czwartek, 22 sierpnia 2019 r.  Imieniny: Cezarego, Marii, Zygfryda
Wiadomości z tagiem NATO  RSS
Szojgu o trzech zagrożeniach ze strony NATO i ich "neutralizacji"

Dodano: 21.08.2019 13:25 | 0 odsłon | 0 komentarzy

- Sytuacja wojskowo-polityczna na zachodnich granicach Rosji pozostaje napięta - ogłosił minister obrony Siergiej Szojgu na posiedzeniu kolegium tego resortu. W celu ich wzmocnienia - jak stwierdził - zostanie podjętych szereg działań. Do końca tego roku Rosja planuje przeprowadzić w Zachodnim Okręgu Wojskowym ponad 20 ćwiczeń.

Tagi: NATO, Rosja, Wojsko, TVN
Źródło: https:

Londyn chce negocjować, Unia sceptyczna. "Czas na gierki polityczne szybko się kończy"

Dodano: 20.08.2019 18:24 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Bez zastąpienia zapisu o backstopie nie ma możliwości porozumienia - oświadczyło Downing Street. Londyn wyraził także gotowość do negocjowania w tej sprawie z Unią Europejską. W poniedziałek premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson w liście do Donalda Tuska wyraził chęć zastąpienia zapisów o backstopie alternatywnymi. Koordynator Parlamentu Europejskiego do spraw brexitu Guy Verhofstadt ocenił jednak, że dla takiego posunięcia w Brukseli nie będzie większości.

Prokuratura prowadzi postępowanie sprawdzające, a UODO "analizuje sprawę" Piebiaka

Dodano: 20.08.2019 17:18 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Prokuratura prowadzi postępowanie sprawdzające w związku z zawiadomieniem o możliwości popełnienia przestępstwa przez Łukasza Piebiaka - przekazała prokurator Mirosława Chyr z Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Urząd Ochrony Danych Osobowych oświadczył natomiast, że analizuje sytuację "pod kątem działań, jakie będziemy mogli podjąć". Na spotkaniu w środę mają zapaść "konkretne decyzje co do dalszych działań UODO".

Źródło: https:

Koalicja Obywatelska prezentuje swoich kandydatów do Senatu

Dodano: 19.08.2019 22:57 | 1 odsłon | 0 komentarzy

W poniedziałek wieczorem Koalicja Obywatelska opublikowała listę 73 kandydatów do Senatu w wyborach parlamentarnych. Znaleźli się na niej między innymi obecni senatorzy Platformy Obywatelskiej Bogdan Borusewicz i Bogdan Klich oraz nowe osoby, na przykład politolog Marek Migalski. Część kandydatur w poszczególnych okręgach na liście liczącej 78 pozycji jest jeszcze "do uzgodnienia".

Źródło: https:

Kuchcińskiego nazwał "niemym marszałkiem". Stracił rekomendację PiS, nie będzie kandydował

Dodano: 19.08.2019 18:01 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Władze Prawa i Sprawiedliwości wycofały rekomendację dla senatora Aleksandra Bobki w nadchodzących wyborach parlamentarnych. Polityk zareagował deklaracją, że nie będzie się ubiegał "o odnowienie mandatu Senatora RP". Bobko w klubie parlamentarnym PiS był uważany za "opozycjonistę". Opowiadał się między innymi za opublikowaniem list poparcia do Krajowej Rady Sądownictwa, krytykował "lekkość nowelizacyjną" PiS w związku ze zmianami w sądownictwie, a Marka Kuchcińskiego nazwał "niemym marszałkiem".

Źródło: https:

Prokurdyjscy burmistrzowie zastąpieni gubernatorami. Setki zatrzymanych

Dodano: 19.08.2019 15:20 | 1 odsłon | 0 komentarzy

418 osób w 29 prowincjach zostało zatrzymanych w ramach śledztwa dotyczącego podejrzanych o powiązania z separatystyczną i zdelegalizowaną przez Ankarę Partią Pracujących Kurdystanu (PKK). O zatrzymaniach poinformował turecki resort spraw wewnętrznych. "Dla dobra śledztwa" władze zastąpiły także trzech prokurdyjskich burmistrzów, mianując na ich miejsce gubernatorów.

Źródło: https:

Lewica zaprezentowała „jedynki”. Biedroń: Wierzymy, że damy niezłego czadu

Dodano: 18.08.2019 16:42 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Adrian Zandberg z Razem będzie "jedynką" w Warszawie, Włodzimierz Czarzasty z SLD w Sosnowcu, natomiast Krzysztof Śmiszek z Wiosny otworzy listę wrocławską - wynika z niedzielnej prezentacji "jedynek" Lewicy. Zaczynamy naszą podróż do Sejmu, tam gdzie nas nie ma - powiedział szef sztabu Lewicy Robert Biedroń.

Były senator PiS chce walczyć z "tęczowymi dewiantami"

Dodano: 17.08.2019 11:29 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Wyrzucony z szeregów Prawa i Sprawiedliwości senator Waldemar Bonkowski z Kaszub rozpoczął swoją kampanię wyborczą. Na jego banerach pojawiły się m.in. hasła o „dyktaturze tęczowych dewiantów" czy „przedsiębiorstwie Holokaust".

Tagi: NATO, Senat
Źródło: https:

Błaszczak w Berlinie "otwarcie o zagrożeniach"

Dodano: 16.08.2019 17:24 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak spotkał się w piątek w Berlinie z minister obrony Niemiec Annegret Kramp-Karrenbauer. Głównym tematem były wyzwania, przed którymi stoi NATO. - Byłem pierwszym oficjalnym gościem pani minister - mówił szef MON.

Błaszczak w Berlinie "otwarcie o zagrożeniach"

Dodano: 16.08.2019 17:24 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak spotkał się w piątek w Berlinie z minister obrony Niemiec Annegret Kramp-Karrenbauer. Głównym tematem były wyzwania, przed którymi stoi NATO. - Byłem pierwszym oficjalnym gościem pani minister - mówił szef MON.

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone