sobota, 20 października 2018 r.  Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa
Wiadomości z tagiem Nowoczesna  RSS
"Decyzja TSUE oznacza, że PiS-owskie bezprawie musi się zatrzymać"

Dodano: 19.10.2018 17:41 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Jakakolwiek próba niezastosowania się do decyzji Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie Sądu Najwyższego jest jednoznaczna z wyprowadzeniem Polski z Unii Europejskiej - ocenili Rafał Trzaskowski (PO) i Kamila Gasiuk-Pihowicz (Nowoczesna). Rzecznik prezydenta Błażej Spychalski przyznał, że być może trzeba będzie podjąć "decyzję o nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym". Politycy komentują piątkową decyzję TSUE.

Źródło: https:

Trzaskowski: Nie podpisuję się pod słowami o szarańczy

Dodano: 16.10.2018 23:01 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Nie, nie podpisuje się pod tymi słowami – mówił w Polsat News kandydat PO i Nowoczesnej na prezydenta Warszawy Rafał Trzaskowski. Chodzi o wypowiedź Grzegorza Schetyny z soboty o tym, że "pisowska szarańcza" obsiadła państwo.

"Pan prezydent miał słuszne obawy co do bezpieczeństwa"

Dodano: 13.10.2018 20:11 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Marsz Równości w Lublinie budził emocje już od kilku dni, a to wszystko za sprawą decyzji prezydenta miasta, który z powodów bezpieczeństwa zakazał pochodu. Ostatecznie decyzją sądu apelacyjnego marsz się odbył. Nie zabrakło na nim jednak incydentów. - Pan prezydent miał słuszne obawy co do bezpieczeństwa, co się troszkę potwierdza. Wyrok sądu zapadł, więc nie ma z czym dyskutować. Jest prawo do zgromadzeń i nikomu nie powinniśmy tego zakazywać - mówiła w "Babilonie" Ewa Rowińska z Prawicy RP. - Z tego, co wiem, to w konstytucji nie są wskazane żadne konkretne dni, kiedy takie marsze mogą być organizowane i nie. Powiem szczerze, że mnie ta decyzja prezydenta Żuka zdziwiła - oceniła z kolei Katarzyna Kalinowska z Nowoczesnej. Dodała, że "z punktu widzenia wyborców" decyzja o zakazie marszu nie "była do końca trafną".

Źródło: https:

"Czasami podejmujemy decyzje nie do końca przemyślane"

Dodano: 12.10.2018 21:09 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Decyzja prezydenta Lublina o zakazie organizacji Marszu Równości i kontrmanifestacji była chyba zbyt pochopna - stwierdziła w piątek w "Faktach po Faktach" Barbara Dolniak (Nowoczesna). Zdaniem Karola Karskiego z Prawa i Sprawiedliwości "seksualność nie powinna być demonstrowana ani w wymiarze heteroseksualnym, ani homoseksualnym".

Źródło: https:

Śmiertelnie groźna genetyczna choroba wyleczona. Na razie u myszy...

Dodano: 08.10.2018 17:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Nowoczesna metoda edycji genów CRISPR daje nadzieję na wyleczenie fenyloketonurii i prawdopodobnie także innych chorób dziedzicznych, jeszcze w łonie matki. Naukowcy z ETH w Zurichu ogłosili właśnie, że w komórkach wątroby płodów myszy udało im się skorygować obie mutacje genów, zakłócające aktywność enzymu hydroksylazy fenyloalaninowej (PAH) i myszy zostały wyleczone. Czasopismo "Nature Medicine" opublikowało także pracę badaczy z University of Pennsylvania i Children's Hospital of Philadelphia, którzy ogłosili podobny sukces w przypadku...

Źródło: www.rmf24.pl

Nowoczesna zawiadomi prokuraturę w sprawie wypowiedzi z "taśmy Morawieckiego"

Dodano: 08.10.2018 15:40 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Politycy Nowoczesnej złożą zawiadomienie do prokuratury w związku z możliwością popełnienia przestępstwa oszustwa na stanowisku kierowniczym przez premiera Mateusza Morawieckiego w okresie gdy był prezesem BZ WBK. Zawiadomienie ma związek taśmami, na których nagrano Morawieckiego.

Źródło: https:

"Okazuje się, że przy ośmiorniczkach siedzi premier Morawiecki"

Dodano: 07.10.2018 21:00 | 3 odsłon | 0 komentarzy

- Jest zasadnicza różnica. Z taśm Platformy dowiedzieliśmy się, że "państwo istnieje tylko teoretycznie". Z tych, że premier myślał w kategoriach racji stanu - komentował w "Faktach po Faktach" ujawnione nagranie z udziałem Mateusza Morawieckiego Łukasz Schreiber (PiS). - To są taśmy hipokryzji - stwierdził z kolei Adam Szłapka (Nowoczesna).

Wniosek w Sejmie w sprawie "układu radomskiego"

Dodano: 05.10.2018 16:58 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Złożyliśmy wniosek o zwołanie specjalnego posiedzenia komisji infrastruktury - poinformował w piątek poseł Mirosław Suchoń. Nowoczesna domaga się, aby minister infrastruktury Andrzej Adamczyk przedstawił na posiedzeniu między innymi "szczegółowe informacje na temat zmiany przebiegu drogi S12 na terenie gminy Kowala". To reakcja na reportaż "Superwizjera", w którym ujawniono działalność polityków Prawa i Sprawiedliwości w tak zwanym "układzie radomskim".

Źródło: https:

Projekt antyszczepionkowców w Sejmie. Pis i Kukiz'15 za dalszymi pracami

Dodano: 03.10.2018 19:00 | 2 odsłon | 0 komentarzy


W Sejmie odbyła się burzliwa debata nad obywatelskim projektem ustawy, który przewiduje likwidację obowiązku szczepień ochronnych. Politycy opozycji wyrazili swoje oburzenie faktem, że projekt trafił do Sejmu, a przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości tłumaczyli, że realizują swoją obietnicę wyborczą, która zakładała, że każdy projekt obywatelski będzie procedowany. W dyskusji złożono dwa wnioski - o odrzucenie projektu w pierwszym czytaniu (za nim opowiedziało się PO, PSL-UED i Nowoczesna) i o skierowanie go do prac komisji (PiS i...

Źródło: www.rmf24.pl

Trzaskowski wypomina Jakiemu głosowanie ws. metra w stolicy

Dodano: 02.10.2018 16:46 | 1 odsłon | 0 komentarzy

"Można jak P. Jaki obiecywać natychmiastową budowę III i IV linii metra i głosować przeciwko wsparciu budowy M2 z pieniędzy Skarbu Państwa. Te wybory są o wiarygodności – tu chodzi o Warszawę" - napisał we wtorek na Twitterze Rafał Trzaskowski, kandydat PO i Nowoczesnej na prezydenta Warszawy.

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone