poniedziałek, 20 maja 2019 r.  Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny
Wiadomości z tagiem Kropka nad i  RSS
Dera: niech każdy z biskupów stanie w prawdzie i powie, czy przyczyniał się do zgorszenia

Dodano: 16.05.2019 21:26 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Ktoś, kto obcuje z dziećmi, doprowadza do olbrzymiej traumy, w moim odczuciu nie powinien być księdzem - powiedział w "Kropce nad i" prezydencki minister Andrzej Dera. Przekonywał przy tym, że pedofilia w Kościele "jest zjawiskiem marginalnym".

Źródło: https:

"W naszym obozie nie ma miejsca dla osób, które bagatelizują problem pedofilii"

Dodano: 15.05.2019 21:10 | 1 odsłon | 0 komentarzy

- W żaden sposób nie należy interpretować wypowiedzi profesora Legutki jako bagatelizowania zbrodni pedofilii - stwierdził w "Kropce nad i" w TVN24 wicemarszałek Senatu Adam Bielan (Porozumienie), odnosząc się do słów europosła PiS profesora Ryszarda Legutki, który, mówiąc o molestowaniu seksualnym przez duchownych, stwierdził, że "to nie jest żadna pedofilia, to jest pederastia".

Źródło: https:

"Jeżeli Bóg istnieje, to powinien być Gniew Boży właśnie na coś takiego"

Dodano: 14.05.2019 21:06 | 0 odsłon | 0 komentarzy

- Jeżeli uda się skazać kilkudziesięciu sprawców tych obrzydliwych przestępstw, jeżeli uda się ich wyrzucić poza struktury kościelne, jeżeli uda się zapobiec takim sytuacjom w przyszłości, to warto było to zrobić - mówił o filmie braci Sekielskich w "Kropce nad i" Zbigniew Gryglas (Porozumienie). - Jeżeli Bóg istnieje, to powinien być Gniew Boży właśnie na coś takiego - na wykorzystywanie niewinnego dziecka i to jeszcze w imię Boga - ocenił Michał Kamiński z klubu PSL-UED.

Źródło: https:

"Nowy etap rewolucji państwa PiS". Wniosek o ukarania Giertycha w Izbie Dyscyplinarnej SN

Dodano: 09.05.2019 17:49 | 0 odsłon | 0 komentarzy

W czwartek Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego zajmowała się wnioskiem o ukaranie mecenasa Romana Giertycha. Prokurator krajowy chce kar za wypowiedzi sprzed blisko trzech lat, które padły w "Kropce nad i" w TVN24. Izba nie rozstrzygnęła sprawy. - Woleli odroczyć tę decyzję do czasu, aż rozstrzygnie się to politycznie - ocenił postępowanie mecenas. Giertych jest pierwszym adwokatem, którym zajęła się nowa izba Sądu Najwyższego.

Źródło: https:

Jażdżewski: mówiłem na własny rachunek i we własnym imieniu

Dodano: 08.05.2019 21:02 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Ja po prostu powiedziałem, że król jest nagi - mówił w "Kropce nad i" redaktor naczelny "Liberté!" Leszek Jażdżewski. Odniósł się w ten sposób do swojego wystąpienia na Uniwersytecie Warszawskim. Skrytykował w nim Kościół w Polsce. Wyjaśnił, że użył "dużych kwantyfikatorów, ale to było świadome".

Źródło: https:

"W pierwszy dzień strajku powiedziałem, Małgosiu przegracie tę sprawę"

Dodano: 25.04.2019 20:48 | 4 odsłon | 0 komentarzy

- Przewidywałem na początku, że nauczyciele zostaną rozegrani przez ten system, przez dwie strony sporu politycznego (...). Niestety spełniły się moje przewidywania - mówił w "Kropce nad i" w TVN24 Paweł Kukiz, odnosząc się do decyzji ZNP o zawieszeniu strajku. Stwierdził również, że prezes związku Sławomir Broniarz jeszcze dzisiaj "powinien ogłosić, że podaje się do dymisji, ponieważ nie spełnił oczekiwań nauczycieli, tylko wprowadził ich w taką sytuację".

Źródło: https:

"Wierchuszka ZNP ustala działania w gabinecie Schetyny"

Dodano: 03.04.2019 21:24 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Jestem przekonany, że bardzo znaczna część tej akcji, którą pan Broniarz organizuje od wielu miesięcy, była zaplanowana już w zeszłym roku w gabinecie Grzegorza Schetyny - mówił w "Kropce nad i" wicemarszałek Senatu Adam Bielan.

Bielan: akcję, którą organizuje szef ZNP, zaplanowano w gabinecie Schetyny

Dodano: 03.04.2019 21:13 | 7 odsłon | 0 komentarzy

Jestem przekonany, że wierchuszka, kierownictwo ZNP, uzgadnia swoje ruchy polityczne z kolegami z Koalicji Europejskiej - mówił w "Kropce nad i" w TVN24 wicemarszałek Senatu Adam Bielan. Odniósł się do żądań płacowych nauczycieli i zapowiadanego protestu związkowców działających w oświacie w przypadku ich niespełnienia. Bielan dodał, że akcja, "którą pan Broniarz organizuje od wielu miesięcy, była zaplanowana już w zeszłym roku w gabinecie Grzegorza Schetyny".

Źródło: https:

Belka: milczenie minister Czerwińskiej oznacza, że nie zgadza się z taką polityką

Dodano: 02.04.2019 21:05 | 5 odsłon | 0 komentarzy

Oczekiwałbym, żeby minister finansów Teresa Czerwińska nie tyle podała się do dymisji czy nie, bo to jest zupełnie inna sprawa, ale żeby się jasno wypowiedziała w tej kwestii - powiedział w "Kropce nad i" w TVN24 Marek Belka, komentując "piątkę Kaczyńskiego". - Jej milczenie jest bardzo wymowne, bo to znaczy, że ona z taką polityką się nie zgadza - dodał.

Śmiszek: Powiedziałem, że za homofobię trzeba surowo karać. Od tego czasu dostaję groźby

Dodano: 28.03.2019 21:12 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Powiedziałem w jednym z wywiadów, że za homofobię trzeba surowo karać .Od tego czasu dostałem dziesiątki, jeśli nie setki nienawistnych maili i wiadomości. Dostaję takie maile, gdzie grozi mi się śmiercią, spaleniem mojego mieszkania, spaleniem mojego samochodu - mówił w "Kropce nad i" Krzysztof Śmiszek (Wiosna). - Jeżeli homofobia ma przybierać postać gróźb karalnych tak, że pan się nie będzie czuł bezpiecznie, to oczywiście za to należy karać - przyznał Kamil Bortniczuk (Porozumienie).

Źródło: https:

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone