poniedziałek, 20 maja 2019 r.  Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny
Wiadomości z tagiem Marszałek Senatu  RSS
"W naszym obozie nie ma miejsca dla osób, które bagatelizują problem pedofilii"

Dodano: 15.05.2019 21:10 | 0 odsłon | 0 komentarzy

- W żaden sposób nie należy interpretować wypowiedzi profesora Legutki jako bagatelizowania zbrodni pedofilii - stwierdził w "Kropce nad i" w TVN24 wicemarszałek Senatu Adam Bielan (Porozumienie), odnosząc się do słów europosła PiS profesora Ryszarda Legutki, który, mówiąc o molestowaniu seksualnym przez duchownych, stwierdził, że "to nie jest żadna pedofilia, to jest pederastia".

Źródło: https:

Prezes PiS: bardzo lubię bywać u Julii Przyłębskiej

Dodano: 13.05.2019 20:03 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Mam wielu przyjaciół, którzy nie zajmują się polityką. Moim wielkim "odkryciem towarzyskim" jest prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska, bardzo lubię u niej bywać - mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński w telewizji państwowej. - Nie widzę w tej relacji żadnego zgrzytu - skomentował wicemarszałek Senatu Adam Bielan.

Źródło: https:

"Człowiek zasad, nauczyciel życia". Profesor Karol Modzelewski spoczął na Powązkach

Dodano: 08.05.2019 18:48 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Historyk i jeden z liderów opozycji demokratycznej w okresie PRL profesor Karol Modzelewski spoczął w środę na stołecznych Powązkach Wojskowych. - Takim życiorysem dałoby się obdzielić wiele osób - mówił w czasie uroczystości pogrzebowych były prezydent Aleksander Kwaśniewski. - Był nauczycielem życia, postaw życiowych - podkreślał były prezydent Bronisław Komorowski. - Mówił, jaką drogą powinniśmy iść. Zawsze można było liczyć na jego rozsądek - dodawał wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz.

"Atakowanie symboli", "to przypomina Iran". Po zatrzymaniu w sprawie naklejek z tęczową aureolą

Dodano: 08.05.2019 12:26 | 1 odsłon | 0 komentarzy

- Było to wydarzenie, które dotknęło wszystkich, którym bliski jest obraz Matki Boskiej Częstochowskiej. Tutaj działania policji są absolutnie uzasadnione - mówił w środę marszałek Senatu Stanisław Karczewski, odnosząc się do zatrzymania przez policję Elżbiety Podleśnej, której zarzucono profanację ikony Matki Boskiej Częstochowskiej. - To przypomina Iran czy jakąś inną teokratyczną strukturę - ocenił fakt zatrzymania kobiety senator niezrzeszony Marek Borowski.

Parlament: zamieszanie wokół klepsydry Modzelewskiego

Dodano: 08.05.2019 11:32 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Po naszej wczorajszej publikacji na temat odmowy przedstawicieli administracji Sejmu i Senatu, zgody na wywieszenie klepsydry z informacją o terminie pogrzebu prof. Karola Modzelewskiego, marszałek Senatu Stanisław Karczewski zaprzecza tej informacji.

Karczewski ostro o Tusku: Powinien zareagować choćby jednym zdaniem

Dodano: 05.05.2019 18:10 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Marszałek Senatu Stanisław Karczewski skrytykował szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska za brak reakcji na słowa Leszka Jażdżewskiego, które poprzedziły jego wykład na Uniwersytecie Warszawskim. "Gdyby Donald Tusk pretendował kiedykolwiek do miana męża stanu (...), to absolutnie powinien zareagować choćby jednym zdaniem, choćby jednym gestem" – przekonywał Karczewski. "Natomiast ani gestem, ani jednym zdaniem nie zareagował na tę skandaliczną wypowiedź" – dodał.

Bielan: Prezes podjął współpracownika Junckera kolacją. Wyjechał od nas w szampańskim nastroju

Dodano: 29.04.2019 21:01 | 1 odsłon | 0 komentarzy

- Wielokrotnie w imieniu pana prezesa (Kaczyńskiego - red.) rozmawiałem z bliskimi współpracownikami pana przewodniczącego Junckera, ci współpracownicy przyjeżdżali również do Warszawy - mówił w "Kropce nad i" w TVN24 Adam Bielan (Porozumienie), odnosząc się do słów przewodniczącego Komisji Europejskiej Jean-Claude'a Junckera, który stwierdził, że prezes PiS nie chce się z nim spotkać. Jak dodał wicemarszałek Senatu, "nawet w pewnym momencie pan prezes Jarosław Kaczyński jednego z tych współpracowników podjął kolacją".

"Partie z KE rozbiegną się w PE. To oszukiwanie wyborców"

Dodano: 17.04.2019 19:52 | 4 odsłon | 0 komentarzy

- Politycy Koalicji Europejskiej po wejściu do Parlamentu Europejskiego natychmiast mają zamiar rozbiec się po czterech partiach. Te frakcje głosują w różny sposób w PE. To oszukiwanie wyborców - ocenił Adam Bielan, wicemarszałek Senatu.

Bielan: Ciekawe, czy Broniarz zrezygnuje z pensji

Dodano: 13.04.2019 7:06 | 4 odsłon | 0 komentarzy

- Zastanawiam się, czy szef ZNP Sławomir Broniarz jest gotów zadeklarować, że zrezygnuje ze swojej pensji w kwietniu, tak jak będą to musieli zrobić strajkujący nauczyciele - mówił wicemarszałek Senatu Adam Bielan.

"Wierchuszka ZNP ustala działania w gabinecie Schetyny"

Dodano: 03.04.2019 21:24 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Jestem przekonany, że bardzo znaczna część tej akcji, którą pan Broniarz organizuje od wielu miesięcy, była zaplanowana już w zeszłym roku w gabinecie Grzegorza Schetyny - mówił w "Kropce nad i" wicemarszałek Senatu Adam Bielan.

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone