wtorek, 23 kwietnia 2019 r.  Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha
Wiadomości z tagiem Moskwa  RSS
Kreml o zwycięstwie Zełenskiego w wyborach prezydenckich na Ukrainie: Szanujemy, ale…

Dodano: 22.04.2019 17:39 | 0 odsłon | 0 komentarzy


"Moskwa z szacunkiem odnosi się do wyboru narodu ukraińskiego - tym bardziej, że wybór ten jest nadzwyczaj wyraźny. Jednocześnie prawomocność tych wyborów została postawiona pod znakiem zapytania, gdy nie zapewniono możliwości głosowania trzem milionom obywateli Ukrainy, którzy żyją w Federacji Rosyjskiej" - tak rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow skomentował rozstrzygnięcie ukraińskich wyborów prezydenckich. Wedle nieoficjalnych jeszcze informacji, wygrał je - z miażdżącą przewagą nad dotychczasowym prezydentem Petro Poroszenką - aktor i komik...

Źródło: https:

Wielka debata na stadionie. Poroszenko straszy: za Zełenskim stoi Rosja

Dodano: 19.04.2019 19:35 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Na Stadionie Olimpijskim w Kijowie odbyła się w piątek wieczorem debata kandydatów na prezydenta Ukrainy. Wołodymyr Zełenski wystąpił jako pierwszy i oświadczył, że sam głosował na Petra Poroszenkę w poprzednich wyborach, lecz się wtedy pomylił. Urzędujący prezydent odpowiedział, że jego kontrkandydat jest opakowaniem, w którym ukrywa się Moskwa.

Źródło: https:

W niedzielę wybory na Ukrainie. Moskwa wysuwa oczekiwania wobec ich zwycięzcy

Dodano: 19.04.2019 18:18 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Rosja chciałaby, aby przyszły prezydent Ukrainy "spojrzał w inny sposób" na perspektywy relacji z Moskwą, a także, by "całkowicie wykluczał jakiekolwiek siłowe metody" uregulowania sytuacji w Donbasie - oświadczył w piątek rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. O prezydenturę walczą na Ukrainie Petro Poroszenko i Wołodymyr Zełenski. Na niedzielę zaplanowana jest II tura wyborów.

Źródło: https:

Kim przyleci do Moskwy. Jeszcze w kwietniu poda rękę Putinowi

Dodano: 18.04.2019 19:00 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Północnokoreański przywódca Kim Dzong Un przybędzie w tym miesiącu do Rosji na spotkanie z prezydentem Władimirem Putinem - poinformował w czwartek Kreml w komunikacie. Wizyta odbędzie się na zaproszenie Putina. Dokładnego terminu ani miejsca spotkania nie podano.

Źródło: https:

Putin poleci do Włoch. Wizyta powinna "potwierdzić pozytywną dynamikę więzi"

Dodano: 17.04.2019 16:57 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Prezydent Rosji Władimir Putin złoży w lipcu wizytę we Włoszech - poinformował w środę w wyższej izbie parlamentu Rosji, Radzie Federacji, ambasador Włoch w Moskwie Pasquale Terracciano. Kreml potwierdzał dotąd, że do wizyty dojdzie latem tego roku.

Źródło: https:

Erdogan u Putina trzeci raz w tym roku. W tle napięcia z Waszyngtonem

Dodano: 08.04.2019 20:33 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan spotkał się w poniedziałek w Moskwie z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Komentatorzy wskazują, że tłem wizyty są napięcia pomiędzy Ankarą a Waszyngtonem, wywołane planowanym przez Turcję zakupieniem rosyjskich systemów obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej S-400.

Kreml: Moskwa nie uczestniczy w konflikcie w Donbasie. To konflikt wewnątrz Ukrainy

Dodano: 08.04.2019 14:56 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Rosja nie jest stroną konfliktu na wschodzie Ukrainy. Kijów musi sam uregulować sytuację w tym regionie - oznajmił w poniedziałek rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. Tak odpowiedział na słowa kandydata na prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego, który ogłosił gotowość do negocjacji z Władimirem Putinem i przekonywał, że należy "zrobić pierwsze kroki - zawiesić ogień".

Źródło: https:

"NYT": Moskwa zlecała zabójstwa Ukraińców walczących w Gruzji. Dla Putina byli zdrajcami

Dodano: 01.04.2019 15:56 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Za pierwsze zabójstwo otrzymał mercedesa i obietnicę pięciu tysięcy dolarów. Został zatrzymany, bo doniosła na niego była dziewczyna. Historię Rosjanina, który miał na zlecenie Moskwy zabijać Ukraińców pomagających w 2008 roku Gruzinom w wojnie z Rosją opisał "New York Times".

Źródło: https:

"Relacje siły są niesymetryczne". Fiński raport o wschodnim sąsiedzie

Dodano: 12.03.2019 19:14 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Finlandia obrała kurs na zacieśnienie współpracy z Zachodem przy jednoczesnym utrzymaniu dialogu z Rosją, ale coraz silniejsze przybliżanie się do zachodnich struktur obronnych może prowadzić do presji ze strony Moskwy - oceniono w raporcie fińskich ekspertów. Podkreślono, że relacje siły między Rosją a Finlandią są "niesymetryczne".

Tagi: Rosja, Moskwa, TVN, Rzym
Źródło: https:

Rosja zawiesza przestrzeganie układu INF. Władimir Putin podpisał dekret

Dodano: 04.03.2019 16:42 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Prezydent Rosji Władimir Putin w poniedziałek podpisał dekret o zawieszeniu członkostwa w traktacie o całkowitej likwidacji pocisków rakietowych pośredniego i średniego zasięgu (INF). Decyzję o zawieszeniu obowiązywania tego traktatu, wzorem Stanów Zjednoczonych, Moskwa zapowiedziała miesiąc wcześniej.

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone