sobota, 21 września 2019 r.  Imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca
Wiadomości z tagiem Prokurator Generalny  RSS
Prezydent ułaskawiła, prokuratura wszczęła dochodzenie

Dodano: 20.09.2019 21:11 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Gruzińska prokuratura generalna wszczęła dochodzenie w sprawie możliwego przekroczenia kompetencji podczas procesu ułaskawienia przez prezydent Salome Zurabiszwili grupy skazanych.

Źródło: https:

Ziobro: poleciłem natychmiast zbadać działania prokuratora w sprawie byłego polityka PiS

Dodano: 15.09.2019 15:47 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Dowiedziałem się o tej sprawie i poleciłem natychmiast zbadać te doniesienia - podkreślił w niedzielę minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro. Tak zareagował na sprawę byłego polityka Prawa i Sprawiedliwości Arkadiusza Sz. Był on wielokrotnie przyłapywany na łamaniu prawa o ruchu drogowym, mimo to prokuratura chciała umorzenia postępowania. Nie zgodził się na to sąd.

Kukiz: Podziękuję Bogu, jeśli PiS nie będzie miał większości

Dodano: 12.09.2019 10:21 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Zdaniem Pawła Kukiza Zbigniew Ziobro powinien być albo ministrem sprawiedliwości, albo prokuratorem generalnym. - Prokurator generalny powinien być wybierany w wyborach powszechnych - zaznaczył w Radiu Zet Kukiz.

Źródło: https:

Ziobro: Prokuratura zajęła 1,4 mld zł z handlu narkotykami

Dodano: 06.09.2019 15:24 | 9 odsłon | 0 komentarzy

Polska prokuratura zajęła ponad 1,4 mld zł pochodzących z handlu narkotykami i oszustw internetowych - poinformował Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro.

Sędziowie z Themis domagają się dymisji Ziobry. "Tropy związane z aferą wiodą do jego osoby"

Dodano: 26.08.2019 18:14 | 5 odsłon | 0 komentarzy

Wzywamy ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobrę do dymisji, co jest konieczne dla bezstronnego wyjaśnienia tej afery - zaapelowali członkowie Stowarzyszenia Sędziów "Themis", odnosząc się do doniesień o akcji dyskredytowania niektórych sędziów, za którą mieli stać pracownicy Ministerstwa Sprawiedliwości. Sędziowie domagają się także powołania sejmowej komisji śledczej w celu wyjaśnienia sprawy oraz zawieszenia działalności przez nową Krajową Radę Sądownictwa.

Źródło: https:

"To nie jest walka sędziów z sędziami. To walka ministerstwa z wybranymi sędziami"

Dodano: 22.08.2019 21:22 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Jeżeli doniesienia Onetu są prawdą, to jest to walka ministerstwa sprawiedliwości z wybranymi sędziami, którzy wypowiadają się nie pomyśli władzy - mówiła w "Kropce nad i" I Prezes Sądu Najwyższego profesor Małgorzata Gersdorf odnosząc się do sprawy organizowania hejtu na sędziów. Przyznała, że trudno wierzyć, że sprawa będzie szybko wyjaśniona, ponieważ minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro jest jednocześnie prokuratorem generalnym.

"Nie ma takich planów, żeby minister Ziobro został odwołany"

Dodano: 21.08.2019 18:32 | 4 odsłon | 0 komentarzy

- Nie ma takich planów, żeby minister Ziobro został odwołany - mówiła na środowej konferencji prasowej rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Anita Czerwińska, odnosząc się do opisanej przez portal Onet sprawy organizowania hejtu przeciwko niektórym sędziom w Ministerstwie Sprawiedliwości. Jej zastępca Radosław Fogiel mówił, że rozdzielenie funkcji ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego, którego domaga się przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna, "byłoby niekonstytucyjne".

"Żaden wiceminister nie pozwoliłby sobie na takie działanie, gdyby nie było ogólnego przyzwolenia"

Dodano: 20.08.2019 20:31 | 7 odsłon | 0 komentarzy

Mamy do czynienia z grupą i jest to obowiązkiem prokuratury, aby to wyjaśnić. Nie jestem tak naiwny, żeby sądzić, że będzie to miało miejsce jutro lub pojutrze - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 Krystian Markiewicz ze Stowarzyszenia Sędziów Polskich "Iustitia". - Nie wierzę, że w chwili obecnej mamy do czynienia z niezależną prokuraturą. Prokuratura miałaby wyjaśniać to, co się dzieje w Ministerstwie Sprawiedliwości, na którego czele stoi prokurator generalny Zbigniew Ziobro? Miałaby zaszkodzić swojemu szefowi? - pytał.

PK tłumaczy wycofanie wniosku o uniewinnienie Kraski

Dodano: 13.08.2019 16:20 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Zastępca Prokuratora Generalnego Krzysztof Sierak polecił Prokuraturze Regionalnej w Szczecinie wycofanie wniosku o wznowienie postępowania ws. skazanego za dwa zabójstwa Arkadiusza Kraski i uniewinnienie go. Jak tłumaczy w odpowiedzi na pytania RMF FM rzeczniczka Prokuratury Krajowej Ewa Bialik, analiza materiału dowodowego „nie uzasadnia konkluzji, że w śledztwie tym ujawnione zostały nowe fakty lub dowody wskazujące na to, że skazany Arkadiusz Kraska nie popełnił przypisanej mu zbrodni”.

Źródło: https:

"Potrzebował, by przelała się krew". Długa lista zarzutów dla byłego prezydenta

Dodano: 13.08.2019 11:37 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Ałmazbek Atambajew został oskarżony o szczególnie ciężkie przestępstwa - podała kirgiska agencja 24.kg powołując się na przedstawicieli prokuratury generalnej. Na liście zarzutów wobec byłego prezydenta, ujawnionych we wtorek przez śledczych, jest przemoc wobec organów ścigania, próba zabójstwa, wzięcie zakładników i wywołanie zamieszek. Atambajew oddał się w ręce władz 8 sierpnia, po szturmie, który kirgiskie siły specjalne przypuściły na jego rezydencję pod Biszkekiem.

Źródło: https:

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone