wtorek, 23 kwietnia 2019 r.  Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha
Wiadomości z tagiem Konstanty Radziwiłł  RSS
Arłukowicz do Radziwiłła: ludzie umierają na SOR-ach, ten armagedon jest pańską winą

Dodano: 03.04.2019 21:02 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Jestem oburzony tym co stało się kilka razy na szpitalnych oddziałach ratunkowych. Jeśli ciężko choremu nie udzielono pomocy, to winnych trzeba szukać na miejscu - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 były minister zdrowia, senator Prawa i Sprawiedliwości Konstanty Radziwiłł. Poseł Platformy Obywatelskiej Bartosz Arłukowicz, także były szef resortu zdrowia, odpowiedział, że "piekło" na SOR-ach spowodowały decyzje Radziwiłła.

"Czuję się już skrępowany komentowaniem tych kolizji"

Dodano: 26.10.2018 15:40 | 17 odsłon | 0 komentarzy

- Drobne stłuczki to jest normalność w ruchu drogowym - przekonywał senator Konstanty Radziwiłł z Prawa i Sprawiedliwości, komentując czwartkową kolizję kolumny rządowej wiozącej wicepremier Beatę Szydło. Innego zdania był Adam Szłapka z Nowoczesnej, który mówił, że "mogło dojść do tragedii" i "trzeba zacząć wyciągać wnioski" z tych zdarzeń.

Konstanty Radziwiłł: Dobrowolność szczepień w Polsce? To zły pomysł

Dodano: 03.10.2018 18:02 | 17 odsłon | 0 komentarzy


"Dobrowolność szczepień w Polsce? To zły pomysł" - mówi gość Marcina Zaborskiego w RMF FM Konstanty Radziwiłł. Według byłego ministra zdrowia "demokracja obywatelska polega na tym, że się wysłuchuje każdego". "Parlament powinien wysłuchać tych ludzi. Ale nie ma wątpliwości, żeby posłowie głosowani przeciw" - dodaje senator PiS. "Na tym polega demokracja i szacunek dla ludzi o odmiennych poglądach" - podkreśla. "Obowiązkowość szczepień odziedziczyliśmy po poprzednim systemie. I to dziedzictwo dobre" - tłumaczy gość Popołudniowej rozmowy w RMF...

Źródło: www.rmf24.pl

"Nie przyszliśmy do władzy po to, żeby się nachapać"

Dodano: 24.04.2018 18:03 | 22 odsłon | 0 komentarzy

Do władzy przyszliśmy nie po to, żeby się nachapać. Zarzuty, że kombinujemy, jak by zarobić najwięcej pieniędzy, są po prostu chybione - stwierdził w RMF FM były minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.

Radziwiłł o proteście w Sejmie: Nie ma mowy o tym, żeby władza była arogancka

Dodano: 24.04.2018 18:02 | 20 odsłon | 0 komentarzy


"Do władzy przyszliśmy nie po to, żeby się nachapać. Zarzuty, że kombinujemy, jak by zarobić najwięcej pieniędzy, są po prostu chybione" - stwierdził w Popołudniowej rozmowie w RMF FM były minister zdrowia i senator PiS, Konstanty Radziwiłł. Odniósł się w ten sposób do kontrowersji wokół nagród dla ministrów. "Niczego nie muszę oddawać. Jeśli pan pyta o to, co zrobiłem z pieniędzmi, które w ramach nagrody dostałem to powtarzam: wpłaciłem równowartość tych pieniędzy na Caritas" - dodał. "Nie ma mowy o tym, żeby władza - szeroko rozumiana -...

Źródło: www.rmf24.pl

Min. Andrzej Dera o pomyśle szefa resortu zdrowia: Publiczne szpitale powinny leczyć za darmo

Dodano: 17.06.2017 13:30 | 45 odsłon | 0 komentarzy


Prezydencki minister Andrzej Dera krytykuje pomysł ministra zdrowia, żeby publiczne placówki medyczne mogły udzielać komercyjnych usług. Konstanty Radziwiłł zaproponował, żeby szpitale, obok leczenia w ramach NFZ, mogły też leczyć "za gotówkę".

Źródło: www.rmf24.pl

Opłaty za operacje? Minister zdrowia wyjaśnia

Dodano: 14.06.2017 20:46 | 43 odsłon | 0 komentarzy

Nie planujemy wprowadzić do systemu publicznej służby zdrowia żadnych opłat ponoszonych przez pacjentów - powiedział w środę w Bydgoszczy minister zdrowia Konstanty Radziwiłł. Zaznaczył, że świadczenie przez szpital usług komercyjnych to zupełnie inna kwestia.

Źródło: tvn24bis.pl

W Polsce będą powstawać ośrodki leczenia hemofilii. "To jest milowy krok"

Dodano: 12.06.2017 12:26 | 48 odsłon | 0 komentarzy


Ministerstwo zdrowia będzie wspierać powstawanie w Polsce ośrodków leczenia hemofilii. To efekt ostatnich rozmów pacjentów z Polskiego Stowarzyszenia Chorych na Hemofilię z Konstantym Radziwiłłem. Na razie w całym kraju nie ma ani jednej takiej placówki. Mimo że - zgodnie z zapowiedziami resortu zdrowia - w całym kraju powinny działać już co najmniej cztery takie placówki.

Źródło: www.rmf24.pl

Minister zdrowia: NFZ będzie postawiony w stan likwidacji

Dodano: 03.06.2017 12:01 | 42 odsłon | 0 komentarzy

Od 1 stycznia 2018 roku zamierzamy postawić Narodowy Fundusz Zdrowia w stan likwidacji, ale nie oznacza to jego likwidacji. Będzie kontynuował swoją pracę, dopiero później przejmie ją administracja państwowa - mówił w piątek w Białymstoku minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.

Źródło: www.tvn24.pl

Radziwiłł: Od 1 stycznia 2018 r. NFZ będzie postawiony w stan likwidacji

Dodano: 02.06.2017 22:07 | 44 odsłon | 0 komentarzy


​Od 1 stycznia 2018 r. Narodowy Fundusz Zdrowia będzie postawiony w stan likwidacji, ale nie oznacza to jego likwidacji, będzie kontynuował swoją pracę, dopiero później przejmie ją administracja państwowa - mówił w Białymstoku minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone