poniedziałek, 21 stycznia 2019 r.  Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory
Wiadomości z tagiem RMF FM  RSS
Wielowieyski o zabójstwie Adamowicza: To nie był atak na jednego człowieka, ale na całą orientację

Dodano: 17.01.2019 18:02 | 0 odsłon | 0 komentarzy


"Jesteśmy na niedobrym zakręcie naszych dziejów, kiedy rzeczywiście nasila się, narasta nienawiść, niechęć. Powody są różne: jest zastraszenie, jest odmienne zupełnie przeżywanie tej naszej polityczno-społecznej, europejskiej rzeczywistości. Myślę, że sytuacja jest bardzo poważna" - mówił w Popołudniowej rozmowie w RMF FM były poseł, senator i deputowany do Parlamentu Europejskiego Andrzej Wielowieyski. Jak stwierdził: "Można zakładać, że taki wstrząs, ta zbrodnia - również zbrodnia polityczna, bo to był przecież atak również na Wielką...

Źródło: https:

Waszczykowski apeluje: Zaprosić Iran na szczyt w Warszawie

Dodano: 17.01.2019 16:52 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Były minister spraw zagranicznych uważa, że Iran powinien brać udział w szczycie bliskowschodnim w Warszawie. "Apeluję, żeby zaprosić Iran" - mówi RMF FM Witold Waszczykowski. Wcześniej w rozmowie z naszym dziennikarzem ambasador Iranu Masur Edrisi Kermanszahi nazwał lutowe spotkanie organizowane przez Warszawę i Waszyngton błędem Polski i służeniem amerykańskim interesom.

Pierwsze dni Polaków w bazie pod K2. "Bracia ze Wschodu ruszyli w górę, my jeszcze czekamy"

Dodano: 17.01.2019 16:46 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Cały międzynarodowy zespół, którego liderem jest Bask Alex Txikon, jest już w bazie pod K2. We wtorek pod ostatni niezdobyty zimą ośmiotysięcznik dotarli Paweł Dunaj i Marek Klonowski, teraz dołączyli do nich pozostali członkowie ekipy. Czas na organizowanie życia w bazie. "Myślę, że najpóźniej w sobotę ruszymy się w górę" - powiedział Marek Klonowski dziennikarzowi RMF FM Michałowi Rodakowi.

Źródło: https:

Piotr D. - podejrzany o szpiegostwo na rzecz Chin - współpracował z kancelarią premier Beaty Szydło

Dodano: 17.01.2019 16:07 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Zatrzymany w ubiegłym tygodniu w związku z podejrzeniem szpiegostwa na rzecz Chin Piotr D. współpracował z kancelarią premiera - oficjalne potwierdzenie w tej sprawie otrzymał z kancelarii szefa rządu dziennikarz RMF FM Krzysztof Berenda.

Źródło: https:

Paweł Kowal o zabójstwie Pawła Adamowicza: To jest fakt arcypolityczny

Dodano: 16.01.2019 18:02 | 1 odsłon | 0 komentarzy


"Prawda jest taka, że śmierć polityka na służbie, na oczach wszystkich, zawsze będzie wywoływała dyskusje. Tego nie da się przemilczeć, bo taka jest natura społeczeństwa, (…) bo to jest arcypolityczny fakt" - mówił w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Paweł Kowal, były polityk, politolog i historyk z PAN. "Myślę, że z mordem politycznym mamy do czynienia wtedy, kiedy zamordowana jest osoba na służbie jako polityk, nieprzypadkowo, lub zamordowana jest jako polityk ze względu na swoje poglądy. Natomiast jeśli chodzi o argumenty, które podawane są...

Źródło: https:

Ekspertka: Hejterów łączą negatywne emocje. A czasem to moda

Dodano: 15.01.2019 18:02 | 1 odsłon | 0 komentarzy


"Hejterów łączą negatywne emocje, które siedzą z tyłu głowy i które wypływają do internetu. (…) Biorą się one z frustracji, ze złości, z poczucia bezradności - a czasami jest to też, jak twierdzą socjologowie internetu, pewna moda i konwencja, że język internetu jest bardzo ostry i tak się po prostu tam mówi" - mówiła w Popołudniowej rozmowie w RMF FM, poświęconej zagadnieniu mowy nienawiści, Agnieszka Mikulska-Jolles z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Dorota Głowacka z Fundacji Panoptykon przyznała zaś, że "do pewnego stopnia jest...

Źródło: https:

Jelenia Góra: Dwóch mężczyzn okradło wolontariuszki

Dodano: 13.01.2019 16:58 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Policja szuka sprawców, którzy okradli wolontariuszkę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Jeleniej Górze. Informację o zdarzeniu dostaliśmy na Gorącą Linię RMF FM.

Źródło: https:

Kolizja samochodu SOP w Krakowie. "Wina funkcjonariusza"

Dodano: 13.01.2019 13:30 | 1 odsłon | 0 komentarzy

W Krakowie doszło do kolizji z udziałem samochodu Służby Ochrony Państwa - informuje RMF FM. Nieoficjalnie wiadomo, że samochodem jechał wicepremier Jarosław Gowin, który w niedzielę w Krakowie bierze udział w konwencji Porozumienia - partii na czele której stoi.

Źródło: https:

Rumunia gotowa umieścić temat praworządności w Polsce na spotkaniu unijnych ministrów

Dodano: 11.01.2019 21:43 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Rumunia, która objęła właśnie prezydencję w Unii Europejskiej, jest gotowa umieścić temat praworządności w Polsce na agendzie posiedzenia unijnych ministrów ds. europejskich 19 lutego - ustaliła korespondentka RMF FM Katarzyna Szymańska-Borginon.

Źródło: https:

Ekspert: Chińczycy mogą utrudniać życie Polakom

Dodano: 11.01.2019 18:53 | 1 odsłon | 0 komentarzy


"Trzeba rozdzielić amerykańsko-chińska wojnę handlową i zatrzymanie w Polsce chińskiego dyrektora koncernu Huawei" - analizuje w rozmowie z RMF FM Marcin Przychodniak z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych. Chińczyk został zatrzymany pod zarzutem szpiegostwa. Według eksperta, może dojść do odwetu chińskich władz na Polakach mieszkających w Chinach.

Źródło: https:

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone