niedziela, 21 października 2018 r.  Imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza
Wiadomości z tagiem Luksemburg  RSS
Brexit nadal bez porozumienia. "Nie dramatyzujemy"

Dodano: 15.10.2018 16:22 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Polska apeluje o elastyczność, by uniknąć najgorszego rozwiązania, jakim byłoby wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej bez porozumienia - mówił w poniedziałek w Luksemburgu minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz. Tego samego dnia rzecznik Komisji Europejskiej Margaritis Schinas poinformował, że do rozpoczęcia unijnego szczytu w środę wieczorem nie przewidziano żadnych rozmów z Wielką Brytanią na temat brexitu. - Nie ma powodów do paniki - komentują szefowie dyplomacji państw unijnych.

Labuda: Tusk mówi o pojednaniu, a nie o jedności

Dodano: 06.10.2018 20:13 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Donald Tusk wyraźnie chce związać to, co zostało rozprute, czyli Polskę i nasze społeczeństwo – powiedziała w programie "Fakty po Faktach" Barbara Labuda, była posłanka i ambasador w Luksemburgu. Wraz z posłanką Joanną Scheuring-Wielgus komentowały sobotnią wypowiedź przewodniczącego Rady Europejskiej.

Źródło: https:

SN skierował do Luksemburga nowe pytania prejudycjalne

Dodano: 03.10.2018 15:15 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Są nowe pytania prejudycjalne Sądu Najwyższego do Trybunału Sprawiedliwości Unii. Jak ustalił dziennikarz RMF FM Tomasz Skory, Sąd Najwyższy skierował do Luksemburga kolejne pytania, identyczne z tymi, które zadał na początku sierpnia. Tym razem, w związku z wycofaniem przez ZUS skargi, na której były oparte - dotyczą innej, ale podobnej sprawy. Sąd Najwyższy wnosi do TSUE o rozpatrzenie pytań w trybie przyspieszonym i w połączeniu z poprzednią sprawą.

Źródło: www.rmf24.pl

Komisja Europejska formalnie pozwała Polskę do europejskiego trybunału

Dodano: 03.10.2018 14:25 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Komisja Europejska formalnie pozwała Polskę do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Do Luksemburga wpłynęła w środę skarga Komisji. Najważniejsza instytucja w Brukseli wnosi o środki tymczasowe i tryb przyspieszony postępowania.

Premier: Rząd nie otrzymał jeszcze treści skargi KE do TSUE

Dodano: 01.10.2018 20:23 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Rząd nie otrzymał treści skargi Komisji Europejskiej do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej dotyczącej przepisów ustawy o SN; gdy ją otrzymamy, odniesiemy się - zapowiedział w poniedziałek w telewizji Polsat News premier Mateusz Morawiecki. Komisja Europejska podjęła w ubiegłym tygodniu decyzję o skierowaniu do Trybunału Sprawiedliwości UE skargi przeciwko Polsce. Chodzi o przepisy ustawy o Sądzie Najwyższym. KE występuje o rozpatrzenie sprawy przez sędziów w Luksemburgu w trybie przyspieszonym. Chce również, by TSUE wydał tymczasową...

Źródło: www.rmf24.pl

"Specjalnej możliwości manewru nie ma". Sąd Najwyższy może wycofać się z pytań do Luksemburga

Dodano: 30.09.2018 12:01 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Prawdopodobnie w ciągu tygodnia Sąd Najwyższy wycofa pytania prejudycjalne do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej - przekazał w niedzielę rzecznik Sądu Najwyższego, Michał Laskowski. Zaznaczył jednak, że decyzja nie zapadła, choć wobec możliwości umorzenia postępowania w sprawie, w której SN zapytał Luksemburg o wykładnię przepisów, sąd "specjalnej możliwości manewru nie ma".

Źródło: https:

Tryb przyspieszony, rozprawa w lutym. Unijny trybunał podał Polsce termin

Dodano: 28.09.2018 15:48 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Polski rząd otrzymał informację o dacie rozprawy w sprawie pytań prejudycjalnych, jakie Sąd Najwyższy przesłał 2 sierpnia do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) w Luksemburgu. Termin wyznaczono na luty przyszłego roku roku 
- dowiedziała się TVN24. TSUE przyjął dla tej sprawy tryb przyspieszony.

Ustawa za deal? Czyli przychodzi Morawiecki do Gersdorf

Dodano: 24.09.2018 22:31 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Pozew Komisji Europejskiej przeciwko Polsce do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, spowodowany zmianami w Sądzie Najwyższym, przerwał poszukiwania kompromisu w tej sprawie na polskim podwórku. I dobrze, bo Mateusz Morawiecki w ostatnim tygodniu posunął się zbyt daleko, by uniknąć zwarcia z Trybunałem w Luksemburgu. Świadczy o tym jego nieoficjalna wizyta w gabinecie pierwszej prezes Sądu Najwyższego, podczas której miał wyrazić gotowość do nowelizacji ustawy i częściowego odkręcenia reformy. Pod pewnymi warunkami, premier mógł...

Źródło: www.rmf24.pl

Nie można zwolnić z pracy za powtórny ożenek. Jest wyrok unijnego trybunału

Dodano: 12.09.2018 13:04 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Katolicki pracodawca nie może zwolnić pracownika-katolika za to, że się rozwiódł i zawarł kolejne małżeństwo. Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej w Luksemburgu uznał, że to ''może stanowić zabronioną dyskryminację ze względu na religię’’.

Źródło: https:

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone