wtorek, 23 kwietnia 2019 r.  Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha
Wiadomości z tagiem PSL  RSS
703 wystąpienia, ponad półtora tysiąca interpelacji. Sejmowi rekordziści

Dodano: 22.04.2019 16:02 | 1 odsłon | 0 komentarzy

183 razy zabierała głos w obecnej kadencji Sejmu szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer, a prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz - 175 razy, najwięcej spośród liderów klubów sejmowych. Prezes PiS Jarosław Kaczyński wystąpił 27 razy, a Grzegorz Schetyna (PO-KO) - 21 razy. 703 występował w Sejmie poseł Nowoczesnej Mirosław Suchoń. Z kolei Paweł Pudłowski, również z Nowoczesnej, złożył w tej kadencji parlamentu najwięcej interpelacji - prawie 1,6 tysiąca.

Kosiniak-Kamysz: czasem tęsknię za lekarskim fartuchem

Dodano: 20.04.2019 12:51 | 1 odsłon | 0 komentarzy

- Jako polityk mam mnóstwo spotkań z wyborcami, więc to w jakimś sensie rekompensuje mi brak codziennego, czysto lekarskiego kontaktu z pacjentami. Ale oczywiście, że czasem tęsknię za lekarskim fartuchem i stetoskopem - mówi w wywiadzie dla Onetu Władysław Kosiniak-Kamysz. Prezes PSL opowiada też o kulisach Koalicji Europejskiej, rozmowach z Grzegorzem Schetyną i o tym, czy chciałby być premierem.

Źródło: https:

Obnażyć zakłamanie PiS

Dodano: 16.04.2019 18:45 | 2 odsłon | 0 komentarzy

PSL jest prawdziwym ambasadorem wsi – twierdzi Jarosław Kalinowski, europoseł ludowców.

Tagi: PSL
Źródło: https:

Kalinowski: W PSL nie będzie żadnych rozliczeń wewnętrznych

Dodano: 16.04.2019 13:24 | 2 odsłon | 0 komentarzy

- Naszym celem jest zdobycie 4-5 mandatów. Myślę jednak, że jeśli nawet jako ludowcy zdobędziemy mniej , niż zakładamy, to w PSL nie będzie żadnych rozliczeń wewnętrznych - mówi nam Jarosław Kalinowski, europoseł PSL.

Tagi: PSL
Źródło: https:

"Chaos, bałagan i lekceważenie nauczycieli"

Dodano: 15.04.2019 14:35 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Cóż to za rząd, który potrzebuje 10 dni strajku, żeby wysłać zaproszenie na negocjacje? Kompromitacja - ocenił poseł PO Marcin Kierwiński, odnosząc się do stanu rozmów rządu ze związkowcami. - Dzisiaj trzeba działać, pojechać do nauczycieli, przeprosić i dać te pieniądze - apelował rzecznik PSL Jakub Stefaniak. - Miała być dobra szkoła na miarę XXI wieku, a mamy chaos, bałagan i lekceważenie nauczycieli - komentowała była minister edukacji Krystyna Szumilas. Ryszard Czarnecki (PiS) podkreślał, że do zakończenia strajku potrzebna jest przede wszystkim "dobra wola".

Źródło: https:

"Rezydenci dzisiaj ostrzegają nauczycieli, żeby nie dali się tak oszukać, jak oni się dali"

Dodano: 14.04.2019 14:14 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Ten protest tak naprawdę już przegraliście - mówił w "Kawie na ławę" w TVN24 Bartosz Arłukowicz (PO), zwracając się do przedstawicieli strony rządowej. Politycy dyskutowali o trwającym sporze rządu z nauczycielami. - Skandalem jest to, że przez pierwszy tydzień strajku nikt z rządu nie rozmawiał z nauczycielami (...) Nauczyciele wyraźnie mówią, że nie chodzi już tylko i wyłącznie o pensje - dowodził Krzysztof Hetman (PSL). - Żeby rozmawiać o zmianie systemu, potrzeba merytorycznych rozmów, bo w tym systemie nie da się dalej funkcjonować - odpowiadał prezydencki minister Andrzej Dera.

Źródło: https:

Kosiniak-Kamysz: nie zgadzamy się na politykę w Kościele

Dodano: 13.04.2019 18:02 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Nie zgadzamy się na dzielenie wspólnoty w Kościele, na to, żeby ci, którzy nie głosują na jedynie słuszną partię, czuli się wykluczeni ze wspólnoty Kościoła. A tak dzisiaj jest – powiedział w sobotę w Rzeszowie prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Źródło: https:

Szydło: Broniarz wie, że jest gotowe porozumienie do podpisania

Dodano: 12.04.2019 15:23 | 3 odsłon | 0 komentarzy


"Od 2018 roku realizujemy program podwyżek dla nauczycieli. W 2017 roku odmroziliśmy pensje nauczycielskie, które został w 2012 roku zamrożone przez PO i PSL (...) W porównaniu do grudnia 2017 roku wzrost wynagrodzeń to średnio 21 proc." - mówiła w Sejmie wicepremier Beata Szydło. Dodała, że kolejna propozycja zawarta w porozumieniu to skrócenie stażu, przyśpieszenie awansu zawodowego, co również przekłada się na wzrost wynagrodzeń. "Ta oferta cały czas jest aktualna i przewodniczący Broniarz wie, że jest gotowe porozumienie do podpisania" -...

Źródło: https:

"Stawia się tezę, że jakby badano wypadek inną procedurą, to wyszedłby zamach"

Dodano: 10.04.2019 21:02 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Oddać, to jest mieć coś, oddać i już tego nie mieć. A co Polska oddała? Rosjanie przeprowadzili swoje śledztwo, a Polacy swoje - powiedział w środę Radosław Sikorski. Były minister spraw zagranicznych komentował w "Kropce nad i" między innymi wciąż trwające prace podkomisji smoleńskiej i zarzuty, że rząd PO-PSL "oddał" śledztwo w sprawie katastrofy Rosjanom.

Źródło: https:

PSL oczekuje działań ze strony premiera. Apeluje o "imienne zaproszenie" dla Morawieckiego

Dodano: 09.04.2019 13:48 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Władysław Kosiniak-Kamysz zaapelował we wtorek do przewodniczącej Rady Dialogu Społecznego Doroty Gardias, by zwołała "natychmiast" posiedzenie prezydium Rady i wystosowała "imienne zaproszenie" dla premiera Mateusza Morawieckiego na rozmowy. - Nie ma innego sposobu rozwiązywania konfliktów niż dialog - mówił szef PSL. Szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer dodała, że "przez ostatnie 40 miesięcy był świetny czas, żeby rozmawiać o Karcie Nauczyciela".

Źródło: https:

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone