czwartek, 22 sierpnia 2019 r.  Imieniny: Cezarego, Marii, Zygfryda
Wiadomości z tagiem Platforma Obywatelska  RSS
"W marcu prokuratura zajęła nośniki elektroniczne p. Emilii"

Dodano: 21.08.2019 21:50 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej Borys Budka powiedział w TVN24, że otrzymał informację, iż w marcu na polecenie Prokuratury Regionalnej w Katowicach zajęto wszystkie urządzenia elektroniczne pani Emilii, która, jak pisał Onet, miała współpracować z byłym już wiceministrem sprawiedliwości Łukaszem Piebiakiem w sprawie zorganizowanego hejtu wobec sędziów krytykujących zmiany w wymiarze sprawiedliwości za rządów PiS.

Budka: w marcu prokuratura zajęła wszystkie urządzenia elektroniczne pani Emilii

Dodano: 21.08.2019 21:41 | 0 odsłon | 0 komentarzy

- 17 marca tego roku prokuratura na polecenie Prokuratury Regionalnej w Katowicach zajęła wszystkie urządzenia elektroniczne pani Emilii - poinformował w "Kropce nad i" wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej Borys Budka, odnosząc się do sprawy organizowania hejtu na sędziów. - Nie wierzę, że Ziobro, który ma wgląd do każdego postępowania w Polsce, który ma nadzór nad prokuraturą, nie wiedział o tych nośnikach - dodał.

"Nie ma takich planów, żeby minister Ziobro został odwołany"

Dodano: 21.08.2019 18:32 | 0 odsłon | 0 komentarzy

- Nie ma takich planów, żeby minister Ziobro został odwołany - mówiła na środowej konferencji prasowej rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Anita Czerwińska, odnosząc się do opisanej przez portal Onet sprawy organizowania hejtu przeciwko niektórym sędziom w Ministerstwie Sprawiedliwości. Jej zastępca Radosław Fogiel mówił, że rozdzielenie funkcji ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego, którego domaga się przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna, "byłoby niekonstytucyjne".

"Głowy jeszcze jakichś szefów muszą polecieć"

Dodano: 20.08.2019 17:49 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Łukasz Piebiak użył wewnętrznej machiny ministerstwa do szkalowania niezawisłych sędziów. Tego w demokratycznym państwie wybaczyć nie wolno - powiedział poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego Marek Sawicki. Parlamentarzysta Platformy Obywatelskiej Robert Kropiwnicki ocenił, że rezygnacja wiceministra "nie zamyka sprawy", a szef resortu sprawiedliwości Zbigniew Ziobro powinien "wziąć za to odpowiedzialność i podać się do dymisji".

Komentarze po dymisji Piebiaka. "Ale co z Ziobrą?"

Dodano: 20.08.2019 15:52 | 0 odsłon | 0 komentarzy

"Za obrzydliwy proceder podsekretarza stanu prowadzony w interesie "szefa" i partii rządzącej powinien zostać natychmiast zdymisjonowany minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro" - zaapelował Tomasz Siemoniak z Platformy Obywatelskiej, po dymisji ogłoszonej przez wiceministra Łukasza Piebiaka.

Źródło: https:

Koalicja Obywatelska prezentuje swoich kandydatów do Senatu

Dodano: 19.08.2019 22:57 | 1 odsłon | 0 komentarzy

W poniedziałek wieczorem Koalicja Obywatelska opublikowała listę 73 kandydatów do Senatu w wyborach parlamentarnych. Znaleźli się na niej między innymi obecni senatorzy Platformy Obywatelskiej Bogdan Borusewicz i Bogdan Klich oraz nowe osoby, na przykład politolog Marek Migalski. Część kandydatur w poszczególnych okręgach na liście liczącej 78 pozycji jest jeszcze "do uzgodnienia".

Źródło: https:

Poncyljusz: Macierewicz był nieźle przygotowany do funkcji

Dodano: 19.08.2019 21:53 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Kandydat KO w wyborach do Sejmu Paweł Poncyljusz uważa, że politycy Platformy Obywatelskiej wcale nie są tak krytyczni wobec byłego ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza.

"PiS najdzielniej walczy z tymi problemami, które samo sobie stworzyło"

Dodano: 19.08.2019 21:17 | 1 odsłon | 0 komentarzy

- Wojskowi, ich rodziny mogą być spokojni. Żadnej obniżki emerytur nie będzie - deklarował w "Kropce nad i" europoseł Prawa i Sprawiedliwości 
Ryszard Czarnecki. Odniósł się do projektu ustawy dotyczącej obniżki żołnierskich emerytur, znajdujego się w Sejmie. - Rząd po to przygotowuje projekt i przekazuje go do parlamentu, żeby parlament go uchwalił - przekonywała z kolei posłanka Platformy Obywatelskiej Joanna Kluzik-Rostkowska.

Źródło: https:

Schetyna przedstawił "jedynki" Koalicji Obywatelskiej do Sejmu. Jedna ważna zmiana

Dodano: 19.08.2019 16:22 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Rada Krajowa i zarząd Platformy Obywatelskiej zatwierdziły w poniedziałek listy kandydatów Koalicji Obywatelskiej w wyborach do Sejmu i kandydatów KO do Senatu. Zmiana zaszła w Bydgoszczy, gdzie na czele listy sejmowej Krzysztofa Brejzę zastąpił były europoseł Tadeusz Zwiefka. - Zdecydowałem wystartować do Senatu - oświadczył Brejza. - Tu nie ma żadnego drugiego dna - zapewnił sekretarz generalny PO Robert Tyszkiewicz.

"Za zbudowanie systemu kłamstwa Kuchciński dostaje pierwsze miejsce na liście"

Dodano: 18.08.2019 12:54 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Wsłuchujemy się w głos Polaków i te możliwości latania rządowymi samolotami będą ograniczone - powiedział w "Kawie na ławę" w TVN24 poseł Prawa i Sprawiedliwości Marcin Horała, odnosząc się do projektu ustawy dotyczącego lotów najważniejszych osób w państwie. - Nie da się elementarnej przyzwoitości zapisywać w ustawach. Niestety zamiast umiaru mamy Bizancjum - stwierdził poseł Platformy Obywatelskiej Borys Budka.

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone