niedziela, 20 stycznia 2019 r.  Imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana
Wiadomości z tagiem Paweł Zalewski  RSS
"Mamy twarz premiera, który się cieszy, że Kubica złamał rękę"

Dodano: 16.10.2018 20:54 | 7 odsłon | 0 komentarzy

Znałem historie ze sponsorowaniem Roberta Kubicy. Pojawiały się w różnych przekazach internetowych - mówił w "Faktach po Faktach" profesor Waldemar Paruch z Centrum Analiz Strategicznych, komentując nagrane słowa Mateusza Morawieckiego o wypadku polskiego kierowcy Formuły 1. - Z jednej strony mamy twarz premiera, który troszczy się o Polaków. Z drugiej strony mamy twarz premiera, który się cieszy, że Kubica złamał rękę - wskazał Paweł Zalewski, ekspert Instytutu Obywatelskiego i były europoseł PO.

Zalewski: Polska ma niską pozycję w USA

Dodano: 23.05.2018 17:51 | 16 odsłon | 0 komentarzy

Prezydent Andrzej Duda już ponad 30 miesięcy czeka na zaproszenie z Białego Domu – komentuje ekspert PO, Paweł Zalewski.

Źródło: www.rp.pl

Kowal: w relacjach z USA trzeba otwarcie mówić o błędach. Inaczej nie będzie, co zbierać

Dodano: 22.04.2018 12:47 | 13 odsłon | 0 komentarzy

- Daliśmy się zepchnąć do roli klienta, nie mamy żadnych własnych propozycji i dzisiaj w Waszyngtonie patrzą na nas tak, jak patrzą na Ukrainę - mówił w programie "Fakty po Faktach" w TVN24 Paweł Zalewski, były europoseł Platformy Obywatelskiej. Zdaniem Pawła Kowala z Polskiej Akademii Nauk, "trzeba otwarcie mówić o błędach i podjąć normalny, polityczny dialog ze Stanami Zjednoczonymi". - Inaczej będzie się to pogłębiało i za 2-3 lata nie będzie, co zbierać - alarmował.

"Stracona szansa w relacjach polsko-amerykańskich"

Dodano: 27.01.2018 22:26 | 19 odsłon | 0 komentarzy

- Nasza pozycja w relacjach ze Stanami Zjednoczonymi jest w dużej mierze pochodną tego, jak jesteśmy silni albo słabi w Unii Europejskiej - wskazywał w sobotę w "Faktach po "Faktach" były poseł SLD Tadeusz Iwiński, odnosząc się do wizyty sekretarza stanu USA w Polsce. Były europoseł PO Paweł Zalewski podkreślił, że wizyta Rexa Tillersona pokazuje "jak w soczewce dwa lata rządów PiS, które są straconą szansą w relacjach polsko-amerykańskich".

Źródło: https:

"Jeśli Macron wygra, to Polska będzie spychała się na pozycje peryferyjne"

Dodano: 05.05.2017 9:45 | 32 odsłon | 0 komentarzy

Macron chce odnowienia motoru francusko-niemieckiego w Unii Europejskiej oraz uzyskania przez Francję większej pozycji - mówił Paweł Zalewski, były eurodeputowany Platformy Obywatelskiej. - Problemem jest większa integracja Unii przy zestawieniu z polityką z PiS - wyjaśniał gość "Rozmowy Poranka" w TVN24 BiS.

Zalewski o Brexicie: jest możliwe porozumienie

Dodano: 21.03.2017 8:49 | 36 odsłon | 0 komentarzy

Jest możliwe porozumienie w sprawie Brexitu ze względu na wzajemne interesy między Wielką Brytanią a państwami unijnymi - mówił w "Rozmowie Poranka" w TVN24 BiS Paweł Zalewski, były eurodeputowany Platformy Obywatelskiej. - Pytanie, czy to, co jest najważniejszym interesem Polski, czyli prawa pracownicze i obywatelskie dla Polaków, którzy już tam pracują, zostaną utrzymane - zastanawiał się. Były europarlamentarzysta odniósł się także do listu przesłanego przez prezydenta Andrzeja Dudę do szefa Ministerstwa Obrony Narodowej Antoniego Macierewicza, w którym ten wyraża zaniepokojenie brakiem attaché wojskowych w najważniejszych państwach. Zdaniem Zalewskiego takie zaniedbanie jest przejawem "kolejnego etapu rozbrajania armii".

"To nie może być decyzja, która powstała w rządzie"

Dodano: 06.03.2017 12:01 | 19 odsłon | 0 komentarzy

- Zarówno minister Szymański, jak i minister Waszczykowski wiedzą, jak nierealna i szkodliwa jest ta decyzja - tak gość "Wstajesz i wiesz" Paweł Zalewski z Platformy Obywatelskiej skomentował wystawienie przez polski rząd Jacka Saryusz-Wolskiego na kontrkandydata Donalda Tuska w walce o stanowisko szefa Rady Europejskiej.

Źródło: www.tvn24.pl

"To nie może być decyzja, która powstała w rządzie"

Dodano: 06.03.2017 12:01 | 3 odsłon | 0 komentarzy

- Zarówno minister Szymański, jak i minister Waszczykowski wiedzą, jak nierealna i szkodliwa jest ta decyzja - tak gość "Wstajesz i wiesz" Paweł Zalewski z Platformy Obywatelskiej skomentował wystawienie przez polski rząd Jacka Saryusz-Wolskiego na kontrkandydata Donalda Tuska w walce o stanowisko szefa Rady Europejskiej.

Źródło: www.tvn24.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone