wtorek, 23 kwietnia 2019 r.  Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha
Wiadomości z tagiem Ontario  RSS
Gigantyczne karambole na drogach, pociąg utkwił w zaspach na 36 godzin

Dodano: 26.02.2019 20:29 | 7 odsłon | 0 komentarzy

Zima nie odpuszcza mieszkańcom części USA i Kanady. W amerykańskim stanie Oregon przez 36 godzin w zaspach tkwił pociąg z 200 pasażerami. W stanie Wisconsin w trudnych warunkach pogodowych doszło do karambolu z udziałem ponad 130 samochodów, a w kanadyjskim Ontario zderzyło się 70 pojazdów.

Źródło: https:

Brak silnej woli to przyczyna czy skutek otyłości?

Dodano: 26.02.2019 19:42 | 8 odsłon | 0 komentarzy


Na tak postawione pytanie, nieco przypominające to o pierwszeństwo kury czy jajka, postanowili odpowiedzieć kanadyjscy naukowcy z University of Western Ontario i Waterloo University. Ich przeglądowa praca, opublikowana właśnie na łamach czasopisma "Trends in Cognitive Sciences" wskazuje, że jedno ma wpływ na drugie i odwrotnie. Okazuje się bowiem, że aktywność kory przedczołowej mózgu nie tylko steruje naszymi wyborami dietetycznymi, ale i pozostaje pod ich wpływem. To jednak od niej wszystko się zaczyna.

Źródło: https:

Dziecko, śpijże, ćwiczże i oderwijże się od ekranu... Zmądrzejesz...

Dodano: 27.09.2018 12:20 | 22 odsłon | 0 komentarzy


Przestrzeganie zasad zdrowego trybu życia sprawia, że dzieci stają się... mądrzejsze - przekonują na łamach czasopisma "The Lancet Child & Adolescent Health" kanadyjscy naukowcy. Badania prowadzone w Children's Hospital of Eastern Ontario Research Institute pokazały, że odpowiednia ilość snu i aktywności fizycznej oraz ograniczenie czasu spędzanego przed ekranami komputerów czy telewizorów zwiększa ich zdolności poznawcze. Jak mówi RMF FM współautor pracy, dr Jeremy Walsh z University of British Columbia-Okanagan, liczy się praktycznie...

Źródło: www.rmf24.pl

Pilotaż dochodu gwarantowanego wstrzymany. "Zdrada najuboższych"

Dodano: 05.08.2018 8:57 | 14 odsłon | 0 komentarzy

Konserwatywny rząd kanadyjskiej prowincji Ontario wstrzymuje pilotażowy program dochodu gwarantowanego. Program rozpoczęły w ubiegłym roku poprzednie, liberalne władze prowincji.

Tagi: TVN, Ontario, Rzym, LOT
Źródło: https:

"Apokalipsa zombie". Opanowali pole słoneczników, wezwano policję

Dodano: 03.08.2018 14:49 | 14 odsłon | 0 komentarzy

Na zdjęciach wszystko wygląda jak idylla: zwiewne sukienki, słomkowe kapelusze i pole słoneczników. Właściciele gospodarstwa Bogle Seeds w kanadyjskiej prowincji Ontario, gdzie zrobiono te nagradzane setkami serduszek na Instagramie fotografie, mówią jednak o "apokalipsie zombie". W sobotę przeżyli bowiem prawdziwe oblężenie chętnych do pozowania wśród kwiatów. Sytuacja stała się tak trudna do opanowania, że pomóc musiała policja.

Źródło: https:

Wielkanocny królik przyczyną odebrania dzieci rodzicom. Jest wyrok sądu

Dodano: 09.03.2018 17:29 | 19 odsłon | 0 komentarzy

Zapadł wyrok w sprawie kanadyjskiego małżeństwa, któremu w 2016 roku odebrano dwie adoptowane dziewczynki. Sąd w Ontario uznał, że rodzice nie mieli obowiązku przekazywać dzieciom zwyczaju tak zwanego wielkanocnego królika, przynoszącego prezenty, na tej zaś podstawie odebrano im prawo do opieki nad dziećmi.

Źródło: https:

Tęgoryjec dwunastnicy. Przerażająca pamiątka z wakacji

Dodano: 31.01.2018 12:00 | 27 odsłon | 0 komentarzy

Para z Ontario spędzała wakacje na Dominikanie. Nic nie zapowiadało tego, że z wakacji przywiozą obrzydliwego pasażera na gapę.

Źródło: tvnmeteo.tvn24.pl

Uśmiech… postarza. O dwa lata

Dodano: 16.05.2017 0:49 | 34 odsłon | 0 komentarzy

Badanie wykazało, że uśmiechnięte twarze odbieramy jako o dwa lata starsze niż te o obojętnej mimice. A najmłodziej wyglądają te, które wyrażają zaskoczenie. Wydawałoby się, że nie ma nic bardziej odświeżającego i odmładzającego niż uśmiech. Tym bardziej zaskakuje więc to, co odkryli kanadyjscy naukowcy z The University of Western Ontario i izraelscy z Uniwersytetu Ben-Guriona [...]

Źródło: www.crazynauka.pl

Siedziała na dźwigu, 40 metrów nad ziemią. Na pomoc pospieszyli strażacy

Dodano: 27.04.2017 17:13 | 37 odsłon | 0 komentarzy

Strażacy z Toronto w kanadyjskiej prowincji Ontario, prezentując zdolności godne alpinistów, uratowali kobietę uwięzioną na dźwigu. Akcja trwała około dwóch godzin. Kobieta została zatrzymana i przekazana pod opiekę sanitariuszy. Nadal nie wiadomo, jak i dlaczego młoda kobieta znalazła się na dźwigu, na wysokości prawie 40 metrów.

Źródło: www.tvn24.pl

Gwarantowany dochód dla najbiedniejszych. Przełomowy program

Dodano: 25.04.2017 9:10 | 35 odsłon | 0 komentarzy

Przez najbliższe trzy lata, w trzech miastach, na czterech tysiącach gospodarstw domowych, kanadyjska prowincja Ontario będzie testować skuteczność wypłacania dochodu gwarantowanego. Do programu zostaną zakwalifikowane zarówno osoby bez pracy, jak i zarabiające niewiele.

Tagi: TVN, Ontario, JBL
Źródło: tvn24bis.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone