wtorek, 23 kwietnia 2019 r.  Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha
Wiadomości z tagiem Paweł Zalewski  RSS
Kandydaci PiS do europarlamentu "to są bardzo mocne nazwiska"

Dodano: 22.02.2019 22:30 | 7 odsłon | 0 komentarzy

- To są bardzo znane, bardzo silne, medialne nazwiska - mówił w "Faktach po Faktach" w TVN24 Marek Migalski (Uniwersytet Śląski), oceniając kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Paweł Zalewski z PO stwierdził z kolei, że "to są wszystko politycy, którzy reprezentują układ stworzony przez PiS".

Unijny "bojkot" i "policzek dla Stanów Zjednoczonych" na konferencji w Warszawie

Dodano: 14.02.2019 21:00 | 5 odsłon | 0 komentarzy

Chodziło o zmontowanie koalicji wewnątrz Unii Europejskiej państw, które byłyby takim koniem trojańskim wobec obecnego stanowiska Unii Europejskiej - mówił w "Faktach po Faktach" europoseł PO Paweł Zalewski, odnosząc się do zakończonej w czwartek konferencji bliskowschodniej. Zbigniew Lewicki, amerykanista, ocenił, że "bojkotowanie tego spotkania przez Unię Europejską było bardzo złym sygnałem".

"Jarosław Kaczyński i PiS nie wyciągają wniosków z tego ohydnego, politycznego morderstwa"

Dodano: 27.01.2019 20:37 | 9 odsłon | 0 komentarzy

Nie mam żadnego zaufania do organów ścigania kontrolowanych przez PiS - powiedział w "Faktach po Faktach" Paweł Zalewski z Platformy Obywatelskiej. Odnosił się w ten sposób do morderstwa prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza i działań podjętych w sprawie zabójcy - Stefana W. Doktor Zbigniew Girzyński, historyk z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, były polityk Prawa i Sprawiedliwości, zarzucał Zalewskiemu i jego ugrupowaniu, że "próbują upolitycznić ten brutalny mord".

"Mamy twarz premiera, który się cieszy, że Kubica złamał rękę"

Dodano: 16.10.2018 20:54 | 12 odsłon | 0 komentarzy

Znałem historie ze sponsorowaniem Roberta Kubicy. Pojawiały się w różnych przekazach internetowych - mówił w "Faktach po Faktach" profesor Waldemar Paruch z Centrum Analiz Strategicznych, komentując nagrane słowa Mateusza Morawieckiego o wypadku polskiego kierowcy Formuły 1. - Z jednej strony mamy twarz premiera, który troszczy się o Polaków. Z drugiej strony mamy twarz premiera, który się cieszy, że Kubica złamał rękę - wskazał Paweł Zalewski, ekspert Instytutu Obywatelskiego i były europoseł PO.

Zalewski: Polska ma niską pozycję w USA

Dodano: 23.05.2018 17:51 | 23 odsłon | 0 komentarzy

Prezydent Andrzej Duda już ponad 30 miesięcy czeka na zaproszenie z Białego Domu – komentuje ekspert PO, Paweł Zalewski.

Źródło: www.rp.pl

Kowal: w relacjach z USA trzeba otwarcie mówić o błędach. Inaczej nie będzie, co zbierać

Dodano: 22.04.2018 12:47 | 22 odsłon | 0 komentarzy

- Daliśmy się zepchnąć do roli klienta, nie mamy żadnych własnych propozycji i dzisiaj w Waszyngtonie patrzą na nas tak, jak patrzą na Ukrainę - mówił w programie "Fakty po Faktach" w TVN24 Paweł Zalewski, były europoseł Platformy Obywatelskiej. Zdaniem Pawła Kowala z Polskiej Akademii Nauk, "trzeba otwarcie mówić o błędach i podjąć normalny, polityczny dialog ze Stanami Zjednoczonymi". - Inaczej będzie się to pogłębiało i za 2-3 lata nie będzie, co zbierać - alarmował.

"Stracona szansa w relacjach polsko-amerykańskich"

Dodano: 27.01.2018 22:26 | 26 odsłon | 0 komentarzy

- Nasza pozycja w relacjach ze Stanami Zjednoczonymi jest w dużej mierze pochodną tego, jak jesteśmy silni albo słabi w Unii Europejskiej - wskazywał w sobotę w "Faktach po "Faktach" były poseł SLD Tadeusz Iwiński, odnosząc się do wizyty sekretarza stanu USA w Polsce. Były europoseł PO Paweł Zalewski podkreślił, że wizyta Rexa Tillersona pokazuje "jak w soczewce dwa lata rządów PiS, które są straconą szansą w relacjach polsko-amerykańskich".

Źródło: https:

"Jeśli Macron wygra, to Polska będzie spychała się na pozycje peryferyjne"

Dodano: 05.05.2017 9:45 | 39 odsłon | 0 komentarzy

Macron chce odnowienia motoru francusko-niemieckiego w Unii Europejskiej oraz uzyskania przez Francję większej pozycji - mówił Paweł Zalewski, były eurodeputowany Platformy Obywatelskiej. - Problemem jest większa integracja Unii przy zestawieniu z polityką z PiS - wyjaśniał gość "Rozmowy Poranka" w TVN24 BiS.

"Jeśli Macron wygra, to Polska będzie spychała się na pozycje peryferyjne"

Dodano: 05.05.2017 9:08 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Macron chce odnowienia motoru francusko-niemieckiego w Unii Europejskiej oraz uzyskania przez Francję większej pozycji - mówił Paweł Zalewski, były eurodeputowany Platformy Obywatelskiej. - Problemem jest większa integracja Unii przy zestawieniu z polityką z PiS - wyjaśniał gość "Rozmowy Poranka" w TVN24 BiS.

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone