piątek, 19 kwietnia 2019 r.  Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa
Wiadomości z tagiem Kosmos  RSS
Dwa pionierskie polskie satelity poleciały w kosmos

Dodano: 17.04.2019 22:55 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Zgodnie z planem, z ośrodka NASA na wyspie Wallops w USA wyleciały w środę o godz. 22:46 czasu polskiego dwa polskie satelity. Są to: KRAKsat - zbudowany przez studentów, który przeprowadzi nowatorskie testy oraz Światowid – pierwszy polski satelita komercyjny i obserwacyjny.

Źródło: https:

Kosmos odmładza. Na chwilę...

Dodano: 11.04.2019 20:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy


NASA ogłosiła dziś oficjalne wyniki ambitnego programu badań zachowania organizmu człowieka na orbicie. W marcu 2015 roku na Miedzynarodową Stację Kosmiczną wyruszył astronauta Scott Kelly. Reakcje jego organizmu podczas trwającej blisko rok misji porównywano ze stanem zdrowia jego brata bliźniaka, również astronauty, Marka Kelly'ego, który pozostał na Ziemi. Na łamach czasopisma "Science" opublikowano serię artykułów, podsumowujących wyniki tych badań, w tym pracę naukowców z Colorado State University pokazującą, że Scott się nieco na...

Źródło: https:

Stephen Hawking – przypominamy, dlaczego był absolutnie wyjątkowy

Dodano: 14.03.2019 19:25 | 5 odsłon | 0 komentarzy

Zorganizował przyjęcie dla podróżników w czasie, nawoływał do kolonizacji innych planet, marzył o locie w kosmos. Mimo choroby był jednym z najaktywniejszych naukowych celebrytów ostatnich lat. I oczywiście genialnym astrofizykiem. Fot. NASA/Paul E. Alers Rok temu, 14 marca 2018 roku, zmarł prof. Stephen Hawking. Wówczas nie napisaliśmy mu epitafium, dlatego chcę to nadrobić w rocznicę [...]

Źródło: https:

Zdjęcia z kosmosu odkrywają tajemnicę Korei Północnej

Dodano: 06.03.2019 10:44 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Korea Północna odbudowuje ośrodek rakietowy Sohae, który w zeszłym roku został częściowo rozebrany - informują dwa amerykańskie ośrodki analityczne i południowokoreańska agencja Yonhap. Jak podają, świadczą o tym najnowsze zdjęcia satelitarne, wykonane zaledwie dwa dni po zakończonym bez porozumienia spotkaniu Donalda Trumpa i Kim Dzong Una w Wietnamie.

Źródło: https:

Dlaczego udany start i dokowanie statku SpaceX Crew Dragon są takie ważne?

Dodano: 04.03.2019 19:19 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Po 8 latach Amerykanie mają szansę stać się niezależni od Rosji. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, już w lecie będą mogli sami wysyłać ludzi w kosmos. W sobotę rano polskiego czasu firma SpaceX wystrzeliła na orbitę testowy statek Crew Dragon. Jego wyjątkowość polega na tym, że jest przystosowany do transportu ludzi na niską orbitę okołoziemską czyli [...]

Ameryka wraca w Kosmos

Dodano: 04.03.2019 13:09 | 5 odsłon | 0 komentarzy


Trudno przecenić znaczenie trwającej właśnie misji Demo-1, pierwszego, testowego lotu załogowej kapsuły Crew Dragon na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Choć jeszcze bez załogi, zbudowany i wystrzelony przez firmę SpaceX pojazd otwiera nową erę lotów kosmicznych, podejmowanych na komercyjnych zasadach. Testy przybliżają też zakończenie upokarzającego dla NASA okresu, kiedy po uziemieniu w 2011 roku wahadłowców, pozostawała przy wynoszeniu astronautów na orbitę uzależniona od rosyjskich Sojuzów. To już najwyższy czas, Amerykanie będą mogli za...

Źródło: https:

Rosjanie chcą polecieć na Księżyc. Pierwsza załogowa misja w 2031 roku

Dodano: 09.02.2019 12:54 | 10 odsłon | 0 komentarzy

W kosmosie będzie robić się coraz tłoczniej. W sobotę Rosjanie ogłosili, że chcą w 2031 roku wysłać pierwszą załogową misję na Księżyc.

Tagi: Rosja, TVN, Kosmos
Źródło: https:

Rosalind Franklin - symboliczna nazwa nowego marsjańskiego łazika

Dodano: 07.02.2019 16:22 | 11 odsłon | 0 komentarzy


Rosalind Franklin - takie imię będzie nosił najnowszy łazik kosmiczny, który w przyszłym roku poleci na Marsa. To bardzo symboliczna nazwa. Łazik programu ExoMars, wspólnej inicjatywy Europejskiej Agencji Kosmicznej i rosyjskiego Roskosmosu będzie szukał na Marsie śladów życia. To sensowne, że jego nazwa uhonoruje brytyjską badaczkę, której prace pomogły odkryć tajemnice zycia na Ziemi. Rosalind Franklin była chemikiem, zajmowała się krystalografią rentgenowską i przyczyniła się do zbadania trójwymiarowej struktury DNA.

Źródło: https:

Kosmiczne dokumenty w lutym na antenie Planete

Dodano: 16.01.2019 12:39 | 7 odsłon | 0 komentarzy

Czy ludzie powinni obawiać się obcych cywilizacji? A może to wszechświat jest zagrożony przez mieszkańców Ziemi? I czy jest możliwe, żeby bakterie zaatakowały... kosmos? Odpowiedź na te i wiele innych pytań widzowie Planete+ znajdą w dokumentach emitowanych w lutym w ramach pasma "Nauka i technika".

Źródło: feedproxy.google.com

Oto statek kosmiczny, który zabierze turystów w kosmos

Dodano: 12.01.2019 18:58 | 9 odsłon | 0 komentarzy


Elon Musk zaprezentował testowy statek kosmiczny, który ma w przyszłości służyć m.in. do organizowania turystycznych lotów w kosmos.

Źródło: https:

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone