wtorek, 25 września 2018 r.  Imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa
Wiadomości z tagiem Prokurator Generalny  RSS
"Rażące naruszenie prawa". Prokurator generalny składa pierwszą skargę nadzwyczajną

Dodano: 14.09.2018 18:20 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Prokurator generalny Zbigniew Ziobro skierował do Sądu Najwyższego swoją pierwszą skargę nadzwyczajną. Dotyczy ona sprawy spadkowej. Nie wiadomo, kiedy skarga zostanie rozpatrzona, bo - jak zaznaczyła pierwsza prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf - właściwa izba SN nie ma w tej chwili "ani jednego sędziego, ani prezesa".

Źródło: https:

Sąd Najwyższy o "zagrożeniu dla Trybunału". Chce umorzenia sprawy wniosku Ziobry

Dodano: 10.09.2018 17:33 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Sprawa wniosku Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobry dotycząca przepisów, na podstawie których Sąd Najwyższy zawiesił niektóre zapisy nowej ustawy o Sądzie Najwyższym, powinna zostać umorzona "wobec niedopuszczalności wydania wyroku" - wskazał SN w stanowisku dla Trybunału Konstytucyjnego. Jak dodał, "działanie Prokuratora Generalnego stanowi de facto zagrożenie dla właściwego funkcjonowania TK".

Źródło: https:

Ziobro o "rażącym przekroczeniu kompetencji" przez Sąd Najwyższy. Tak argumentuje wniosek

Dodano: 29.08.2018 18:40 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Wniosek prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry w sprawie przepisów, na podstawie których Sąd Najwyższy zawiesił niektóre zapisy nowej ustawy o Sądzie Najwyższym, został w środę zamieszczony na stronie Trybunału Konstytucyjnego. Wniosek wraz z uzasadnieniem liczy ponad 50 stron.

Źródło: https:

"Ziobro wpadł w panikę". Rzepliński o wniosku prokuratora generalnego do nowego TK

Dodano: 23.08.2018 19:11 | 4 odsłon | 0 komentarzy

- Prokurator generalny wpadł w panikę w związku ze sprawą, która zawisła przed trybunałem w Luksemburgu. Zamiast porządnie przygotować stanowisko rządu polskiego, to próbuje ją wyorać z rejestru spraw, które zawisły przed Luksemburgiem - mówił w "Tak jest" w TVN24 były prezes Trybunału Konstytucyjnego, profesor Andrzej Rzepliński.

Ziobro kieruje do Trybunału Konstytucyjnego wniosek w sprawie Sądu Najwyższego

Dodano: 23.08.2018 18:28 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Prokurator Generalny uznał, że skierowanie przez Sąd Najwyższy pytań prejudycjalnych do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej oraz zawieszenie stosowania niektórych przepisów ustawy o Sądzie Najwyższym to rażące przekroczenie kompetencji - poinformowała w czwartek komunikacie Prokuratura Krajowa. Jak podała, Zbigniew Ziobro skierował w tej sprawie wniosek do Trybunału Konstytucyjnego.

Ziobro składa wniosek do TK. Dotyczy zawieszenia niektórych przepisów ustawy o SN

Dodano: 23.08.2018 17:59 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Prokurator generalny skierował wniosek do Trybunału Konstytucyjnego ws. przepisów, na podstawie których Sąd Najwyższy zawiesił niektóre zapisy nowej ustawy o SN - poinformowała w komunikacie Prokuratura Krajowa. Jak przekazano, Zbigniew Ziobro uznał, że skierowanie przez Sąd Najwyższy pytań prejudycjalnych do Trybunału Sprawiedliwości UE oraz zawieszenie stosowania niektórych przepisów ustawy o SN to "rażące przekroczenie kompetencji" przez SN.

​Prokuratura Krajowa: Sąd Najwyższy dopuścił się szeregu naruszeń prawa

Dodano: 03.08.2018 23:02 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Sąd Najwyższy wydając postanowienie zawierające pytania prejudycjalne do Trybunału Sprawiedliwości UE i zawieszając stosowanie niektórych przepisów ustawy o SN dopuścił się szeregu naruszeń prawa - napisał w piątkowym oświadczeniu zastępca prokuratora generalnego Robert Hernand.

Źródło: www.rmf24.pl

Duda chciał ograniczyć wpływ Ziobry na Sąd Najwyższy. Po roku go wzmocnił

Dodano: 27.07.2018 17:32 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Rok temu prezydent nie chciał wpływu prokuratora generalnego na Sąd Najwyższy. Dlatego zawetował dwie ustawy sądowe autorstwa posłów Prawa i Sprawiedliwości. W miniony czwartek - wbrew swoim słowom sprzed roku - podpisał ustawę, która ten wpływ nie tylko sankcjonuje, ale i umacnia.

Ziobro o uchwaleniu noweli ustaw sądowniczych: Zwycięstwo demokracji i Polaków

Dodano: 20.07.2018 19:23 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Zwycięstwo demokracji i zwycięstwo Polaków - tak o uchwaleniu przez Sejm nowelizacji ustaw sądowych, która dotyczy m.in. zmiany procedury wyboru I prezesa SN i kwestii obsady stanowisk w tym sądzie powiedział w piątek minister sprawiedliwości, Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro.

Źródło: www.rmf24.pl

Kolejny wniosek o uchylenie Gawłowskiemu immunitetu. Ma usłyszeć nowe zarzuty

Dodano: 25.06.2018 15:06 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Prokurator Generalny wystąpił do marszałka Sejmu z kolejnym wnioskiem o uchylenie immunitetu posłowi PO Stanisławowi Gawłowskiemu. Mają mu zostać postawione zarzuty popełnienia kolejnych dwóch przestępstw: o charakterze korupcyjnym i prania brudnych pieniędzy - poinformowała w poniedziałek Prokuratura Krajowa.

Źródło: https:

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone