piątek, 26 kwietnia 2019 r.  Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda
Wiadomości z tagiem Leki  RSS
Wielka parada w gęstej mgle. Pokazali najsilniejszy współczesny niszczyciel

Dodano: 24.04.2019 18:03 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Większy, silniejszy i równie nowoczesny jak okręty amerykańskie - taki ma być, według Chińczyków, najnowszy niszczyciel Nanchang. Jednostka we wtorek została po raz pierwszy zaprezentowana publiczności i świadczy o olbrzymim postępie, jaki dokonał się w modernizacji chińskiej floty. W niedalekiej przyszłości ma stać się ona filarem chińskich grup uderzeniowych lotniskowców.

Źródło: https:

Papież przybył do Maroka. Witany mlekiem migdałowym i daktylami

Dodano: 30.03.2019 16:24 | 5 odsłon | 0 komentarzy

Papież Franciszek przybył w sobotę do Maroka, rozpoczynając dwudniową wizytę w stolicy tego kraju, Rabacie. Głównymi tematami jego pielgrzymki i przemówień będą dialog z islamem oraz migracja.

Źródło: https:

Terlikowski: Słowa i realne ofiary

Dodano: 29.03.2019 16:00 | 5 odsłon | 0 komentarzy

Gdy Donald Trump został kandydatem na kandydata na prezydenta, nie byłem jego szczególnym wielbicielem. Uważałem, że jest on farbowanym konserwatystą, który tylko na potrzeby wyborów przyjął postawę i poglądy ewangelikalnych protestantów. Obrońcą życia nigdy wcześniej nie był, obrona rodziny i małżeństwa wychodziła mu średnio, szczególnie w życiu osobistym, a datki dawał zarówno na demokratów (więcej), jak i republikanów (mniej). Jego chrześcijańskie poglądy dalekie były zaś od ortodoksji.

Źródło: https:

Nowy sezon "Ninjago - Mistrzowie Spinjitzu" w Cartoon Network

Dodano: 27.03.2019 18:05 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Nadszedł czas na wielki pojedynek pomiędzy legendarnymi bohaterami z dalekiego wschodu i okrutnymi najeźdźcami - Oni. Premiera dziesiątego sezonu serialu "Ninjago - Mistrzowie Spinjitzu" w kwietniu na antenie Cartoon Network.

Tagi: Premier, Leki
Źródło: feedproxy.google.com

Asus i ASRock gotowi do prezentacji płyt głównych z chipsetem X570

Dodano: 25.03.2019 13:47 | 5 odsłon | 0 komentarzy

Baza dla rodziny Matisse. Serwis Videocardz opublikował listy płyt głównych z chipsetami X570, które w niedalekiej przyszłości zostaną wprowadzone na rynek przez Asusa i ASRocka. Zestawienie wygląda naprawdę imponująco, więc nie musicie martwić się o ograniczone możliwości wyboru nowych urządzeń. Można też śmiało zakładać, że reszta dużych producentów płyt pokaże podobną liczbę swoich konstrukcji.

Tagi: USA, Leki
Źródło: https:

Miniaturyzacja? Od zawsze przyspieszała nasz rozwój

Dodano: 13.03.2019 13:43 | 11 odsłon | 0 komentarzy


Jeśli wydaje nam się, że tworzenie coraz mniejszych mikroprocesorów, to jakieś wyjątkowe osiągnięcie naszej cywilizacji, powinniśmy to raz jeszcze przemyśleć. Naukowcy z Emory University w Atlancie przekonują, że miniaturyzacja zawsze była naszą mocną stroną i przyczyniała się do rozwoju ludzkości. W artykule na łamach czasopisma "Evolutionary Anthropology" zwracają uwagę między innymi na drobne, łupane kawałki kamieni dające naszym dalekim przodkom możliwość lepszego wykorzystania pożywienia, skuteczniejszego polowania, czy walki na...

Źródło: https:

"Zapotrzebowanie na leki okazało się być zdecydowanie wyższe niż przewidywano"

Dodano: 07.03.2019 15:57 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Szpitale nie muszą się martwić o przekroczenia w programach lekowych. Nie zostaną na lodzie. - Zapadła już decyzja o zmianie planu finansowego Narodowego Funduszu Zdrowia, w tym w części dotyczącej nadwykonań za rok poprzedni i te świadczenia będą sfinansowane - zapewnia prezes dr Andrzej Jacyna.

Tagi: TVN, Leki, Szpitale, PIT
Źródło: https:

Szpitale czekają na setki milionów złotych. Niektóre wstrzymują leczenie chorych na raka

Dodano: 05.03.2019 15:15 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Narodowy Fundusz Zdrowia jest winny szpitalom setki milionów złotych za leki, które podają najciężej chorym pacjentom, głównie chorym na raka - informuje "Gazeta Wyborcza". Zaznacza, że placówki są w takiej sytuacji, że niektóre muszą wstrzymać leczenie. NFZ odpowiada, że zobowiązania zostały wypełnione, a fundusz w tej chwili nie dysponuje wolnymi środkami.

Źródło: https:

Największy przegrany szczytu w Hanoi? "Nie Trump i na pewno nie Kim Dzong Un"

Dodano: 03.03.2019 7:14 | 1 odsłon | 0 komentarzy

- Największym przegranym tego szczytu nie jest wcale nawet Donald Trump, a na pewno nie Kim Dzong Un, tylko prezydent Korei Południowej Mun Dze In - mówił w programie "Horyzont" w TVN24 profesor Bogdan Góralczyk, dyplomata, były ambasador RP w Tajlandii. Jak wskazał, to właśnie on cały swój program prezydencki oparł o to, że spróbuje "nie tyle zjednoczyć, bo to daleki proces, ale zainwestować w Korei Północnej".

Raport ONZ: Izrael mógł się dopuścić zbrodni przeciwko ludzkości

Dodano: 28.02.2019 20:55 | 7 odsłon | 0 komentarzy


Za sprawą swojej wypowiedzi o "wysysanym z mlekiem matki antysemityzmie" izraelski polityk Israel Katz stał się niespełna dwa tygodnie temu szeroko rozpoznawalny w Polsce. Teraz ponownie o nim głośno za sprawą formy, w której odrzuca raport ONZ o przelewie krwi na granicy Izraela ze Strefą Gazy.

Źródło: https:

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone