środa, 21 sierpnia 2019 r.  Imieniny: Franciszka, Kazimiery, Ruty
Wiadomości z tagiem Kropka nad i  RSS
"Nie jestem od słuchania PSL, tylko od budowania koalicji, która wygra z PiS"

Dodano: 11.07.2019 21:05 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Z szefem PSL Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem jesteśmy umówieni na piątek. Jesteśmy na etapie zamykania koalicji. To kwestia najbliższych dni, może godzin - powiedział w "Kropce nad i" lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna.

Źródło: https:

"Martwię się o poziom i przyszłość chrześcijaństwa w Polsce"

Dodano: 10.07.2019 21:06 | 3 odsłon | 0 komentarzy

- Jesteśmy jako wierni bardzo podzieleni, także polityka nas dzieli, to prowadzi do upolitycznienia wewnątrz Kościoła - mówił w "Kropce nad i" w TVN24 ksiądz profesor Alfred Wierzbicki z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Dodał, że martwi się "o poziom i przyszłość chrześcijaństwa w Polsce". Redaktor naczelny "Liberte!" Leszek Jażdżewski stwierdził, że "Kościół nie wyróżnia się, niestety, świętością spośród innych instytucji".

Źródło: https:

"Cały czas jest presja na sędziów, żeby byli spolegliwi"

Dodano: 08.07.2019 21:06 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Zmiany w sądownictwie nie przyczyniły się ani do przyspieszenia postępowań, ani do prawdziwego, porządnego ścigania zaniechań dyscyplinarnych, tylko cały czas jest presja na sędziów, żeby byli spolegliwi - podkreśliła w "Kropce nad i" Małgorzata Gersdorf. W ocenie pierwszej prezes Sądu Najwyższego mają one "służyć wymianie kadr".

Źródło: https:

"Niebezpieczna utopia". Zybertowicz o poglądach von der Leyen

Dodano: 03.07.2019 20:51 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Mam nadzieję, gdy pani przewodnicząca Komisji skonfrontuje się z rzeczywistą polityką, to odróżni swoje ideologiczne wyobrażenia od tego, co jest możliwe w Unii - powiedział w "Kropce nad i" doradca prezydenta, profesor Andrzej Zybertowicz, komentując poglądy nominowanej na szefową Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen. Na to stanowisko wysuwany był także Frans Timmermans. - Udało się zapobiec jego awansowi, ten awans mógłby być odbierany jako premia za łamanie reguł neutralności urzędników Unii Europejskiej - komentował Zybertowicz.

"Rzecznik praw dziecka, który mówi, że można bić dzieci: to jest niebywałe"

Dodano: 19.06.2019 21:26 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Łatwo jest mi powiedzieć, że dzieci nie należy bić, ale jak się samemu nie ma dzieci, to jest się ekspertem na papierze - powiedział w "Kropce nad i" w TVN24 Bartosz Kownacki (PiS). Przyznał, że "jak był małym dzieckiem to kilka razy zdarzyło się, że dostał klapsa, ale nie jakoś specjalnie mocno". Cezary Tomczyk (PO-KO) podkreślił, że rzecznik praw dziecka "powinien zawsze stać po stronie dzieci". - Po takich słowach w każdym normalnym kraju rzecznik praw dziecka powinien podać się do dymisji - ocenił.

Źródło: https:

"Mnie się wydawało, że to w ogóle jest niemożliwe, żeby za mojego życia komuna upadła"

Dodano: 03.06.2019 21:14 | 3 odsłon | 0 komentarzy

- Dla mnie 4 czerwca to był Żoliborz, kiedy głosowałem na stronę solidarnościową i to był wielki dzień wielkiej radości - mówił w 'Kropce nad i" w TVN24 Muniek Staszczyk, wspominając okres transformacji ustrojowej i wybory 4 czerwca. - Z całą pewnością był koniec tej szarzyzny, była nadzieja na kolory - dodał Paweł Kukiz.

Źródło: https:

"To jest porażka, którą można odrobić w pół roku"

Dodano: 29.05.2019 21:10 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Gdyby wszyscy kandydaci Koalicji Europejskiej pracowali w tej kampanii, tak jak moi koledzy z listy, ja i Bartek Arłukowicz oraz paru innych, to ten wynik byłby inny - mówił w "Kropce nad i" były szef MSZ Radosław Sikorski, komentując wyniki niedzielnych wyborów do europarlamentu. Sam uzyskał w nich mandat. Ocenił jednocześnie, że koalicja partii opozycyjnych stworzyła "siłę, z którą PiS może przegrać".

Źródło: https:

"Czas funkcjonowania Koalicji jest już za nami"

Dodano: 27.05.2019 20:26 | 8 odsłon | 0 komentarzy

Nie wszystko się udało w kampanii. Za dużo było ideologii i skrętu w lewo w Koalicji Europejskiej, niepotrzebne było wzięcie na sztandary różnych spraw ideologicznych - mówił w specjalnym wydaniu "Kropki nad i" w TVN24 Władysław Kosiniak-Kamysz. Przyznał, że "umowa koalicyjna została zawiązana na wybory europejskie". - Te wybory się zakończyły, więc czas funkcjonowania Koalicji Europejskiej już jest za nami - dodał.

"Mobilizacja środowisk wiejskich mogła być w reakcji na próbę oderwania Kościoła od polskości"

Dodano: 26.05.2019 22:33 | 5 odsłon | 0 komentarzy

Im wyższa frekwencja, tym większe szanse PiS-u, bo to znaczy, że wieś mobilizuje się - mówił w specjalnym wydaniu "Kropki nad i" w TVN24 Aleksander Smolar z Fundacji Batorego, komentując sondażowe wyniki wyborów do PE. - Sądzę, że mobilizacja środowisk wiejskich mogła być w reakcji na próbę oderwania Kościoła od polskości - ocenił z kolei doradca prezydenta Andrzej Zybertowicz.

Źródło: https:

Kwaśniewski: PiS bardzo precyzyjnie rozegrał wszystkie elementy strachu

Dodano: 26.05.2019 22:27 | 5 odsłon | 0 komentarzy

PiS-owi trzeba pogratulować. Przeprowadził profesjonalną kampanię, opartą precyzyjnie na tych strachach, które wśród ludzi były - ocenił w specjalnym wydaniu "Kropki nad i" w TVN24 były prezydent Aleksander Kwaśniewski. Komentował sondażowe wyniki wyborów do europarlamentu.

Źródło: https:

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone