czwartek, 22 sierpnia 2019 r.  Imieniny: Cezarego, Marii, Zygfryda
Wiadomości z tagiem Kreta  RSS
Mosbacher dziękuje Polsce, Pompeo nazywa Czaputowicza "prawdziwym przyjacielem"

Dodano: 21.08.2019 11:23 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher w środę podziękowała Polsce za zaangażowanie w promowanie pokoju i bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie. Dzień wcześniej sekretarz stanu Mike Pompeo spotkał się z w Nowym Jorku z polskim ministrem spraw zagranicznych Jackiem Czaputowiczem. Obaj brali udział w debacie Rady Bezpieczeństwa ONZ, poświęconej właśnie sytuacji w tym regionie.

Tagi: USA, TVN, IKE, Kreta, ONZ
Źródło: https:

Piebiak złożył rezygnację. Ziobro "z dezaprobatą" przyjął okoliczności sprawy

Dodano: 20.08.2019 17:28 | 0 odsłon | 0 komentarzy

W poczuciu odpowiedzialności za powodzenie reform, którym poświęciłem cztery lata ciężkiej pracy, składam na ręce Ministra Sprawiedliwości rezygnację z urzędu podsekretarza stanu - napisał w oświadczeniu przesłanym Polskiej Agencji Prasowej wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak. - Tak należało się zachować - skomentowała rzeczniczka PiS Anita Czerwińska. Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że dymisję Piebiaka przyjmie.

Tagi: Premier, TVN, Kreta
Źródło: https:

Komentarze po dymisji Piebiaka. "Ale co z Ziobrą?"

Dodano: 20.08.2019 15:52 | 0 odsłon | 0 komentarzy

"Za obrzydliwy proceder podsekretarza stanu prowadzony w interesie "szefa" i partii rządzącej powinien zostać natychmiast zdymisjonowany minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro" - zaapelował Tomasz Siemoniak z Platformy Obywatelskiej, po dymisji ogłoszonej przez wiceministra Łukasza Piebiaka.

Źródło: https:

Wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak podał się do dymisji

Dodano: 20.08.2019 15:45 | 0 odsłon | 0 komentarzy


W poczuciu odpowiedzialności za powodzenie reform, którym poświęciłem cztery lata ciężkiej pracy, składam na ręce ministra sprawiedliwości rezygnację z urzędu podsekretarza stanu – poinformował wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak. Wczoraj portal Onet ujawnił, że Piebiak organizował akcję nękania sędziów, którzy sprzeciwiali się zmianom w sądownictwie.

Źródło: https:

Rzeczniczka PiS o dymisji Piebiaka: Decyzja słuszna

Dodano: 20.08.2019 15:10 | 0 odsłon | 0 komentarzy

- Miałam taką informację, że pan wiceminister wyda oświadczenie. Nie znam treści tego oświadczenia, ale uważam, że to słuszna decyzja - powiedziała Anita Czerwińska, rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości, komentując decyzję podsekretarza stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości.

Schetyna przedstawił "jedynki" Koalicji Obywatelskiej do Sejmu. Jedna ważna zmiana

Dodano: 19.08.2019 16:22 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Rada Krajowa i zarząd Platformy Obywatelskiej zatwierdziły w poniedziałek listy kandydatów Koalicji Obywatelskiej w wyborach do Sejmu i kandydatów KO do Senatu. Zmiana zaszła w Bydgoszczy, gdzie na czele listy sejmowej Krzysztofa Brejzę zastąpił były europoseł Tadeusz Zwiefka. - Zdecydowałem wystartować do Senatu - oświadczył Brejza. - Tu nie ma żadnego drugiego dna - zapewnił sekretarz generalny PO Robert Tyszkiewicz.

Polska bliżej ruchu bezwizowego. Podpisano dokument

Dodano: 17.08.2019 8:52 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Polski ambasador w USA Piotr Wilczek oraz podsekretarz w resorcie bezpieczeństwa narodowego USA Chad F. Wolf podpisali porozumienie o współpracy w zakresie bezpieczeństwa granic i imigracji. To kolejny krok w stronę zniesienia wiz.

Tagi: USA, Kreta
Źródło: https:

"Jesteśmy na dobrej drodze do porozumienia"

Dodano: 16.08.2019 21:14 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Jest kilka pól spornych, ale to są dobre negocjacje - mówił w "Faktach po Faktach" sekretarz generalny Wiosny Krzysztof Gawkowski, mówiąc o wspólnym starcie lewicy i Platformy do Senatu w nadchodzących wyborach parlamentarnych. - Wszędzie tam, gdzie Platforma uzgodni z nami miejsca, to będziemy współpracować, a tam, gdzie nie uzgodni, to może się zdarzyć, że kandydaci będą się dublowali - mówił z kolei poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego Marek Sawicki.

Uroczystości na Jasnej Górze. Abp Pawłowski: Tu zawsze byliśmy i dzisiaj wolni jesteśmy

Dodano: 15.08.2019 16:02 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Jesteśmy i będziemy przeciwni złu, ale zawsze otwarci na każdego człowieka. Bo chcemy dobra wszystkich ludzi, także tych, co nam źle życzą i nas obrażają – powiedział w czwartek na Jasnej Górze abp Jan Pawłowski z Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej.

Źródło: https:

"To był prawdziwy Jarosław Kaczyński"

Dodano: 12.08.2019 20:51 | 5 odsłon | 0 komentarzy

Samorządowcy nie chcą tego, by te marsze się odbyły, sądy wydają wyroki, że marsze się powinny odbyć i jak rozumiem do tego nawiązywał pan prezes - mówił w "Faktach po Faktach" sekretarz stanu w kancelarii premiera Łukasz Schreiber. W ten sposób odniósł się do słów Jarosława Kaczyńskiego, który ocenił, że "sądy są całkowicie pod wpływem ideologii" LGBT. - Mnie wcale jego słowa nie zdziwiły, aczkolwiek mnie przeraziły - mówiła z kolei posłanka Platformy Obywatelskiej Izabela Leszczyna.

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone