środa, 23 października 2019 r.  Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna
Wiadomości z tagiem Londyn  RSS
Zeznania w USA zamiast ekstradycji żony dyplomaty? Bliscy zabitego 19-latka: gniew rośnie

Dodano: 22.10.2019 12:53 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Brytyjscy detektywi polecą do Stanów Zjednoczonych, aby tam przesłuchać żonę amerykańskiego dyplomaty, która w Zjednoczonym Królestwie śmiertelnie potrąciła nastolatka i wyjechała. Funkcjonariusze czekają jedynie na wizy - poinformowano we wtorek. Dzień wcześniej MSZ w Londynie zapowiedziało przegląd przepisów dotyczących immunitetów dyplomatycznych dla personelu USA korzystającego z bazy wojskowej w Croughton.

Źródło: https:

"Najpierw Londyn, potem Bruksela i Strasburg"

Dodano: 22.10.2019 12:11 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Umowę w sprawie brexitu między Londynem a Brukselą powinna najpierw ratyfikować brytyjska Izba Gmin, a dopiero potem Parlament Europejski - powiedział we wtorek szef Komisji Europejskiej Jean–Claude Juncker podczas debaty w europarlamencie. Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk powtórzył w czasie obrad to, co - jak mówił - przekazał w sobotę brytyjskiemu premierowi Borisowi Johnsonowi: "brexit bez porozumienia nigdy nie będzie naszą decyzją".

Bercow nie pozwolił na głosowanie nad nową umową z Unią. Powołał się na zapis z 1604 roku

Dodano: 21.10.2019 19:28 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Poparcie dla nowego porozumienia z Unią Europejską w sprawie brexitu nie będzie przedmiotem głosowania w czasie obrad Izby Gmin w Londynie - zdecydował jej spiker John Bercow.

Źródło: https:

Media: albo zgoda Izby Gmin w tym tygodniu, albo Unia opóźni brexit

Dodano: 20.10.2019 22:18 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Unia Europejska opóźni brexit do lutego 2020 roku, jeśli brytyjski premier Boris Johnson nie zdoła w nadchodzącym tygodniu zdobyć poparcia Izby Gmin dla wynegocjowanego przez siebie porozumienia z Brukselą - pisze w niedzielę "The Sunday Times". Jak dodaje brytyjska gazeta, data owego wyjścia byłaby ruchoma. Oznacza to, że Londyn mógłby opuścić UE wcześniej - 1 lub 15 dnia listopada, grudnia lub stycznia - jeśli umowa z "27" zostałaby ratyfikowana przed końcem wskazanego terminu.

Źródło: https:

Pałac Elizejski: w Londynie potrzebne merytoryczne głosowanie

Dodano: 20.10.2019 10:22 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Europejscy przywódcy komentują sobotnią decyzję brytyjskiej Izby Gmin w sprawie poprawki przewidującej odłożenie głosowania nad poparciem dla umowy brexitowej wynegocjowanej przez gabinet Borisa Johnsona z Unią Europejską. Zdaniem premiera Mateusza Morawieckiego, w tej sytuacji priorytetem powinno być "unikanie chaotycznego bezumownego brexitu".

Źródło: https:

Kolejne schody przed rządem Johnsona. Plany parlamentu w Londynie nie po jego myśli

Dodano: 17.10.2019 20:12 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Brytyjska Izba Gmin formalnie zgodziła się w czwartek po południu na specjalne posiedzenie w sobotę. Parlamentarzyści wbrew stanowisku rządu w Londynie zdecydowali jednak, że nie ograniczą się jedynie do prostego głosowania "za" lub "przeciw" nowemu porozumieniu w sprawie brexitu, uzgodnionemu na czwartkowym szczycie w Brukseli. Mimo to Boris Johnson powtórzył, że jest pewien zaaprobowania przez deputowanych nowej umowy.

Źródło: https:

Johnson dogadał się z Unią, ale opozycja nie zamierza ułatwiać mu życia

Dodano: 17.10.2019 15:59 | 0 odsłon | 0 komentarzy

W Brukseli ulga, bo po długich negocjacjach udało się osiągnąć z rządem Borisa Johnsona porozumienie w sprawie warunków brexitu. Nieco bardziej sceptycznie przyjęto umowę w Londynie. Porozumienie musi zostać zaakceptowane przez Izbę Gmin, a opozycja już teraz zapowiada, że będzie głosować w parlamencie za jego odrzuceniem.

Tagi: LG, Brexit, TVN, Londyn
Źródło: https:

"Mamy żelazny mandat do przeprowadzenia referendum w sprawie niepodległości"

Dodano: 15.10.2019 21:51 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Londyn nie ma prawa blokować wniosku o referendum w sprawie niepodległości Szkocji. Mamy żelazny mandat do jego przeprowadzenia - oświadczyła we wtorek Nicola Sturgeon, szefowa szkockiego rządu autonomicznego i liderka Szkockiej Partii Narodowej (SNP), na zakończenie konferencji programowej tego ugrupowania. Dodała, że głosowanie "musi odbyć się w przyszłym roku".

Źródło: https:

Protestował w stroju brokuła, został zatrzymany

Dodano: 15.10.2019 16:10 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Aktywiści z organizacji Extinction Rebellion (XR) zapowiedzieli we wtorek, że będą kontynuować protesty klimatyczne w Londynie, mimo wydanego przez policję nakazu ich zakończenia. Trwające od ponad tygodnia demonstracje mają na celu zwrócenie uwagi na pilną konieczność walki ze zmianami klimatycznymi. Od początku protestów zatrzymano już prawie 1,5 tysiąca aktywistów, którzy często, dla przyciągnięcia uwagi, posuwają się do szalonych pomysłów: wspinają się na budynki, czy przyklejają klejem do chodników. Podczas niedzielnej demonstracji zatrzymano m.in. mężczyznę przebranego za brokuła.

Źródło: https:

"Nie ma wątpliwości, że jego intencją było zabicie tak wielu osób, jak to możliwe"

Dodano: 14.10.2019 19:55 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Na karę dożywotniego więzienia został skazany w poniedziałek mieszkający w Wielkiej Brytanii sudański azylant, który w sierpniu 2018 roku próbował w okolicach budynku parlamentu w Londynie rozjechać samochodem grupę rowerzystów oraz policjantów.

Źródło: https:

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone