowy zbieżne z polskimi interesami

Dodano: 13.03.2019 21:16 | 2 odsłon | 0 komentarzy


"Odrzucenie scenariusza wyjścia Wielkiej Brytanii z UE bez umowy przez Izbę Gmin jest zbieżne z polskimi oczekiwaniami wobec brexitu" – napisał w oświadczeniu przesłanym korespondentce RMF FM wiceszef polskiej dyplomacji Konrad Szymański. ​"To oczywiście nie oznacza, że perspektywa bezumownego brexitu znika" - dodaje Szymański.

Źródło: https:

Machałek o egzaminach: Damy możliwość powoływania do komisji nauczycieli-emerytów

Dodano: 13.03.2019 18:02 | 2 odsłon | 0 komentarzy


"W konsultacjach wewnętrznych jest propozycja porozumienia, które uelastycznia możliwość powoływania zespołów egzaminacyjnych, w tym zespołów, które nadzorują egzaminy. Myślę, że to będą sytuacje wyjątkowe, chociaż też przyznaję, że jest to na wniosek dyrektorów szkół,którzy chcą mieć taki instrument.(...) Dajemy możliwość, w sytuacjach kiedy będzie taka potrzeba, powoływania do zespołów egzaminacyjnych nauczycieli-emerytów, a także nauczycieli z innych szkół" - mówi w Popołudniowej rozmowie w RMF FM wiceminister edukacji narodowej Marzena...

Źródło: https:

Winid o przyjęciu Polski do NATO: To było jak mecz piłkarski. Rosjan było więcej, ale byliśmy lepsi

Dodano: 12.03.2019 18:02 | 2 odsłon | 0 komentarzy


"Mieliśmy grupę amerykańskich senatorów i kongresmenów, którzy wspierali nas od początku bardzo zdecydowanie, zarówno z prawa jak i z lewa. (...) To było, jak taki mecz piłkarski, przy czym Rosjan było więcej, ale my byliśmy lepsi. Poza tym mieliśmy tez dobrą współprace z naszymi kolegami z Czech, Węgier, Słowacji, Słowenii, Rumunii, państw bałtyckich, które wówczas wybiły się na niepodległość. Ta współpraca regionalna była dobra" – mówi o przyjęciu Polski do NATO w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Bogusław Winid. doradca prezydenta RP ds....

Źródło: https:

20 lat Polski w NATO. Debata RMF FM

Dodano: 11.03.2019 22:25 | 3 odsłon | 0 komentarzy


12 marca 1999 r. Polska, Czechy i Węgry jako pierwsze kraje dawnego bloku wschodniego wstąpiły do Paktu Północnoatlantyckiego. Od tego czasu minęło 20 lat. Polska armia przeszła wiele procesów modernizacji i reform systemów dowodzenia. Nasi żołnierze walczyli w misjach zagranicznych, a polski budżet na armię i obronę od wielu lat jest wzorem dla innych państw członków NATO.

Źródło: https:

Atak zimy na południu Polski

Dodano: 11.03.2019 19:35 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Zima gwałtownie wróciła na Podhale. W ciągu niespełna godziny w wielu miejscach spadło kilka centymetrów śniegu. Pojawiły się także problemy z zasilaniem - informuje reporter RMF FM Maciej Pałahicki.

Źródło: https:

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone