wtorek, 13 listopada 2018 r.  Imieniny: Arkadii, Krystyna, Stanisławy
Wiadomości z tagiem Pracodawcy  RSS
Pinkas: Osoby, które się nie szczepią, są "egoistami"

Dodano: 06.11.2018 18:02 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Główny Inspektor Sanitarny był pytany w Popołudniowej rozmowie w RMF FM o to, co sądzi o propozycji Krajowego Konsultanta ds. epidemiologii, która chce, by osoby, które przyjeżdżają do Polski wykazywały, że są zaszczepione. „Ministerstwo Zdrowia wspólnie z MSWiA oraz GIS przygotowuje takie rozporządzenie, ale na razie nie chciałbym zdradzać, jak ono będzie wyglądało” – odpowiedział Jarosław Pinkas. Dopytywany o podstawowe założenia rozporządzenia, stwierdził: „ Może tam być po pierwsze to, że pracodawca, który przyjmuje cudzoziemca do pracy...

Źródło: https:

Strajk w PLL LOT. Coraz bliżej porozumienia?

Dodano: 31.10.2018 23:37 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Nawet do rana mogą potrwać rozmowy zarządu LOT-u z Pawłem Borysem, prezesem Polskiego Funduszu Rozwoju i Andrzejem Malinowskim, prezydentem Pracodawców RP. Negocjacje dotyczą trwającego od dwóch tygodni strajku w PLL LOT. Na efekty przed główną siedzibą LOT-u w Warszawie czekało kilkudziesięciu związkowców. Szef Związku Zawodowego Pilotów Komunikacyjnych PLL LOT Adam Rzeszot wyraził nadzieję, że porozumienie uda się osiągnąć w nocy z środy na czwartek.

L4 do lamusa…

Dodano: 31.10.2018 11:00 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Już w grudniu Twój pracodawca otrzyma zwolnienie chorobowe elektronicznie... To już ostatni taniec L4 w dobrze nam znanej papierowej wersji. Od grudnia 2018 r. zastąpi je elektroniczne zwolnienie E-ZLA. Zwolnienia od lekarza nie dostaniemy do ręki. Badający nas medyk wyśle je od razu elektronicznie do pracodawcy. Ze starym L4 zżyliśmy się przez dziesięciolecia. Z nim [...]

Źródło: weblog.infopraca.pl

Raport: Polacy wolą pracę w zagranicznych firmach

Dodano: 10.10.2018 19:02 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Niemal co drugi Polak chciałby zatrudnić się w firmie zagranicznej, a jedynie co czwarty wybrałby firmę lokalną - wynika z badania przeprowadzonego przez Nielsen Polska. - Firmy z kapitałem zagranicznym przez lata zbudowały wizerunek solidnego pracodawcy, który dobrze płaci. To czynnik, który bardzo liczy się dla polskich pracowników - podkreślił w programie "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS Łukasz Kozłowski, główny ekonomista Federacji Przedsiębiorców Polskich.

Źródło: https:

Rządowy plan na emerytury coraz bliżej. Sejm uchwalił ustawę

Dodano: 04.10.2018 21:00 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Sejm uchwalił w czwartek ustawę o Pracowniczych Planach Kapitałowych, dzięki którym Polacy mają oszczędzać na emeryturę. Rząd szacuje, że z programu może skorzystać ponad 11 milionów pracujących Polaków, a do ich oszczędności na emeryturę dorzucą się pracodawcy i państwo. Największe firmy, zatrudniające powyżej 250 osób, mają zacząć stosować nowe przepisy od 1 lipca przyszłego roku.

Źródło: https:

Rządowy plan na emerytalne oszczędności. Pracodawcy chcą zmian i więcej czasu

Dodano: 13.09.2018 16:27 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Postulujemy zmniejszenie obciążeń pracodawców związanych z administrowaniem pracowniczymi planami kapitałowymi, wyjaśnienie kilku wątpliwości dotyczących nowych obowiązków, a także zagwarantowanie pewności obrotu prawnego i gospodarczego - napisała Konfederacja Lewiatan w ocenie projektu ustawy o Pracowniczych Planach Kapitałowych. Organizacja chce też, żeby firmy miały więcej czasu na przygotowanie się do nowego programu.

Źródło: https:

Wywiózł poza zakład pracownicę, która doznała wylewu. Jest decyzja sądu

Dodano: 12.09.2018 16:36 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Sąd w Środzie Wlkp. umorzył warunkowo postępowanie karne wobec Jędrzeja C. Mężczyzna w styczniu nie udzielił pomocy pracującej u niego Ukraince. Kobieta doznała wylewu. Jej pracodawca zwlekał z wezwaniem pogotowia i wywiózł ją z mieszkania pracowniczego do pobliskiej miejscowości.

Źródło: www.rmf24.pl

Pence, Pompeo, Mattis zapewniają, że to nie oni umieścili anonimowy komentarz w "NYT"

Dodano: 06.09.2018 19:11 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Sekretarz stanu USA Mike Pompeo oświadczył w czwartek, że to nie on jest autorem tekstu w "New York Timesie", w którym anonimowy urzędnik amerykańskiej administracji krytykuje prezydenta Donalda Trumpa i informuje o istnieniu wokół przywódcy "ruchu oporu". O tym samym zapewnił Pentagon w imieniu Jima Mattisa i rzecznik wiceprezydenta Mike Pence w imieniu swego pracodawcy.

Źródło: https:

Praca elastyczna. Korzyści dla pracodawcy

Dodano: 05.09.2018 10:26 | 19 odsłon | 0 komentarzy


Młodzi Polacy chcą pracować krócej nawet kosztem mniejszych zarobków Obecni 14-latkowie będą mogli w największym stopniu narzucić pracodawcom swoje warunki pracy. Będzie rosła presja na elastyczne formy zatrudnienia, zatrudnienie na umowy na pełen etat będzie tracić na atrakcyjności – komentuje Łukasz Komuda, Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych. Firmy zdążyły się już przekonać, że sama obecność pracownika w [...]

Źródło: weblog.infopraca.pl

"Obowiązujące przepisy usztywniają rynek pracy". Pracodawcy chcą zmian w zatrudnianiu cudzoziemców

Dodano: 22.08.2018 17:32 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Związki pracodawców i organizacje pozarządowe zaapelowały do szefowej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbiety Rafalskiej i minister przedsiębiorczości i technologii Jadwigi Emilewicz o usprawnienie legalizacji pobytu i pracy obcokrajowców w Polsce.

Źródło: https:

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone