środa, 23 października 2019 r.  Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna
Wiadomości z tagiem NATO  RSS
Senator elekt Libicki o tym, jak PiS miał go przeciągać na swoją stronę

Dodano: 22.10.2019 21:13 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Zadzwonił do mnie mój znajomy, nie polityk, ale wysoki funkcjonariusz Prawa i Sprawiedliwości. Powiedział do mnie tak: "słuchaj, dzwonił do mnie senator X - i tu padło nazwisko znanego senatora Prawa i Sprawiedliwości - (…) i mówi, że chętnie by się z tobą umówił na kawę" - tak senator elekt Jan Filip Libicki (PSL) mówił w "Tak jest" o kulisach rzekomego nakłaniania go przez PiS do zmiany barw partyjnych. Zapewnił, że nie zgodził się na taką propozycję. Nowo wybrany poseł Michał Wypij (Porozumienie) ocenił, że zmiana politycznego frontu "nie jest niczym niezwykłym".

Tagi: NATO, TVN, PSL, Senat
Źródło: https:

"Te głosy nam się po prostu należały"

Dodano: 22.10.2019 20:47 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Protesty wyborcze nie mogą być składane dla ciekawości - stwierdził w "Kropce nad i" w TVN24 senator elekt Koalicji Obywatelskiej Marek Borowski. Komentował w ten sposób wnioski PiS o ponowne policzenie głosów w wyborach do Senatu w sześciu okręgach. - Absurd tego bije w oczy. To trochę, jak powiedziała pani Szydło: te głosy nam się po prostu należały - uznał.

Tagi: NATO, TVN24, TVN, ABS, Senat
Źródło: https:

Kto przywróciłby gimnazja, a kto zwiększył pensum? Sprawdzamy pomysły nauczycieli-parlamentarzystów

Dodano: 22.10.2019 17:58 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Gdyby chcieli, mogliby otworzyć w Sejmie spory pokój nauczycielski. Co najmniej 65 posłów i pięcioro senatorów nowej kadencji ma za sobą pracę w szkole lub na uczelni. Najwięcej jest wśród nich polityków PiS – aż 40. Jakie mają pomysły na system edukacji?

Źródło: https:

"Liczymy, że może te głosy zostały źle policzone"

Dodano: 21.10.2019 20:39 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Przecież nie prosimy o to, żeby przeliczyli te głosy raz jeszcze z nudów, tylko dlatego że liczymy, że może te głosy zostały źle policzone - powiedział w "Faktach po Faktach" wiceminister przedsiębiorczości i technologii Marcin Ociepa (Porozumienie). Odniósł się do wniosków PiS o ponowne przeliczenie głosów w wyborach do Senatu w sześciu okręgach. Rzecznik Platformy Obywatelskiej Jan Grabiec ocenił, że to "kontynuacja tej drogi, jaką była wcześniej próba przekupienia senatorów opozycyjnych".

PiS składa cztery kolejne protesty wyborcze. Znów chodzi o Senat

Dodano: 21.10.2019 18:07 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Prawo i Sprawiedliwość złożyło do Sądu Najwyższego kolejne protesty wyborcze: domaga się ponownego przeliczenia głosów w czterech okręgach w wyborach do Senatu. We wszystkich senatorskie mandaty zdobyli kandydaci wybrani z list opozycji. "To jest zagrożenie dla polskiej demokracji" - komentuje w rozmowie z RMF FM Michał Kamiński, wybrany do Senatu z list PSL-Koalicji Polskiej.

Źródło: https:

Oni wygrali w okręgach, w których PiS chce przeliczenia głosów. "Zagrywki pod stołem"

Dodano: 21.10.2019 15:47 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Myślę, że fakt, że w okręgu numer 75 wygrałam ja, zaskoczył Prawo i Sprawiedliwość - oceniła senator elekt ze śląskiego okręgu numer 75 Gabriela Morawska-Stanecka. Stanisław Gawłowski, który wygrał w okręgu numer 100 w Koszalinie, stwierdził, że PiS chce doprowadzić do zmian przez "zagrywki pod stołem". O ponowne przeliczenie głosów w tych dwóch okręgach zwróciło się Prawo i Sprawiedliwość do Sądu Najwyższego.

Źródło: https:

Mosbacher: Prasa w Polsce jest niezależna i krytyczna. Wierzę, że tak pozostanie

Dodano: 19.10.2019 22:30 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Wolność prasy i wyrażania opinii są filarami naszych demokracji. To wartości, które USA i Polska podzielają - powiedziała ambasador Stanów Zjednoczonych w Warszawie Georgette Mosbacher w rozmowie z "Die Welt". Pochwaliła ona także rozwój demokracji w Polsce w minionych 30 latach, a także wskazała, że nasz kraj jest "strategicznie ważny" dla NATO.

Tagi: NATO, USA, TVN, Pochwa
Źródło: https:

"Brak reakcji NATO na agresję Turcji w Syrii jest poważnym błędem"

Dodano: 19.10.2019 9:13 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Prezydent Francji Emmanuel Macron oświadczył w piątek podczas szczytu Unii Europejskiej w Brukseli, że brak jakiejkolwiek reakcji NATO na agresję Ankary w Syrii "jest poważnym błędem". Z tej rozgrywki na Bliskim Wschodzie "zwycięsko wychodzą Rosja, Turcja i Iran" - dodał.

Źródło: https:

Brak reakcji NATO na turecką ofensywę "jest poważnym błędem"

Dodano: 18.10.2019 23:20 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Prezydent Francji Emmanuel Macron oświadczył podczas szczytu UE w Brukseli, że brak jakiejkolwiek reakcji NATO na agresję Ankary w Syrii "jest poważnym błędem". Z tej rozgrywki na Bliskim Wschodzie "zwycięsko wychodzą Rosja, Turcja i Iran" - dodał.

Źródło: https:

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone