środa, 26 czerwca 2019 r.  Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny
Wiadomości z tagiem KOD  RSS
Rozliczyć PiS z „rozliczeń” opozycji

Dodano: 20.06.2019 18:07 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Efekty pracy komisji Amber Gold i VAT, podobnie jak audyt rządów PO–PSL, poza propagandą, nie szkodzą opozycji. Przeciwnie, wzmacniają ekipę Tuska.

Źródło: https:

Konar spadł na jadący samochód. Ranna kobieta

Dodano: 20.06.2019 11:49 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Silny podmuch wiatru powalił konar, który zniszczył przednie szyby w jadącym aucie. Poszkodowana została kobieta, która prowadziła samochód. Z poważnymi obrażeniami trafiła do szpitala. Pierwszą informację i nagranie z Łodzi otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Tagi: KOD, TVN, Rzym, PIT
Źródło: https:

"Marszałek Sejmu popełnił błąd". Przewodniczący KRS o noweli Kodeksu karnego

Dodano: 19.06.2019 20:55 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Mam zastrzeżenia do trybu procedowania nowelizacji Kodeksu karnego w Sejmie. Szczególna procedura kodeksowa nie została dochowana - ocenił przewodniczący Krajowej Rady Sądownictwa sędzia Leszek Mazur. Jego zdaniem, przy pracach nad nowelą błąd popełnił marszałek Sejmu Marek Kuchciński.

Tagi: KOD, TVN, Sejm, Praca
Źródło: https:

Zarzuty za zestrzelenie boeinga. KRS krytykuje prace nad nowelą Kodeksu karnego [PODSUMOWANIE DNIA]

Dodano: 19.06.2019 20:15 | 1 odsłon | 0 komentarzy


[wyroznij-prawo]

Tagi: KOD
Źródło: https:

Google Chrome będzie blokować podejrzane adresy URL

Dodano: 19.06.2019 20:14 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Ataki phisingowe to już chleb powszedni internautów. Jeśli sami nie mieliście z nimi styczności, to na pewno słyszeliście o tym, że ktoś w Waszym otoczeniu był mamiony (czy nawet stał się poszkodowanym) usługą o adresie strony nieco tylko odbiegającym od prawdziwego. Google chce ograniczyć tego typu praktyki internetowych oszustów.

Źródło: https:

Paruch: prezes Kaczyński w sprawie krakowskich prawników zadziałał błyskawicznie

Dodano: 18.06.2019 21:13 | 0 odsłon | 0 komentarzy

- To jest próba wykorzystania aparatu prawnego w sposób niezgodny z dobrymi standardami - ocenił w "Kropce nad i" ekonomista, profesor Ryszard Bugaj. Odniósł się do tego, że ministerstwo sprawiedliwości chciało pozwać profesorów Uniwersytetu Jagiellońskiego w związku z ich krytyczną opinią dotyczącą noweli Kodeksu karnego. - Jest prezes Jarosław Kaczyński, który racjonalizuje bardzo wiele decyzji politycznych. W tym przypadku zadziałał błyskawicznie i sprawa została zablokowana - mówił prof. Waldemar Paruch, politolog, doradca premiera i szef Centrum Analiz Strategicznych.

Spór na linii rząd-prezydent Gdańska o Muzeum Westerplatte

Dodano: 18.06.2019 18:52 | 0 odsłon | 0 komentarzy


"Ostatni raz państwo nacjonalizowało zbiory muzealne w czasach stalinowskich. Dacie nam odszkodowanie? Jak chcecie wycenić polską krew na Westerplatte?" - tak emocjonalnie prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz atakowała w Sejmie projekt posłów PiS o budowie Muzeum Westerplatte. Sejmowa komisja zaczęła prace nad specustawą, która przekaże wszystkie grunty państwu i ma przyspieszyć budowę muzeum przez rząd.

Źródło: https:

Sasin: szkoda, że nie było telefonu w sprawie stanu lotniska w Smoleńsku

Dodano: 17.06.2019 21:45 | 1 odsłon | 0 komentarzy

- Nie ma wątpliwości, że za nieprawidłowości odpowiada kancelaria premiera i personalnie jej szef - stwierdził w "Kropce nad i" wicepremier Jacek Sasin, pytany o wyrok w sprawie organizacji lotu do Smoleńska 10 kwietnia 2010 roku. - Przede wszystkim poinformowałbym prezydenta i zmieniłoby to zupełnie sytuację - mówił, pytany, co by się stało, gdyby ówczesny szef kancelarii premiera Tomasz Arabski zadzwonił wtedy do kancelarii prezydenta i poinformował o stanie lotniska w Smoleńsku.

"W pewnym sensie to jest w DNA PiS-u, że mówi obywatelom: cicho"

Dodano: 17.06.2019 20:52 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Trzeba by było wezwać pana ministra, żeby sprostował te wszystkie nieprawdziwe twierdzenia i najlepiej przeprosił - powiedział w "Faktach po Faktach" Włodzimierz Wróbel, kierownik Katedry Prawa Karnego Uniwersytetu Jagiellońskiego. Odniósł się do tego, że ministerstwo sprawiedliwości chciało pozwać profesorów Uniwersytetu Jagiellońskiego w związku z ich krytyczną opinią dotyczącą noweli Kodeksu karnego. - Myślę, że w pewnym sensie to jest w DNA partii Prawo i Sprawiedliwość, że mówi obywatelom: cicho, kiedy my decydujemy i uchwalamy prawo, to wy macie być cicho - ocenił Marcin Matczak z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Nowe fakty ws. zabójstwa 10-latki. Pozwu przeciwko prawnikom z UJ nie będzie [PODSUMOWANIE DNIA]

Dodano: 17.06.2019 20:42 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Zatrzymany 22-latek przyznał się do zamordowania 10-letniej Kristiny i usłyszał zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Z informacji reporterów RMF FM wynika, że mężczyzna dobrze znał się z matką dziewczynki i był w niej zakochany. Nowe fakty ws. brutalnego morderstwa, do którego doszło w Mrowinach, to jeden z głównych tematów dnia. W poniedziałek nadeszły też nowe informacje ws. pomysłu Zbigniewa Ziobry dotyczącego wytoczenia procesu profesorom z UJ za opinię o nowelizacji Kodeksu karnego. Jak dowiedział się nieoficjalnie reporter...

Źródło: https:

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone