niedziela, 21 października 2018 r.  Imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza
Wiadomości z tagiem Minister zdrowia  RSS
Minister zdrowia: tragedia braku kadr medycznych dotknie mieszkańców całej Polski

Dodano: 19.10.2018 20:17 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Wyż demograficzny wchodzi w okres, w którym najbardziej potrzebuje opieki medycznej, a niż demograficzny powoduje, że kadry są w wieku zaawansowanym – to, zdaniem ministra Łukasza Szumowskiego jeden z powodów braków kadrowych w polskiej ochronie zdrowia.

Źródło: https:

Elektroniczne skierowania coraz bliżej. Wkrótce rusza pilotaż

Dodano: 10.10.2018 16:16 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Pilotaż e-skierowań rozpocznie się w przyszłym tygodniu i potrwa do połowy 2019 roku – poinformował w środę dziennikarzy wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński. W całym kraju e-skierowania będą obowiązywać od stycznia 2021 roku.

Źródło: https:

Jest porozumienie, pielęgniarki przerywają protest. "Bierzemy to, co nam państwo oferuje"

Dodano: 09.10.2018 18:01 | 0 odsłon | 0 komentarzy

W siedzibie Ministerstwa Zdrowia przedstawicielki protestujących pielęgniarek z Wojewódzkiego Szpitala w Przemyślu podpisały we wtorek porozumienie z dyrektorem placówki i marszałkiem województwa. - Nigdy nie będziemy usatysfakcjonowane. Bierzemy to, co nam państwo oferuje - zaznaczyła Ewa Rygiel, przewodnicząca Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w przemyskim szpitalu. - To kompromis - podkreślił minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Źródło: https:

Ponad pół miliona rocznie dla szefów Agencji Badań Medycznych

Dodano: 05.10.2018 15:52 | 0 odsłon | 0 komentarzy


To nie jest kluczowy element i nie będę upierał się przy takich kwotach - tak minister zdrowia mówi o planowanych zarobkach szefów Agencji Badań Medycznych, która ma powstać w przyszłym roku. Prezes i zastępcy prezesa tej nowej instytucji mają zarabiać ponad pół miliona złotych rocznie, a pracownicy - średnio 12 tysięcy miesięcznie. Projekt ustawy o Agencji został skierowany do konsultacji.

Źródło: www.rmf24.pl

Głodujące pielęgniarki spotkały się z ministrem zdrowia

Dodano: 04.10.2018 14:59 | 0 odsłon | 0 komentarzy


W czwartek odbyło się spotkanie głodujących pielęgniarek z Przemyśla w Centrum Dialog w Warszawie. W rozmowach uczestniczył między innymi szef resortu zdrowia Łukasz Szumowski. "Nie możemy powiedzieć, że jesteśmy zadowolone, musimy to przeanalizować" - powiedziały protestujące. Wcześniej pielęgniarki, którym towarzyszył były minister zdrowia z Platformy Obywatelskiej Bartosz Arłukowicz, nie zostały wpuszczone do Sejmu.

Jaki dwa razy o szczepieniach. Rok temu przeciw "przymuszaniu", teraz obiecuje "promocję"

Dodano: 03.10.2018 17:22 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Patryk Jaki jako kandydat na prezydenta Warszawy obiecuje promocję szczepień. Rok temu stanął po stronie argumentów antyszczepionkowców. Jako wiceminister sprawiedliwości pisał krytycznie o "przymuszaniu do szczepień". Sejm w środę ma w porządku obrad projekt obywatelski zakładający likwidację tego obowiązku. Minister zdrowia Łukasz Szumowski przestrzega, że "dobrowolność jest groźna" i zapewnia o negatywnym stosunku rządu wobec projektu.

Źródło: https:

Jaki interweniował u ministra ws. szczepień. "Dyskryminacja"

Dodano: 03.10.2018 10:50 | 1 odsłon | 0 komentarzy

W czerwcu ubiegłego roku wiceminister sprawiedliwości interweniował u ministra zdrowia w sprawie obowiązku szczepień. "Postępowanie w zakresie przymuszania do szczepień stanowi dyskryminację obywateli RP w stosunku do pozostałych mieszkańców Unii Europejskiej" - pisał Patryk Jaki. Dziś projektem ws. obowiązku szczepień zajmą się posłowie.

"Każdy, kto złamał konstytucję, poniesie konsekwencje po zmianie władzy"

Dodano: 09.09.2018 22:25 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Wszystkie działania PiS wokół sądownictwa były tworzone po to, żeby ostatecznie mieć wpływ na wynik wyborów. Karność na państwa czeka. Władza przemija i mogę zagwarantować i obiecać publicznie: każdy, kto złamał konstytucję i prawo poniesie konsekwencje po zmianie władz - mówił w "Faktach po Faktach" TVN24 poseł PO Bartosz Arłukowicz, były minister zdrowia.

Źródło: https:

Knysok: Byliśmy ciamajdami

Dodano: 07.09.2018 17:00 | 5 odsłon | 0 komentarzy

100 ustaw, które przegłosowaliśmy w grudniu 1989 roku, żeby od stycznia weszły w życie, to był majstersztyk. Gdyby nie reforma Balcerowicza, to gdzie byśmy dzisiaj byli? Oczywiście koszty były, ale przecież byliśmy pionierami - mówi Anna Knysok, wiceminister zdrowia w rządzie Jerzego Buzka.

Źródło: https:

Śmiertelnie groźny wirus RS. "Lek dla wcześniaków za kilka tygodni"

Dodano: 06.09.2018 18:50 | 2 odsłon | 0 komentarzy


"Chcemy, żeby wcześniaki dostały lek przeciwko wirusowi RS" - podkreśla w rozmowie z RMF FM wiceminister zdrowia Marcin Czech. To odpowiedź na pytania o brak dostępu do profilaktyki zakażeń tym śmiertelnie groźnym wirusem. Mimo że program formalnie jest refundowany, pieniądze na sfinansowanie tej terapii są tylko w trzech województwach. Pierwszą dawkę leku wcześniaki powinny dostać najpóźniej za kilka tygodni.

Źródło: www.rmf24.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone