wtorek, 23 kwietnia 2019 r.  Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha
Wiadomości z tagiem Krzysztof Tchórzewski  RSS
Wyższy rachunek za prąd? "Trzeba cierpliwie i spokojnie czekać na korektę"

Dodano: 18.01.2019 14:04 | 6 odsłon | 0 komentarzy


"Każdy musi wybrać indywidualnie co teraz zrobi" - tak minister energii Krzysztof Tchórzewski radzi mieszkańcom Warszawy i okolic, którzy od kilku tygodni dostają informację o wyższych cenach prądu.

Źródło: https:

Tchórzewski: Moda na oskarżanie własnego państwa

Dodano: 06.01.2019 14:47 | 8 odsłon | 0 komentarzy

- W innych państwach aż tak nie jest, żeby poszczególni obywatele - nawet na poziomie parlamentarnym - od razu oskarżali i ściągali na własne państwo śledztwo. U nas taka „moda” się pojawiła - ubolewał minister energii Krzysztof Tchórzewski, pytany o to, czy zamrożenie cen energii, uchwalone przez parlament, narusza przepisy Unii Europejskiej.

Premier zapewnia: Prąd nie będzie droższy

Dodano: 21.12.2018 16:52 | 9 odsłon | 0 komentarzy


"Rząd planuje obniżkę akcyzy na energię do 5 zł i redukcję opłaty przejściowej o 95 proc."- powiedział w piątek premier. Jak zaznaczył Mateusz Morawiecki: dotrzymujemy słowa i wprowadzamy mechanizmy, które pozwolą utrzymać ceny na dotychczasowym poziomie. "Nie będzie podwyżek cen energii - zapewnił. Szef rządu dodał, że poproszono marszałka o zwołanie posiedzenia Sejmu, żeby przyjąć odpowiednie uregulowania ustawowe jeszcze w tym roku. I jak podkreślił, minister energii Krzysztof Tchórzewski, zlecił audyt w spółkach energetycznych.

Minister wzywa do interwencji. "Oczekujemy zdecydowanych kroków"

Dodano: 15.10.2018 17:27 | 16 odsłon | 0 komentarzy

Minister energii Krzysztof Tchórzewski wystąpił w poniedziałek do Komisji Europejskiej z prośbą o zwołanie Komitetu do spraw Zmian Klimatu i podjęcie interwencji na rynku uprawnień do emisji dwutlenku węgla. Zdaniem przedstawiciela polskiego rządu zostały spełnione warunki, które obligują Komisję do podjęcia odpowiednich działań.

Podwyżki cen prądu? Eksperci swoje, minister swoje

Dodano: 26.09.2018 14:31 | 14 odsłon | 0 komentarzy


"Nie ma mowy o podwyżkach cen prądu dla gospodarstw domowych" - zapewnia minister energii Krzysztof Tchórzewski, a eksperci odpowiadają: "To zaklinanie rzeczywistości". Według specjalistów, wysokie koszty wytwarzania energii mocno uderzą nas po kieszeni - niezależnie od tego, co zrobią politycy.

Węgiel z Donbasu w Polsce. Minister energii: służby się tym interesują

Dodano: 08.08.2018 15:45 | 20 odsłon | 0 komentarzy

Nie ma żadnego zagrożenia dla naszego bezpieczeństwa energetycznego - zapewniał w środę minister energii Krzysztof Tchórzewski, pytany o sprawę węgla z Donbasu, który trafia do Polski. - Poszczególne państwa muszą przestrzegać natomiast nałożonych sankcji i pilnować, żeby one były realnie przestrzegane - wskazał, dodając, że "jest to obowiązek naszych służb".

Emerytalna rewolucja nie dla górników? "Może doprowadzić do roszczeń"

Dodano: 15.06.2018 17:13 | 20 odsłon | 0 komentarzy

Minister energii Krzysztof Tchórzewski wnioskuje o wyłączenie spółek górniczych z Pracowniczych Planów Kapitałowych - wynika z opinii resortu do projektowanej ustawy o nowym programie emerytalnym. Zdaniem ministra, wprowadzenie programu może być negatywne dla górniczych spółek i doprowadzić do roszczeń rekompensacyjnych ze strony górników.

Źródło: https:

Ważą się losy pierwszej polskiej elektrowni atomowej. Dwie wielkie spółki poza inwestycją

Dodano: 14.05.2018 15:20 | 21 odsłon | 0 komentarzy

Tauron i KGHM nie będą uczestniczyć w projekcie jądrowym - poinformował w poniedziałek minister energii Krzysztof Tchórzewski. Rząd chce natomiast, by w realizację inwestycji nadal zaangażowana była Polska Grupa Energetyczna (PGE), która obecnie jest liderem projektu. W ubiegłym tygodniu pojawiły się spekulacje, że wiodącą rolę w budowie pierwszej elektrowni atomowej w Polsce mógłby pełnić PKN Orlen.

Sejmowy spór o nową opłatę doliczaną do paliwa. "To antyludzka ustawa, benzyna plus"

Dodano: 09.05.2018 20:49 | 22 odsłon | 0 komentarzy

Obciążenie związane z opłatą emisyjną doliczaną do ceny paliw mają wziąć na siebie państwowe spółki - zapewniał w środę w Sejmie minister energii Krzysztof Tchórzewski podczas pierwszego czytania projektu nowelizacji ustawy o biopaliwach. Sceptyczna wobec tych zapowiedzi jest jednak opozycja. - To kolejna danina, która podniesie ceny paliw, ale i innych towarów - uważa poseł Zdzisław Gawlik z Platformy Obywatelskiej. PO, Nowoczesna i Kukiz'15 chcą odrzucenia projektu w pierwszym czytaniu, rządową propozycję popiera natomiast Prawo i Sprawiedliwość.

Redukcja CO2. "Bez energetyki jądrowej Polska nie osiągnie celów"

Dodano: 16.04.2018 21:36 | 24 odsłon | 0 komentarzy

Bez wdrożenia energetyki jądrowej Polska nie będzie w stanie osiągnąć celów redukcji emisji CO2 wynegocjowanych z Komisją Europejską – poinformował minister energii Krzysztof Tchórzewski.

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone