czwartek, 21 marca 2019 r.  Imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira
Wiadomości z tagiem ONZ  RSS
NATO, Unia, Partnerstwo Wschodnie. Prezydent zaprasza do Polski na 1 września

Dodano: 13.03.2019 17:10 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Prezydent Andrzej Duda skierował zaproszenia do przywódców krajów Unii Europejskiej, NATO, Partnerstwa Wschodniego oraz do sekretarza generalnego ONZ na wrześniowe obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej - poinformował w środę szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

Dziewczynka zobaczy rodziców tylko na zdjęciach. Zginęli ludzie, którzy "zmieniali życie"

Dodano: 12.03.2019 12:16 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Nagrodzony pisarz, działacz piłkarski, pracownicy organizacji humanitarnych, przedstawiciele ONZ, małżeństwo, które osierociło 15-miesięczną córkę, żona i dzieci słowackiego polityka - to ofiary katastrofy boeinga w Etiopii. W niedzielę zginęło w niej 157 osób z ponad 30 krajów świata. Żałoba trwa w wielu miejscach na Ziemi.

Źródło: https:

19 pracowników ONZ wśród ofiar katastrofy w Etiopii

Dodano: 10.03.2019 22:11 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Ze wstępnych ustaleń wynika, że w niedzielnej katastrofie Boeinga w Etiopii zginęło 19 pracowników instytucji powiązanych z ONZ - poinformowano w wydanym w oświadczeniu Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji (IOM). Jak podano, ofiary pracowały m.in. dla IOM, Banku Światowego, Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego, Programu Środowiskowego Organizacji Narodów Zjednoczonych. Łącznie w katastrofie zginęło 157 osób z 35 krajów. MSZ w Warszawie potwierdziło, że na pokładzie było dwóch obywateli Polski.

Źródło: https:

"Co najmniej kilkanaście ofiar było powiązanych z ONZ"

Dodano: 10.03.2019 21:39 | 1 odsłon | 0 komentarzy

W niedzielnej katastrofie samolotu w Etiopii zginęło 157 osób z 35 krajów. Wśród ofiar jest wielu pracowników organizacji pomocowych i osób związanych z ONZ - informują agencje. W poniedziałek w Nairobi, gdzie zmierzał samolot, rozpoczyna się sesja Zgromadzenia Środowiskowego ONZ.

Tagi: TVN, LOT, ONZ
Źródło: https:

Polacy wśród 157 ofiar katastrofy boeinga w Etiopii. "Pilot zgłaszał kłopoty i chciał zawrócić"

Dodano: 10.03.2019 9:57 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Katastrofa samolotu etiopskich linii lotniczych: maszyna ze 157 ludźmi na pokładzie rozbiła się w okolicach miasta Debre Zeit w środkowej Etiopii. Nikt ze 149 pasażerów i 8 członków załogi nie przeżył. Wśród podróżnych była dwójka Polaków - tę informację przekazaną przez prezesa Ethiopian Airlines potwierdziła w rozmowie z RMF FM rzeczniczka polskiego MSZ-etu. W niedzielę wieczorem podano, że w katastrofie zginęło 19 pracowników instytucji powiązanych z ONZ. Szef etiopskich linii Tewolde GebreMariam ujawnił, że pilot boeinga "zgłaszał...

Źródło: https:

"Wstępna misja" komisarza ONZ w Wenezueli. W sprawie naruszeń praw człowieka

Dodano: 08.03.2019 12:46 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Biuro Wysokiego Komisarza ONZ ds. Praw Człowieka (UNHCHR) poinformowało w piątek o wysłaniu do Wenezueli pięcioosobowego zespołu m.in. w celu spotkania się z "ofiarami naruszeń praw człowieka" w tym kraju.

Tagi: TVN, ONZ
Źródło: https:

Reżim Kima przegrywa. Kataklizmy, sankcje i miliony ludzi na skraju głodu

Dodano: 06.03.2019 11:24 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Produkcja żywności w Korei Północnej spadła w zeszłym roku do najniższego poziomu od ponad dekady - ostrzegła w środę ONZ, wskazując na klęski żywiołowe, które dotknęły ten kraj, a także sankcje międzynarodowe, nałożone na Pjongjang za jego program zbrojeń.

Tagi: TVN, ONZ
Źródło: https:

Rosja i Chiny przeciw rezolucji w sprawie Wenezueli. "Ochraniają Maduro"

Dodano: 01.03.2019 9:52 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Rosja i Chiny odrzuciły w czwartek przedłożony przez USA projekt rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ wzywającej do przeprowadzenia uczciwych wyborów w Wenezueli i wpuszczenia do tego kraju transportów z pomocą humanitarną. - Niektórzy członkowie tej Rady dalej ochraniają Maduro i jego współpracowników, i wydłużają cierpienie Wenezuelczyków - skomentował specjalny reprezentant USA w sprawie Wenezueli, Elliott Abrams.

Źródło: https:

Raport ONZ: Izrael mógł się dopuścić zbrodni przeciwko ludzkości

Dodano: 28.02.2019 20:55 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Za sprawą swojej wypowiedzi o "wysysanym z mlekiem matki antysemityzmie" izraelski polityk Israel Katz stał się niespełna dwa tygodnie temu szeroko rozpoznawalny w Polsce. Teraz ponownie o nim głośno za sprawą formy, w której odrzuca raport ONZ o przelewie krwi na granicy Izraela ze Strefą Gazy.

Źródło: https:

Izrael "mógł się dopuścić zbrodni wojennych w Strefie Gazy"

Dodano: 28.02.2019 16:39 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Zdaniem śledczych ONZ Izrael mógł się dopuścić zbrodni wojennych i zbrodni przeciwko ludzkości, zabijając 189 Palestyńczyków i raniąc ponad 6100 podczas ubiegłorocznych protestów w Strefie Gazy. Izrael natychmiast odrzucił te oskarżenia.

Tagi: TVN, Izrael, ONZ
Źródło: https:

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone