sobota, 22 września 2018 r.  Imieniny: Maury, Milany, Tomasza
Wiadomości z tagiem Pracodawcy  RSS
Rządowy plan na emerytalne oszczędności. Pracodawcy chcą zmian i więcej czasu

Dodano: 13.09.2018 16:27 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Postulujemy zmniejszenie obciążeń pracodawców związanych z administrowaniem pracowniczymi planami kapitałowymi, wyjaśnienie kilku wątpliwości dotyczących nowych obowiązków, a także zagwarantowanie pewności obrotu prawnego i gospodarczego - napisała Konfederacja Lewiatan w ocenie projektu ustawy o Pracowniczych Planach Kapitałowych. Organizacja chce też, żeby firmy miały więcej czasu na przygotowanie się do nowego programu.

Źródło: https:

Wywiózł poza zakład pracownicę, która doznała wylewu. Jest decyzja sądu

Dodano: 12.09.2018 16:36 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Sąd w Środzie Wlkp. umorzył warunkowo postępowanie karne wobec Jędrzeja C. Mężczyzna w styczniu nie udzielił pomocy pracującej u niego Ukraince. Kobieta doznała wylewu. Jej pracodawca zwlekał z wezwaniem pogotowia i wywiózł ją z mieszkania pracowniczego do pobliskiej miejscowości.

Źródło: www.rmf24.pl

Pence, Pompeo, Mattis zapewniają, że to nie oni umieścili anonimowy komentarz w "NYT"

Dodano: 06.09.2018 19:11 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Sekretarz stanu USA Mike Pompeo oświadczył w czwartek, że to nie on jest autorem tekstu w "New York Timesie", w którym anonimowy urzędnik amerykańskiej administracji krytykuje prezydenta Donalda Trumpa i informuje o istnieniu wokół przywódcy "ruchu oporu". O tym samym zapewnił Pentagon w imieniu Jima Mattisa i rzecznik wiceprezydenta Mike Pence w imieniu swego pracodawcy.

Źródło: https:

Praca elastyczna. Korzyści dla pracodawcy

Dodano: 05.09.2018 10:26 | 10 odsłon | 0 komentarzy


Młodzi Polacy chcą pracować krócej nawet kosztem mniejszych zarobków Obecni 14-latkowie będą mogli w największym stopniu narzucić pracodawcom swoje warunki pracy. Będzie rosła presja na elastyczne formy zatrudnienia, zatrudnienie na umowy na pełen etat będzie tracić na atrakcyjności – komentuje Łukasz Komuda, Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych. Firmy zdążyły się już przekonać, że sama obecność pracownika w [...]

Źródło: weblog.infopraca.pl

"Obowiązujące przepisy usztywniają rynek pracy". Pracodawcy chcą zmian w zatrudnianiu cudzoziemców

Dodano: 22.08.2018 17:32 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Związki pracodawców i organizacje pozarządowe zaapelowały do szefowej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbiety Rafalskiej i minister przedsiębiorczości i technologii Jadwigi Emilewicz o usprawnienie legalizacji pobytu i pracy obcokrajowców w Polsce.

Źródło: https:

Bez snu, niesprawnymi autami, tysiące kilometrów. Ukraińcy w polskich firmach przewozowych

Dodano: 09.08.2018 11:46 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Są zmuszani do pracy na granicy prawa, rozsądku, a przede wszystkim bezpieczeństwa. Zdarza się, że bez snu i odpoczynku, często niesprawnymi samochodami, muszą jechać przez trzy doby. Kiedy wracają, pod pretekstem kar pracodawcy pozbawiają ich wynagrodzenia - informuje "Uwaga!" TVN.

Źródło: https:

List motywacyjny – 7 wskazówek, które przekonają pracodawcę do zaproszenia Cię na rozmowę

Dodano: 03.08.2018 1:22 | 12 odsłon | 0 komentarzy


Czy list motywacyjny to przeżytek czy też dokument niezbędny do rozpatrzenia Twojej aplikacji? Nawet jeśli list nie jest wymagany, może pomóc Ci zyskać przewagę nad innymi kandydatami. Pamiętaj jednak, że uda Ci się to jedynie pod warunkiem, że list jest dobrze napisany. Jak to zrobić, radzi InterviewMe. Dzięki listowi pokażesz pracodawcy, że posiadasz umiejętności, które [...]

Źródło: weblog.infopraca.pl

Intel nie rezygnuje z marki Extreme Edition

Dodano: 11.07.2018 14:29 | 9 odsłon | 0 komentarzy

Plotki jak to plotki – nie zawsze się sprawdzają. W ostatnich dniach w sieci pojawiło się sporo wiadomości na temat planów porzucenia przez Intela marki Extreme Edition, którą znają nabywcy najwydajniejszych chipów niebieskich. Za „przeciekiem” stał François Piednoël, były pracownik firmy z Santa Clara, który co jakiś czas dzieli się wiadomościami na temat poczynań swojego byłego pracodawcy.

Źródło: https:

Związkowcy straszą protestem. "Żarty się skończyły"

Dodano: 10.07.2018 18:05 | 5 odsłon | 0 komentarzy

Jeśli rząd i pracodawcy nie wyrażą w czwartek zgody - podczas posiedzeniu Rady Dialogu Społecznego - na podwyżkę wynagrodzeń w sferze budżetowej, którą proponujemy, to przystępujemy do akcji protestacyjnej - zapowiedział we wtorek szef Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych Jan Guz.

Źródło: https:

"To jest współudział w okradaniu dzieci". Wiceminister broni projektu nowej ustawy

Dodano: 09.07.2018 19:35 | 6 odsłon | 0 komentarzy

To nie są działania, które są w stanie wywrócić pracodawcę. Chcemy, żeby pracodawcy, którzy nielegalnie zatrudniają dłużników alimentacyjnych wiedzieli, że mogą współuczestniczyć w procederze okradania dzieci - powiedział w programie "Bilans" Bartosz Marczuk, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej. Skomentował w ten sposób pomysł resortu, który chce karać firmy za zatrudnianie na czarno alimenciarzy. Projekt przepisów w tej sprawie krytykują organizacje zrzeszające pracodawców.

Źródło: https:

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone