wtorek, 23 kwietnia 2019 r.  Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha
Wiadomości z tagiem NATO  RSS
"Życzymy sobie, aby panowała między nami zgoda, życzymy sobie jedności w ojczyźnie"

Dodano: 21.04.2019 16:54 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Do bycia świadkami zmartwychwstałego Jezusa wezwał wiernych w wielkanocną niedzielę metropolita warszawski kardynał Kazimierz Nycz. - Pan zmartwychwstał. On żyje i chce, abyś żył! - podkreślał prymas Polski arcybiskup Wojciech Polak. - Chrześcijanie Europy, obudźcie się - apelował w Częstochowie biskup Antoni Długosz. Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź mówił natomiast o "wynoszeniu na piedestał bożka tolerancji".

Źródło: https:

Dr Helena Pyz o trędowatych: Żyję z nimi, mieszkam. Kocham ich

Dodano: 19.04.2019 18:02 | 3 odsłon | 0 komentarzy


"Lekarz leczy, natomiast ja wśród nich żyję, ja z nimi mieszkam. Ja... ich kocham" – tak o swojej pracy z trędowatymi w Indiach mówiła w Popołudniowej rozmowie w RMF FM dr Helena Pyz, która od ponad trzech dekad zajmuje się chorymi w ośrodku rehabilitacji Dżiwodaja w Indiach. W rozmowie z Marcinem Zaborskim opowiadała o trudnych społecznych relacjach z chorymi na trąd."„Na ulicy witam się z trędowatymi. Na to wytrzeszczone oczy i odwracanie wzroku jest powszechne. Ja się z nimi witam serdecznie. Niekoniecznie rzucamy się sobie na szyję, ale...

Tagi: NATO, RMF FM, Wzrok
Źródło: https:

Lasota: Nowe brygady Marriotta?

Dodano: 19.04.2019 16:00 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Polska ma wielu przyjaciół w Stanach Zjednoczonych. W trudnych chwilach stawali po właściwej stronie (dziś mówi się, jak dawniej: po właściwej stronie historii) i popierali dążenia wolnościowe i niepodległościowe. Popierali Polskę Solidarności przeciwko Polsce PZPR i Wojciecha Jaruzelskiego i wspierali np. wstąpienie Polski do NATO. Ci przyjaciele często nie znają języka polskiego, nie interesują się specjalnie szczegółami, ale mają całościowe wyobrażenie, że Polacy miłują wolność, nacierpieli...

Źródło: https:

"Kiedyś PZPR miało swoje służby, teraz PiS chce mieć swoje CBA"

Dodano: 19.04.2019 14:59 | 4 odsłon | 0 komentarzy

"Źle się dzieje w polskich służbach", "tam, gdzie zaczyna się interes partii, okazuje się, że przestaje działać służba państwowa" - mówi opozycja. W ten sposób komentuje opublikowane w czwartek przez magazyn "Czarno na białym" i portal tvn24.pl doniesienia o byłym agencie CBA Wojciechu J. i szerokich uprawnieniach, jakie miał dostać w celu poszukiwania informacji o byłych szefach służb. - Nie znam wszelkich okoliczności sprawy, poza tymi, które są znane opinii publicznej z doniesień medialnych - tłumaczył senator PiS Jan Maria Jackowski, odnosząc się do tych informacji.

Źródło: https:

"Nie masz trójki dzieci, nie będziesz ministrem". 23. orędzie Łukaszenki

Dodano: 19.04.2019 14:36 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka w wygłoszonym w piątek dorocznym orędziu do narodu i parlamentu oznajmił, że "wybory prezydenckie powinny się odbyć w 2020 roku i wtedy się odbędą". Natomiast w tym roku mają zostać przeprowadzone wybory parlamentarne "w okolicy święta rewolucji październikowej".

Starczewska o zagrożonej maturze: Trzeba zwrócić się do rektorów wyższych uczelni

Dodano: 16.04.2019 18:02 | 2 odsłon | 0 komentarzy


"Myślę, że byłoby to dla mnie bardzo trudne, bo to jest kwestia wewnętrznej decyzji. Ja rozumiem zdenerwowanie i napięcie młodzieży. Sądzę, że tutaj, gdyby władze nie ustąpiły - powinno być porozumienie z wyższymi uczelniami, to znaczy przesunięcie przyjmowania na uczelnie. Matura wiąże się z dalszą przyszłością młodych ludzi. Tutaj trzeba by zwrócić się do rektorów uczelni o uwzględnienie tej sytuacji, że wydanie świadectw, matura, będzie w jakimś sensie opóźniona. Myślę, że trzeba by pertraktować nad przesunięciem tego terminu, natomiast...

Tagi: NATO, Matura
Źródło: https:

Pieśń i modlitwa. Paryżanie patrzyli, jak płonie symbol ich miasta

Dodano: 16.04.2019 0:26 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Symbol Paryża i jedno z najważniejszych miejsc dla francuskich katolików, katedra Notre Dame, stanęła w poniedziałek w płomieniach. Tysiące zrozpaczonych paryżan przyglądało się, jak średniowieczną świątynie spowijają kłęby dymu. Wierni w tłumie odśpiewali wspólnie "Zdrowaś Maryjo" (Je vous salue). Metropolita Paryża Michel Aupetit wezwał natomiast, by na znak solidarności w paryskich kościołach rozbrzmiały dzwony.

Źródło: https:

Brudziński o strajku nauczycieli: Zacietrzewienie totalne udzieliło się niektórym

Dodano: 14.04.2019 21:38 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński podziękował w niedzielę w Maszewie (Zachodniopomorskie) nauczycielom, którzy podczas trwającego strajku nie pozostawili swoich podopiecznych. "Nauczyciele za swoją ciężką pracę również mają prawo oczekiwać godziwego wynagrodzenia. Natomiast forma, jaką ten strajk przyjął, forma która coraz bardziej przypomina taktykę naszych oponentów politycznych, którzy u startu władzy naszych rządów zapowiedzieli, że będą opozycją totalną, że będą z nami totalnie walczyć ulicą i zagranicą, że...

Źródło: https:

Chcesz jeździć bezpiecznie prowadź auto z manualną skrzynią biegów

Dodano: 14.04.2019 18:33 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Systemy asystujące jazdę nie zwiększają bezpieczeństwa jazdy – twierdzi psychiatra z Nowego Jorku. Natomiast manualna skrzynia biegów pomaga  w koncentracji, a tym samym w bezpieczeństwie jazdy.

Tagi: NATO, Psy
Źródło: https:

Polskie F-16 na ćwiczeniach NATO w Holandii

Dodano: 13.04.2019 10:03 | 2 odsłon | 0 komentarzy

W bazie Leeuwarden w Holandii od 1 do 12 kwietnia odbywały się ćwiczenia sił powietrznych NATO - Frisian Flag 2019. Uczestniczyło w nich ponad 50 samolotów myśliwskich z sześciu państw Sojuszu, w tym myśliwce F-16 z Polski. Głównym celem ćwiczenia było przeszkolenie w ramach wspólnych operacji lotniczych.

Źródło: https:

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone