środa, 21 sierpnia 2019 r.  Imieniny: Franciszka, Kazimiery, Ruty
Wiadomości z tagiem Moskwa  RSS
"Sędzia zdecydował, że jeszcze się poznęca". Jaszyn w ciągu miesiąca cztery razy w areszcie

Dodano: 20.08.2019 15:27 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Czwarta kara pozbawienia wolności dla rosyjskiego opozycjonisty Ilji Jaszyna w ciągu ostatniego miesiąca. We wtorek sąd w Moskwie skazał go na kolejnych dziesięć dni aresztu. Wcześniej rosyjska komisja wyborcza odmówiła mu kandydowania w wyborach do władz Moskwy.

Tagi: Moskwa, Jasło, TVN
Źródło: https:

Niemiecki tygodnik: w Rosji trwa dyskusja o rehabilitacji paktu Ribbentrop-Mołotow

Dodano: 18.08.2019 7:17 | 0 odsłon | 0 komentarzy

"Der Spiegel" pisze o próbach rehabilitacji przez Rosję paktu Ribbentrop-Mołotow. To wyjątkowo niebezpieczne, bo wpływa na podejście Moskwy do aktualnej polityki światowej - ostrzega niemiecki tygodnik.

Źródło: https:

Chcą wolnych wyborów. Seria jednoosobowych pikiet w Moskwie

Dodano: 17.08.2019 18:05 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Mieszkańcy rosyjskiej stolicy wyrażali sprzeciw wobec niedopuszczenia opozycyjnych kandydatów do zaplanowanych na 8 września wyborów do Rady Miejskiej Moskwy. Pikietowali w pojedynkę trzymając kartonowe transparenty.

Tagi: Moskwa, TVN, Rzym
Źródło: https:

Rosyjski airbus awaryjnie lądował w polu kukurydzy. Kreml uznał pilotów za bohaterów

Dodano: 15.08.2019 15:07 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Samolot pasażerski lecący z Moskwy do Symferopola awaryjnie lądował w pobliżu stolicy Rosji niedługo po starcie. Problemy w trakcie lotu spowodowało stado mew, które wleciały do silników maszyny - podają rosyjskie władze. Obrażenia odniosło 55 osób, w tym siedemnaścioro dzieci.

Źródło: https:

Władze Moskwy zgodziły się na wiec. Na przemarsz już nie

Dodano: 14.08.2019 20:19 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Zastępca szefa departamentu bezpieczeństwa regionalnego stolicy Rosji Wasilij Olejnik przekazał agencji Interfax, że moskiewskie władze zgodziły się na przeprowadzenie 25 sierpnia wiecu na prospekcie Sacharowa z maksymalną liczbą uczestników do 100 tysięcy. Według niego grupa obywateli złożyła wniosek o zgodę na organizację w tym dniu pochodu z placu Puszkińskiego do prospektu Sacharowa, a następnie wiecu.

Tagi: Rosja, Moskwa, TVN
Źródło: https:

"Putin symbolicznie pogrążył się w otchłani"

Dodano: 13.08.2019 17:55 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Władimira Putina nie było w Moskwie zarówno 10 sierpnia, jak i 27 lipca. W tych dniach opozycja wyprowadziła na ulice tysiące ludzi. "Prezydent znów uciekł od protestów" - ironizują rosyjscy internauci, których opinie zebrało Radio Swoboda. I podkreślają, że "to nie był przypadek". Prezydent "symbolicznie pogrążył się w otchłani" - ocenił politolog Gleb Pawłowski, komentując podwodną wycieczkę Putina w ostatnich dniach lipca.

Źródło: https:

Lekarze, którzy pomagali po wybuchu na poligonie, zgłosili się do szpitali

Dodano: 13.08.2019 16:49 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Po pięciu dniach od wybuchu na poligonie doświadczalnym na północy kraju rosyjskie władze przyznały: poziom promieniowania w Siewierodwińsku przewyższał emisję tła naturalnego od czterech do 16 razy. 8 sierpnia w pobliżu tego 180-tysiecznego miasta doszło do wybuchu w czasie testu związanego z wykorzystaniem energii nuklearnej. Lekarze z Archangielska, którzy udzielali pomocy ofiarom, zostali na własną prośbę wysłani na obserwację do Moskwy. W środę ma zostać ewakuowana cała wieś w pobliżu poligonu.

Tagi: Moskwa, TVN, PIT
Źródło: https:

Putin na Krymie na czele kolumny Nocnych Wilków

Dodano: 11.08.2019 22:13 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Prezydent Rosji Władimir Putin odwiedził w sobotę zaanektowany przez Moskwę w 2014 roku Krym. W Sewastopolu spotkał się z przedstawicielami wspieranego przez Kreml klubu motocyklowego Nocne Wilki. W tym samym czasie w rosyjskiej stolicy trwał największy protest opozycji od ośmiu lat.

Źródło: https:

Tokio o "niefortunnej wizycie" rosyjskiego premiera. Moskwa: słowa nie do przyjęcia

Dodano: 07.08.2019 7:37 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Rosyjski resort spraw zagranicznych poinformował, że wezwał ambasadora Japonii w Moskwie Toyohisę Kozukiego, aby wyrazić ubolewanie z powodu "krytyki ze strony Tokio, graniczącej z próbą ingerowania w wewnętrzne sprawy Rosji". Ministerstwo dodało, że japońskie komentarze odnośnie tego, co Rosja robi na swoim suwerennym terytorium, są "nie do przyjęcia".

Źródło: https:

Putin ostrzega USA: opracujemy nowe pociski nuklearne, jeśli wy to zrobicie

Dodano: 06.08.2019 12:40 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Aby uniknąć chaosu bez zasad, musimy jeszcze raz rozważyć wszystkie niebezpieczne konsekwencje i rozpocząć poważny i znaczący dialog bez żadnych dwuznaczności - powiedział prezydent Rosji Władimir Putin. Ostrzegł jednocześnie, że Moskwa będzie zmuszona rozpocząć opracowywanie nowych pocisków nuklearnych średniego i pośredniego zasięgu, jeśli Stany Zjednoczone zaczną to robić po tym, jak wycofały się z traktatu INF.

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone