piątek, 26 kwietnia 2019 r.  Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda
Wiadomości z tagiem Psy  RSS
"Wysokie Obcasy Psychologia. Cyfrowe dzieci". Specjalne wydanie Wysokich Obcasów

Dodano: 25.04.2019 14:01 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Jak wychowywać dzieci w cyfrowej rzeczywistości, w jaki sposób uchronić je przed zagrożeniami czyhającymi w sieci oraz z jakimi problemami psychicznymi zmagają się dzisiaj nastolatkowie - na te oraz wiele innych pytań odpowiada magazyn "Wysokie Obcasy Psychologia. Cyfrowe dzieci"

Źródło: feedproxy.google.com

"Mamy tendencję do mitologizowania i wyolbrzymiania sporu, który jest w Polsce"

Dodano: 21.04.2019 19:49 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Jeżeli ktoś nas nie chce słuchać i jest zamknięty na rację, to trzeba znaleźć inny temat. A przy stole to jest łatwe - zwróciła uwagę w "Faktach po Faktach" dr Ewa Woydyłło-Osiatyńska, psycholożka i terapeutka uzależnień. Pisarka Krystyna Kofta zadeklarowała, że sama nie jest osobą, która unika wyrażenia poglądu na politykę. - Problem z tym rozmawianiem i ze sporami jest taki, że nas nikt nie uczy rozmawiać, spierać się - ocenił socjolog, prof. Andrzej Rychard.

Źródło: https:

Powstanie w getcie: To Niemcy wybrali tę datę

Dodano: 18.04.2019 18:03 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Paula Sawicka, psycholog, działaczka społeczna. Przez dziesięć lat była prezesem stowarzyszenia Otwarta Rzeczpospolita. Wspólnie z Markiem Edelmanem napisała książkę „I była miłość w getcie"

Źródło: https:

Nowa Toyota Corolla - przyszły król kompaktów?

Dodano: 16.04.2019 15:17 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Rozstanie to nowy początek… Tak, znamy te pomysły, które – choć z założenia bywają słuszne – nie zawsze przynoszą spodziewane efekty. Czasem trzeba się cofnąć. Nie, to nie jest lead psychologicznego tekstu dla par, zastanawiających się nad rozwodem ani fragment wystąpienia motywacyjnego. To o Toyocie.

Źródło: https:

Chcesz jeździć bezpiecznie prowadź auto z manualną skrzynią biegów

Dodano: 14.04.2019 18:33 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Systemy asystujące jazdę nie zwiększają bezpieczeństwa jazdy – twierdzi psychiatra z Nowego Jorku. Natomiast manualna skrzynia biegów pomaga  w koncentracji, a tym samym w bezpieczeństwie jazdy.

Tagi: NATO, Psy
Źródło: https:

Posadź uczniów plecami do siebie, niech będą karni i posłuszni. Tak jest łatwiej, ale to już nie działa

Dodano: 13.04.2019 19:21 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Model polskiej szkoły trąci myszką na kilometr. Narodził się w Prusach w pierwszej połowie XIX wieku i niewiele zmienił. Szkołę pruską wspierał przymus i strach przed fizyczną karą. Obecną wspiera przymus psychiczny - wzbudza poczucie winy, bezlitosną rywalizację. Tymczasem w XXI wieku potrzebujemy ludzi odważnych, przedsiębiorczych, elastycznych, potrafiących się komunikować i współpracować. Zdolnych do krytycznego myślenia. Pruska fabryka - która sadza ich wszystkich plecami do siebie, karze za każdy przejaw indywidualizmu i odwagi, odmierza tempo pracy donośnym dzwonkiem i cyklicznymi testami - na pewno ich do tego nie przygotowuje.

Tagi: USA, TVN, Rzym, Psy, Szkoły
Źródło: https:

Czterech pacjentów uciekło ze szpitala psychiatrycznego. Jeden złamał nogę, jeden wciąż się ukrywa

Dodano: 10.04.2019 15:30 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Gorzowscy policjanci szukają zbiega z zamkniętego oddziału psychiatrii miejscowego szpitala. - Był tam na obserwacji podczas tymczasowego aresztowania. Jest podejrzany o oszustwa – poinformował w środę rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy. Pozostali trzej pacjenci uczestniczący w ucieczce, są już w rękach policji.

Źródło: https:

Legutko: Opozycja śpiewa kłamliwą arię o polexicie

Dodano: 06.04.2019 19:15 | 3 odsłon | 0 komentarzy


"W Polsce cały czas opozycja śpiewa tę swoją kłamliwą arię o polexicie, a tu widać jak na dłoni, że Unia Europejska potrzebuje reformy" – mówił w małopolskich Liszkach Ryszard Legutko – europoseł Prawa i Sprawiedliwości i kandydat tej partii w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Legutko na spotkaniu w Gminnym Ośrodku Kultury. Dodał, że opozycja wprowadza "nastawienie unijnej pobożności", co znaczy, że nie można powiedzieć niczego krytycznego o UE, bo od razu pojawia się zarzut polexitu. "To swoistego rodzaju psychologiczny i moralny...

Źródło: https:

5 typów hobby, które poprawią twoje umiejętności poznawcze

Dodano: 03.04.2019 12:00 | 8 odsłon | 0 komentarzy


Szybki czas reakcji, refleks, lepsza pamięć, kojarzenie, większa zdolność do koncentracji, wytrwałość, umiejętności psychomotoryczne, umiejętności społeczne, empatia...    To wszystko można ćwiczyć i polepszać za pomocą hobby. Jeśli jeszcze żadnego nie masz, mamy dla ciebie kilka propozycji, na które na pewno znajdziesz czas. 1. Czytanie książek Codzienne czytanie książki (np. kilka stron przed snem) nie [...]

Źródło: weblog.infopraca.pl

Były prezydent Siedlec przesłuchany w szpitalu. "Jest w dobrym stanie psychicznym"

Dodano: 02.04.2019 14:42 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Po operacji i nocy spędzonej w szpitalu stan Wojciecha Kudelskiego możemy określić jako stabilny - poinformował Mariusz Mioduski, dyrektor do spraw medycznych ze szpitala wojewódzkiego w Siedlcach. Były prezydent Siedlec, który został ranny w ataku w poniedziałek, we wtorek składał zeznania w szpitalu. Jak przyznał prokurator Kamil Żmudziński, "pan prezydent jest w dobrym stanie psychicznym, odpowiadał rzeczowo".

Tagi: TVN, Prezydent, Psy, PIT
Źródło: https:

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone