poniedziałek, 20 maja 2019 r.  Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny
Wiadomości z tagiem Płock  RSS
"Polska mistrzem Polski". XIII Płocka Noc Kabaretowa w Polsacie

Dodano: 19.05.2019 16:17 | 0 odsłon | 0 komentarzy

W tym roku Płocka Noc Kabaretowa odbędzie się pod hasłem "Polska mistrzem Polski". Gospodarzem widowiska będzie Kabaret Nowaki, a na scenie zobaczymy najlepszych satyryków i formacje kabaretowe

Źródło: feedproxy.google.com

Biskup Libera na pół roku udaje się do pustelni

Dodano: 19.05.2019 9:52 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Biskup płocki Piotr Libera od 1 lipca przez pół roku będzie przebywał na modlitwie w pustelni ojców kamedułów. Zgodę na skorzystanie z tzw. roku sabatycznego wyraził zgodę papież Franciszek - poinformował episkopat.

Źródło: https:

Biskup na pół roku udaje się do eremu kamedułów. Będzie modlił się między innymi "za Kościół w Polsce"

Dodano: 18.05.2019 20:15 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Biskup płocki Piotr Libera zapowiedział, że od 1 lipca do 31 grudnia przebywał będzie w eremie kamedułów, modląc się za Kościół. Jak przyznał, jego pobyt w odosobnieniu kontemplacyjnym ma między innymi wymiar pokutny. Udanie się do klasztoru pustelniczego to pierwsza w Polsce taka decyzja biskupa diecezji.

Tagi: TVN, Płock
Źródło: https:

Kolejna osoba z zarzutem profanacji wizerunku Matki Boskiej

Dodano: 15.05.2019 20:15 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Zarzut dotyczący profanacji wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej, do którego miało dojść w Płocku (woj. mazowieckim) pod koniec kwietnia, policja przedstawiła 27-letniej mieszkance Warszawy Annie P. To druga osoba, która usłyszała zarzut w tej samej sprawie.

Źródło: https:

"Nie zaakceptujemy nad sobą żadnego władcy"

Dodano: 11.05.2019 11:13 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Za rządów PiS Polska jest podzielona i niesprawiedliwa, trzeba zacząć być razem, trzeba ją skleić, odnaleźć to, co wspólne - powiedział podczas konwencji regionalnej w Płocku lider Koalicji Europejskiej Grzegorz Schetyna.

Tagi: TVN, Płock
Źródło: https:

"Cieszę się, że Pink Floyd jest rozwiązany, bo mieli płytę, na której też była tęcza"

Dodano: 09.05.2019 21:11 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Jesteśmy w państwie, w którym policja wjeżdża o godzinie szóstej czy o siódmej rano do kobiety do domu, która robi artystyczny performance - powiedział w "Kropce nad i" poseł Bartosz Arłukowicz (PO). Odniósł się do sprawy Elżbiety Podleśnej, autorki wizerunku Maryi i Dzieciątka z aureolami w kolorach tęczy, z którym plakaty były rozlepiane w Płocku. Została ona zatrzymana i usłyszała zarzut profanacji. Wiceminister Michał Wójcik (PiS) przekonywał, że "nie ma zgody na to, żeby wieszać (…) obraz Matki Boskiej na śmietnikach, na toaletach".

Źródło: https:

"Odpowiednie paragrafy" i "niewinna kobieta". Dwa stanowiska Biedronia w sprawie tęczowej aureoli

Dodano: 08.05.2019 11:53 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Jeżeli ktoś profanuje coś, co jest obiektem kultu religijnego, to są na to odpowiednie paragrafy i powinna spotkać go kara - tak w poniedziałek lider Wiosny Robert Biedroń skomentował zatrzymanie Elżbiety Podleśnej pod zarzutem znieważenia uczuć religijnych przez rozklejenie w Płocku wizerunku Maryi i Dzieciątka z tęczowymi aureolami. Odmienne stanowisko przedstawił we wtorek. - Ścigają niewinną artystkę, niewinną kobietę, która odważyła się zrobić coś, co w oczach talibów politycznych wydaje się jakimś pogwałceniem wszystkich wartości - ocenił.

Źródło: https:

Ekspert o sprawie tęczowej aureoli: wobec kobiety nie egzekwowano prawa, bo nie było przestępstwa

Dodano: 08.05.2019 11:39 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Elżbieta Podleśna nie jest zupełnie nieznaną osobą. Nie wydaje się, żeby do tej pory dawała powody do tego, żeby uznać, że zamierza niszczyć dowody, uchylać się od stawiania się w komisariacie - powiedział we "Wstajesz i wiesz" w TVN24 Piotr Kładoczny, sekretarz zarządu Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Odniósł się do zatrzymania 51-latki pod zarzutem znieważenia uczuć religijnych przez rozklejenie w Płocku wizerunku Maryi i Dzieciątka z tęczowymi aureolami.

Źródło: https:

Tusk o zatrzymaniu za Matkę Boską z tęczową aureolą: nie mieści mi się to w głowie

Dodano: 07.05.2019 16:22 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Europa będzie Europą taką, jaką ją wybraliśmy i Polska będzie wolnościową demokracją, taką, o jaką walczyliśmy póki nikt nie będzie nikogo straszył, prześladował, więził za przekonania, ekspresję myśli czy artystyczną wrażliwość - mówił Donald Tusk podczas przemówienia na Uniwersytecie Poznańskim. Skomentował zatrzymanie Elżbiety Podleśnej pod zarzutem znieważenia uczuć religijnych przez rozklejenie w Płocku wizerunku Maryi i Dzieciątka z aureolami w kolorach tęczy. - Nie mieści mi się to w głowie - zaznaczył Tusk.

Źródło: https:

Prokurator: zatrzymanie w sprawie profanacji było samodzielną decyzją policji

Dodano: 07.05.2019 12:42 | 0 odsłon | 0 komentarzy

W sprawie Elżbiety Podleśnej prokurator wydał postanowienie jedynie o przeprowadzeniu przeszukania jej osoby, jej samochodu, jej mieszkania, natomiast zatrzymanie kobiety to była samodzielna decyzja funkcjonariuszy policji - przekazał prokurator Norbert Pęcherzewski z płockiej prokuratury. - Działaliśmy zgodnie z obowiązującymi przepisami - tłumaczyła sierżant sztabowa Marta Lewandowska, rzecznik policji w Płocku.

Źródło: https:

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone