poniedziałek, 20 maja 2019 r.  Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny
Wiadomości z tagiem Kosmos  RSS
Premiera serialu "Bakugan: Battle Planet" w Cartoon Network

Dodano: 16.05.2019 13:10 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Rodzina Cartoon Network znowu się powiększa. Wkrótce widzowie kanału poznają nowych bohaterów i ich emocjonujące przygody. Nie zabraknie pojedynków potężnych stworzeń z kosmosu i odważnych dzieciaków, które nimi sterują.

Źródło: feedproxy.google.com

Mars wita nas – czyli plany Elona Muska. Jeff Bezos woli loty na Księżyc

Dodano: 10.05.2019 20:22 | 1 odsłon | 0 komentarzy


"Gwiezdne wojny" nabierają rozpędu w samych Stanach Zjednoczonych. To prawdziwa wojna prywatnych, kosmicznych gigantów: wojna na plany, wojna na słowa. Pretendentami do podboju kosmosu są dwaj charyzmatyczni wizjonerzy - Jeff Bezos oraz Elon Musk.

Źródło: https:

"Jesteśmy narodem, który urodził się do połowy"

Dodano: 27.04.2019 19:17 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Przez ostatnie trzydzieści lat wolności Polska rodziła się na nowo, finalnie rodząc się tylko po części. Spojrzało to dziecko wokół i zobaczyło Europę, świat, kosmos. Głosy matki i akuszerek zaczęły mu się mieszać w głowie: "wychodź, tu jest bezpiecznie, to twój świat" i "broń Boże, nie wychodź, cofnij się do łona" - mówi Tymon Tymański w rozmowie z Magazynem TVN24. - I to nasze ogłupiałe dziecko tkwi w tej macicznej matni do dzisiaj, w połowie narodzone, a w połowie nie - dodaje.

Tagi: MON, TVN24, TVN, Kosmos, Doda
Źródło: https:

Wspomnienia o Notre Dame materiałem tygodnia

Dodano: 22.04.2019 8:05 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Tragiczny pożar, który wybuchł w katedrze Notre Dame, poruszył ludzi na całym świecie. Fotorelacja przedstawiająca pożar świątyni, przysłana przez Nicholasa i Izabelę, zdobyła 44 procent głosów oraz tytuł materiału tygodnia. Na drugim miejscu znalazła się relacja z akcji strażaków, którzy ruszyli na pomoc bocianom. Nietypowa interwencja zdobyła 33 procent głosów. Podium zamyka nagranie pokazujące start rakiety, wynoszącej w kosmos polskie satelity na wyspie Wallops w USA. Zdobyło ono 14 procent głosów. Zwycięzcy i wyróżnionym gratulujemy.

Źródło: https:

Dwa pionierskie polskie satelity poleciały w kosmos

Dodano: 17.04.2019 22:55 | 7 odsłon | 0 komentarzy


Zgodnie z planem, z ośrodka NASA na wyspie Wallops w USA wyleciały w środę o godz. 22:46 czasu polskiego dwa polskie satelity. Są to: KRAKsat - zbudowany przez studentów, który przeprowadzi nowatorskie testy oraz Światowid – pierwszy polski satelita komercyjny i obserwacyjny.

Źródło: https:

Kosmos odmładza. Na chwilę...

Dodano: 11.04.2019 20:00 | 3 odsłon | 0 komentarzy


NASA ogłosiła dziś oficjalne wyniki ambitnego programu badań zachowania organizmu człowieka na orbicie. W marcu 2015 roku na Miedzynarodową Stację Kosmiczną wyruszył astronauta Scott Kelly. Reakcje jego organizmu podczas trwającej blisko rok misji porównywano ze stanem zdrowia jego brata bliźniaka, również astronauty, Marka Kelly'ego, który pozostał na Ziemi. Na łamach czasopisma "Science" opublikowano serię artykułów, podsumowujących wyniki tych badań, w tym pracę naukowców z Colorado State University pokazującą, że Scott się nieco na...

Źródło: https:

Stephen Hawking – przypominamy, dlaczego był absolutnie wyjątkowy

Dodano: 14.03.2019 19:25 | 8 odsłon | 0 komentarzy

Zorganizował przyjęcie dla podróżników w czasie, nawoływał do kolonizacji innych planet, marzył o locie w kosmos. Mimo choroby był jednym z najaktywniejszych naukowych celebrytów ostatnich lat. I oczywiście genialnym astrofizykiem. Fot. NASA/Paul E. Alers Rok temu, 14 marca 2018 roku, zmarł prof. Stephen Hawking. Wówczas nie napisaliśmy mu epitafium, dlatego chcę to nadrobić w rocznicę [...]

Źródło: https:

Zdjęcia z kosmosu odkrywają tajemnicę Korei Północnej

Dodano: 06.03.2019 10:44 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Korea Północna odbudowuje ośrodek rakietowy Sohae, który w zeszłym roku został częściowo rozebrany - informują dwa amerykańskie ośrodki analityczne i południowokoreańska agencja Yonhap. Jak podają, świadczą o tym najnowsze zdjęcia satelitarne, wykonane zaledwie dwa dni po zakończonym bez porozumienia spotkaniu Donalda Trumpa i Kim Dzong Una w Wietnamie.

Źródło: https:

Dlaczego udany start i dokowanie statku SpaceX Crew Dragon są takie ważne?

Dodano: 04.03.2019 19:19 | 7 odsłon | 0 komentarzy

Po 8 latach Amerykanie mają szansę stać się niezależni od Rosji. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, już w lecie będą mogli sami wysyłać ludzi w kosmos. W sobotę rano polskiego czasu firma SpaceX wystrzeliła na orbitę testowy statek Crew Dragon. Jego wyjątkowość polega na tym, że jest przystosowany do transportu ludzi na niską orbitę okołoziemską czyli [...]

Ameryka wraca w Kosmos

Dodano: 04.03.2019 13:09 | 8 odsłon | 0 komentarzy


Trudno przecenić znaczenie trwającej właśnie misji Demo-1, pierwszego, testowego lotu załogowej kapsuły Crew Dragon na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Choć jeszcze bez załogi, zbudowany i wystrzelony przez firmę SpaceX pojazd otwiera nową erę lotów kosmicznych, podejmowanych na komercyjnych zasadach. Testy przybliżają też zakończenie upokarzającego dla NASA okresu, kiedy po uziemieniu w 2011 roku wahadłowców, pozostawała przy wynoszeniu astronautów na orbitę uzależniona od rosyjskich Sojuzów. To już najwyższy czas, Amerykanie będą mogli za...

Źródło: https:

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone