wtorek, 21 maja 2019 r.  Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora
Wiadomości z tagiem Prawo i Sprawiedliwość  RSS
"Kościołowi jako instytucji trzeba pomóc, bo on sam nie jest sobie w stanie poradzić"

Dodano: 19.05.2019 12:55 | 0 odsłon | 0 komentarzy

- Powołamy apolityczną komisję prawdy, która wyjaśni każdy przypadek pedofilii w Kościele - zapowiedział w "Kawie na ławę" w TVN24 Bartosz Arłukowicz z Platformy Obywatelskiej, mówiąc o sposobach rozwiązywania tego problemu wśród duchownych. Tadeusz Cymański z klubu Prawa i Sprawiedliwości mówił, że "kluczem do tych strasznych wydarzeń jest milczenie i ukrywanie". - Kościół powinien dokonać samooczyszczenia, nie tylko w kwestii pedofilii, ale w kwestii przepychu, w kwestii pychy, w kwestii bufonady - ocenił z kolei Paweł Kukiz.

Sondaż: PiS przed PO w wyborach parlamentarnych

Dodano: 18.05.2019 17:32 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Gdyby wybory do Sejmu odbyły się w najbliższą niedzielę, wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość z poparciem 36 proc. – wynika z sondażu pracowni Social Changes dla portalu wPolityce.pl. Drugie miejsce zajęłaby Platforma Obywatelska (21,6 proc.).

Kaczyński o "środowiskach specjalnej troski"

Dodano: 17.05.2019 19:36 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Prawo i Sprawiedliwość jest gotowe poprzeć powstanie komisji do spraw pedofilii, ale nie tylko w Kościele - mówił podczas wystąpienia w Łodzi prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Kaczyński: Purpura nie uchroni przed odpowiedzialnością za zbrodnie pedofilii

Dodano: 17.05.2019 19:32 | 0 odsłon | 0 komentarzy


"Prawo i Sprawiedliwość jednoznacznie stwierdza: ani purpura, ani Nobel, ani Oscar, ani światowa czy europejska sława nikogo nie uchroni przed odpowiedzialnością za zbrodnie pedofilii" - powiedział prezes partii Jarosław Kaczyński podczas piątkowej konwencji wyborczej Prawa i Sprawiedliwości w Łodzi. Przekonywał także: "Trzeba uświadamiać, że stawką kampanii i wyborów do PE jest pierwszy krok do tego, żeby się obronić przed różnymi niebezpieczeństwami, m.in. wprowadzaniem euro oraz pozbawieniem Polaków prawa do wychowywania dzieci".

Kaczyński: PiS jest gotowe poprzeć komisję w sprawie pedofilii, ale nie tylko w Kościele

Dodano: 17.05.2019 19:28 | 3 odsłon | 0 komentarzy

- Prawo i Sprawiedliwość jednoznacznie stwierdza: ani purpura, ani Nobel, ani Oscar, ani światowa czy europejska sława nikogo nie uchroni przed odpowiedzialnością za zbrodnie pedofilii - przekonywał Jarosław Kaczyński. Zapewniał, że jego partia jest gotowa poprzeć komisję, która będzie badać sprawę pedofilii, ale nie tylko w Kościele, ale we wszystkich środowiskach.

Zakaz handlu w niedziele. PiS chce zaostrzyć przepisy po wyborach

Dodano: 17.05.2019 11:53 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Prawo i Sprawiedliwość powraca do pomysłu zaostrzenia zakazu niedzielnego handlu. Zaraz po wyborach do Parlamentu Europejskiego PiS wróci do prac nad zaostrzeniem przepisów. Tak nasi dziennikarze ustalili w źródłach rządowych.

"Kościół jako jedyna instytucja ma możliwość ukrywania i przenoszenia sprawców"

Dodano: 14.05.2019 19:20 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Dlaczego Prawo i Sprawiedliwość boi się mówić o tym, że mamy problem z pedofilią w polskim Kościele? Dlatego, że sojusz Prawa i Sprawiedliwości z Kościołem jest bardzo mocny. Boicie się rozliczenia Kościoła, bo jesteście z nim związani - powiedziała w "Tak jest" w TVN24 Joanna Scheuring-Wielgus. - Nie ma nic bardziej paskudnego i ohydnego, żeby przypisać Prawu i Sprawiedliwości próbę ukrywania i nierozliczania przestępstw na tle seksualnym - odpowiedział Jan Kanthak. Jak dodał, jest to kłamstwo, bo został powołany zespół przez Zbigniewa Ziobrę, który będzie analizował zdarzenia przedstawione w "Tylko nie mów nikomu".

Źródło: https:

Zielona Góra: Marsz równość w Dzień Dziecka. PiS: Prowokacja

Dodano: 13.05.2019 15:56 | 0 odsłon | 0 komentarzy

- Zalecałbym większy rozsądek ze strony prezydenta - stwierdził Piotr Barczak z Prawa i Sprawiedliwości, przewodniczący zielonogórskiej Rady Miasta, w reakcji na organizację Marszu Równości w tym mieście 1 czerwca.

Sondaż "Wiadomości" TVP: PiS przed Koalicją Europejską

Dodano: 12.05.2019 20:53 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Prawo i Sprawiedliwość wygrałoby wybory do Parlamentu Europejskiego, uzyskując poparcie 35,1 proc. badanych - wynika z sondażu przeprowadzonego przez pracownię Indicator dla "Wiadomości" TVP.

Źródło: https:

"Pojawia się trzecia siła polityczna". Politycy o wynikach sondażu

Dodano: 10.05.2019 18:58 | 0 odsłon | 0 komentarzy

No i brawo my - tak Robert Biedroń komentował wyniki sondażu przeprowadzonego na zlecenie "Faktów TVN i TVN24. Badanie pokazujące poparcie dla partii politycznych przed wyborami do europarlamentu daje partii Wiosna trzecie miejsce w tym zestawieniu. - To pokazuje, że można odsunąć Prawo i Sprawiedliwość od władzy tylko i wyłącznie wtedy, kiedy pojawia się trzecia siła polityczna - komentował Biedroń. Do wyników odnieśli się także inni politycy z opozycji i ugrupowania rządzącego.

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone