sobota, 23 marca 2019 r.  Imieniny: Feliksa, Konrada, Zbysławy
Wiadomości z tagiem Marek Belka  RSS
Kopacz "jedynką" w Wielkopolsce - zapowiada Schetyna

Dodano: 13.03.2019 19:25 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna poinformował na antenie TVN24, że w wyborach do Parlamentu Europejskiego Ewa Kopacz otworzy listę Koalicji Europejskiej w Wielkopolsce, Jerzy Buzek na Śląsku, Marek Belka w Łodzi a Włodzimierz Cimoszewicz w Warszawie.

"Dodatkowa i nieuzasadniona represja". Byli prezesi NBP zabrali głos

Dodano: 13.12.2018 18:38 | 13 odsłon | 0 komentarzy

Troje byłych prezesów Narodowego Banku Polskiego - Leszek Balcerowicz, Hanna Gronkiewicz-Waltz i Marek Belka wydało kolejne oświadczenie w sprawie zatrzymań byłego kierownictwa Komisji Nadzoru Finansowego. "Uważamy zatrzymanie i wysunięcie zarzutów (...) pod adresem Andrzeja Jakubiaka, Wojciecha Kwaśniaka i grupy ich współpracowników z KNF za drastyczne naruszenie elementarnej sprawiedliwości" - piszą.

"Polityka kadrowa PiS jest z piekła rodem"

Dodano: 20.11.2018 20:55 | 14 odsłon | 0 komentarzy

Prawo i Sprawiedliwość, nie kryjąc się z tym, nie stawia na kompetencje, tylko na lojalność - komentował w "Kropce nad i" w TVN24 profesor Marek Belka, były premier i były prezes Narodowego Banku Polskiego. Komentował objęcie przez Kacpra Kamińskiego - syna ministra Mariusza Kamińskiego - stanowiska w Banku Światowym. Ocenił, że polityka kadrowa partii rządzącej "jest zła, jest z piekła rodem" i już zaczyna "odbijać się czkawką".

"Jedynym poważnym krajem na świecie, któremu zależy na Polsce w sensie pozytywnym, są Niemcy"

Dodano: 08.10.2018 20:30 | 12 odsłon | 0 komentarzy

Polska jest krajem, który sobie sam nie poradzi. Trzeba spojrzeć na mapę, na potencjał gospodarczy, militarny i wszystko jest jasne - powiedział w "Faktach po Faktach" były premier i były szef Narodowego Banku Polskiego Marek Belka. Jego zdaniem, "jedynym krajem poważnym na świecie, któremu na Polsce zależy w sensie pozytywnym są Niemcy". - A my to niszczymy, zachowując się jak dziecko w składzie porcelany - dodał.

Źródło: https:

Belka: wybraliśmy, że będziemy mieć słabą pozycję w Unii

Dodano: 20.03.2018 21:02 | 25 odsłon | 0 komentarzy

W Berlinie i kilku innych stolicach nie ma wielkiego entuzjazmu dla ukarania Polski - powiedział Marek Belka, były premier i były prezes Narodowego Banku Polskiego, komentując spór Polski z Komisją Europejską. - Jeżeli będziemy mieli trochę woli do kompromisu, to myślę, że się z tego jesteśmy w stanie jakoś wykaraskać - ocenił.

Źródło: https:

Belka: Wejście do strefy euro mogłoby pomóc rozwiązać niektóre problemy polskiej gospodarki

Dodano: 16.02.2018 1:21 | 28 odsłon | 0 komentarzy

Wejście do strefy euro mogłoby pomóc rozwiązać problemy polskiej gospodarki, takie jak np. niska podaż kapitału - powiedział były prezes NBP Marek Belka. Dodał też, że w wypadku kryzysu strefy euro, dla Polski nie byłoby większej różnicy czy byłaby w niej, czy poza nią.

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

PiS ma dużo szczęścia w gospodarce

Dodano: 17.01.2018 17:59 | 26 odsłon | 0 komentarzy

Za kilka lat PiS może doprowadzić do wyjścia Polski z Unii. Teraz robi się wszystko, żeby obrzydzić Unię Polakom, stawiając ją w roli okupanta. Prędzej czy później Mateusz Morawiecki będzie musiał podjąć poważną debatę na ten temat – mówi Jackowi Nizinkiewiczowi były premier, minister finansów i szef NBP Marek Belka.

Źródło: www.rp.pl

Belka o polskiej gospodarce: Jeśli nie spartolimy, powinno być dobrze [WYWIAD]

Dodano: 08.05.2017 12:01 | 35 odsłon | 0 komentarzy

- Cieszę się, że to, iż PiS-owi spada poparcie, nie ma nic wspólnego z sytuacją gospodarczą. Inne rzeczy zdecydowały. Dla wyborców nie ma znaczenia sytuacja na rynku pracy, tylko jakiś Misiewicz czy 27 do 1 - stwierdza Marek Belka, były premier i prezes Narodowego Banku Polskiego.

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

Belka przed komisją: wiadomo było, że Amber Gold to gruby przekręt

Dodano: 21.02.2017 19:10 | 42 odsłon | 0 komentarzy

Były prezes Narodowego Banku Polskiego Marek Belka został we wtorek przesłuchany przez komisję śledczą ds. Amber Gold. - Tego rodzaju przypadki zdarzają się na całym świecie - tak Belka mówił o aferze. Dodał, że w jego ocenie "wiadomo było, że to gruby przekręt" i że "trzeba być analfabetą, żeby do czegoś takiego nie dojść".

Źródło: www.tvn24.pl

Marek Belka przed komisją ds. Amber Gold: "Nieprawda, że NBP nic nie zrobił"

Dodano: 21.02.2017 18:02 | 39 odsłon | 0 komentarzy


"To jest po prostu nieprawda, że nic nie zrobiliśmy ws. Amber Gold" - mówił przed komisją śledczą były szef banku centralnego Marek Belka. Według niego, NBP nie mógł zgłosić sprawy do prokuratury, bo byłoby to wyjście poza mandat Banku. Pytany przez posła PiS Marka Suskiego, co Narodowy Bank Polski zrobił w sprawie Amber Gold, Belka odpowiedział, że NBP sprawdził, czy Amber Gold podlega kontroli, rejestracji, regulacji przez NBP. "Człowiek, jak spojrzał na reklamę, która obiecuje gwarantowany dochód 13 proc., to już wiadomo było, że to jest...

Źródło: www.rmf24.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone