niedziela, 18 sierpnia 2019 r.  Imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony
Wiadomości z tagiem Polskie Stronnictwo Ludowe  RSS
"Dla ludu PiS-owskiego transfery socjalne są najważniejsze, wszystko inne jest drugorzędne"

Dodano: 13.08.2019 20:43 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Ryzyko, które podjęło Polskie Stronnictwo Ludowe, okazało się nietrafione - powiedział w "Faktach po Faktach" europoseł Platformy Obywatelskiej Radosław Sikorski. Skomentował wyniki najnowszego sondażu poparcia dla partii politycznych przed wyborami parlamentarnymi, przeprowadzonego dla "Faktów" TVN i TVN24. Oceniając wynik, jaki w badaniu uzyskała Zjednoczona Prawica - 44 procent deklaracji poparcia - stwierdził, że "dla ludu PiS-owskiego transfery socjalne są najważniejsze, wszystko inne jest drugorzędne".

Oficjalnie: PSL i Kukiz'15 wystartują wspólnie

Dodano: 08.08.2019 13:34 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Polskie Stronnictwo Ludowe i Kukiz'15 ogłosiły podpisanie porozumienia programowego i wspólny start w wyborach parlamentarnych pod szyldem PSL. - Gdybyśmy się chcieli zapakować do Sejmu, to Paweł Kukiz pewnie byłby na liście PiS-u, my byśmy byli na listach Platformy, ale to nie o to chodzi. Chodzi o wspólne działanie, o zmiany w Polsce, o zmiany na lepsze - mówił prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Paweł Kukiz zadeklarował, że będzie dążył do nadania Polsce charakteru państwa demokratycznego.

Senator PiS: Nie udajemy, że klaszczemy i się nie cieszymy

Dodano: 04.08.2019 21:28 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Marek Pęk, wicemarszałek Senatu z Prawa i Sprawiedliwości, skrytykował Polskie Stronnictwo Ludowe w niedzielnym wydaniu programu "Gość Wiadomości" w TVP1. - Jeszcze niedawno PSL po to, ażeby utrzymać tych kilka mandatów do europarlamentu zgodziło się nawet na tęczową koalicję. Całkowicie zaprzepaściło swój ideowy dorobek - ocenił.

PSL i PO razem do wyborów? "Jest jeszcze chwila czasu na refleksję"

Dodano: 14.07.2019 20:28 | 2 odsłon | 0 komentarzy

- Jeżeli ktoś dzisiaj rozbija zjednoczoną opozycję, to działa świadomie lub nieświadomie w interesie PiS-u - stwierdził w "Faktach po Faktach" Marcin Kierwiński z Platformy Obywatelskiej, mówiąc o sytuacji opozycji przed wyborami parlamentarnymi. - Dziwię się dzisiaj Platformie Obywatelskiej, że przyjmuje narrację budowania bloku lewicowego, do którego zaprasza Polskie Stronnictwo Ludowe, który nie ma szans na wygranie - mówiła wiceprezes PSL Urszula Pasławska.

Sondaż CBOS: tylko trzy ugrupowania w Sejmie

Dodano: 12.07.2019 16:43 | 11 odsłon | 0 komentarzy

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w lipcu, 44 procent głosujących poparłoby PiS wraz z Solidarną Polską i Porozumieniem, 21 procent oddałoby głos na Platformę Obywatelską, a 6 procent na Polskie Stronnictwo Ludowe. Progu wyborczego nie przekroczyłyby Kukiz'15, Wiosna i Nowoczesna - wynika z sondażu CBOS.

Mucha: PSL to nasz naturalny partner. Hetman: jeśli PSL ma być w koalicji, to bez Biedronia

Dodano: 05.07.2019 19:48 | 5 odsłon | 0 komentarzy

Polskie Stronnictwo Ludowe to nasz naturalny partner, ale wszyscy jesteśmy w stanie się zmieścić na listach - stwierdziła Joanna Mucha z Platformy Obywatelskiej. Europoseł PSL Krzysztof Hetman podkreślił, że jego partia "absolutnie nie odrzuca" koalicji z PO, ale pod warunkiem, że nie będzie w niej Wiosny Roberta Biedronia. Uczestnicy piątkowego programu "Tak jest" TVN24 dyskutowali o przedwyborczych przymiarkach koalicyjnych po stronie opozycji.

"Nie będę się wygłupiał". Niesiołowski nie wystartuje w wyborach

Dodano: 04.07.2019 18:30 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Nie będę już kandydował w wyborach parlamentarnych, po 30 latach wycofuję się - powiedział Stefan Niesiołowski z klubu Polskie Stronnictwo Ludowe-Koalicja Polska. W nadchodzących wyborach parlamentarnych jego zdaniem PSL powinno startować wspólnie z Platformą Obywatelską, ale tylko wtedy, gdy na tych samych listach nie będzie SLD.

Rzecznik PSL: koalicja z SLD to kwestia dyskusji, która się toczy

Dodano: 01.07.2019 17:03 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Koalicja, w której jest Polskie Stronnictwo Ludowe i Sojusz Lewicy Demokratycznej to kwestia dyskusji, która się toczy. Efektem tej dyskusji będzie wynik głosowania na posiedzeniu Rady Naczelnej 6 lipca - powiedział rzecznik PSL Jakub Stefaniak. - Natomiast nie ma wątpliwości, że nasza propozycja, która leży na stole, to dwa bloki na opozycji: chadecki i lewicowy - zaznaczył.

Zdrojewski wystartuje z PSL? "Nasze oferty są poważne"

Dodano: 17.06.2019 21:42 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Polskie Stronnictwo Ludowe rozmawia z Bogdanem Zdrojewskim, byłym prezydentem Wrocławia, w sprawie jego startu z list ludowców w wyborach parlamentarnych - twierdzi Radio Wrocław.

Kto z PSL w Koalicji Polskiej? Poseł ujawnia kalendarz

Dodano: 13.06.2019 9:34 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Najpóźniej 6 lipca Polskie Stronnictwo Ludowe ogłosi, z kim pójdzie do wyborów parlamentarnych - ujawnił w programie #RZECZoPOLITYCE Piotr Zgorzelski, sekretarz Naczelnego Komitetu Wykonawczego PSL.

Źródło: https:

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone